849 Shares 2949 views

Tak czy trzeba użyć oleju do płukania

Wszyscy właściciele samochodów są podzielone na dwa rodzaje – tych, którzy czują, że należy zrobić pranie silnika, i tych, którzy uważają, że olej płuczący nie może być używany. Spróbuj zrozumieć, jak to działa w praktyce.


Z jednej strony, jeśli wiesz dokładnie, co zostało uwzględnione w silniku i nie zamierzają zmienić markę oznacza, że możemy zaniedbać tej procedury. Jednakże, aby zastosować czyszczenia koszty ropy, gdy praca jest wykonywana po raz pierwszy. Lub kupiłeś samochód z rąk i nie wiedzieć, że silnik został wykorzystany wcześniej. Należy również sprawdzić, procedura ta powinna być zastąpienie jednej cieczy do drugiego, lub gdy silnik jest dość brudny.

Niektórzy z właścicieli samochodów nie używać spłukiwania oleju silnikowego nawet podczas przełączania z jednej marki na inną, co jest surowo zabronione. Mieszaninę stagnacji mogą być tworzone przez mieszanie dwóch różnych narzędzi tego rodzaju. W rezultacie, części silnika zaczynają się zatykać otrzymaną zawiesinę, a naprawa jest nieuniknione.

Przy wymianie oleju często właściciele samochodów zmieniają się z producentem marki. Wielu z nich nawet nie myśleć o tym, jakie szkody może spowodować silnika, jeżeli będzie to zmyć wcześniej. Oczywiście, możliwe jest, aby przeprowadzić mały eksperyment. Aby to zrobić, trzeba wziąć trochę oleju (hot), który już został wylany do samochodu i wymieszać ją z faktem, że chcesz używać teraz. Jeśli ta procedura nie ma miejsca, w zasadzie może być wypełniona i tak. Ale jak tylko pierwszych śladów ciekłej krzepnięcia, należy koniecznie używać do płukania olej. Lukoil – jest jednym z najbardziej powszechnych marek preferowanych przez kierowców za zabieg.

W rzeczywistości, istnieje kilka metod, które są używane do mycia silnika. Pierwszy – do korzystania z tzw „pięciominutowych”, a drugie – spłukiwania oleju. Jak to jest, aby pierwsze środki? To specjalne koncentraty, które po wylewanie ich do silnika, aby natychmiastowy porządki i połączyć ze starego oleju. Jednak ich stosowanie może prowadzić do katastrofalnych skutków w postaci uszczelek zamiennych. Wynika to z faktu, że stosowanie tych środków ma miejsce, że tak powiem, dość agresywny silnik czyszczenia. Podczas pompowania w dół razem z wydobycia ropy i złóż na części silnika, które jej potrzebują. Oczywiście, niektórzy uważają, że właściwe wykorzystanie „pyatiminutok” nie doprowadzi do takich konsekwencji. Oznacza to, że konieczne jest, aby wytrzymać pewien czas (kilka minut), stosuje się wyłącznie narzędzia importu. Wlewając do silnika szybsze środki czyszczące do umyć, grasz jakiś rodzaj gry – szczęścia, pecha. Dlatego też praca, ale wybór lepiej zrobić na każdym kroku rozwagą.

W przeciwieństwie do poprzednich narzędzi, zaczerwienienie olej jest używany tylko po produkowane stary spustowy. Wlać powinno być również na kilka minut, następnie opróżnić i silnik są wymieniane. Jest ona mniej agresywne i myje tylko zawiesinę, pozostawiając w pozytywnych cząstek. Jednak spłukiwania oleju jest też minus. Ze względu na fakt, że w większości przypadków tego typu środków jest w oparciu o składniki mineralne, nie mogą być łączone z produktów syntetycznych. W tym przypadku można po prostu użyć do mycia silnika ta sama marka, idziesz, aby ją wypełnić. Produkować tylko jego wymiana powinna być dużo wcześniej. Która jest odprowadzana stary olej, wylano nowy, podróżowali przez krótki okres, a następnie wymienić.