92 Shares 8258 views

Błąd 4005 podczas przywracania i aktualizacji iPhone

Najczęściej w centrum serwisowego dla właścicieli smartfonów naprawa zwracają iPhone 4S, które skarżą się na problem z firmware. Powoduje to, że niezbędny gadżet albo nie włączone lub na ekranie pojawi się komunikat o błędzie. Często takie uszkodzenie może prowadzić nie jest najbardziej przyjemne konsekwencje: utrata danych osobowych lub całkowitego uszkodzenia telefonu (w tym wypadku, iPhone nie może zostać przywrócone).


Istnieje wiele powodów, dla takiego kłopoty. Jest możliwe, że wystąpił błąd lub pobrać użytkownik próbował zainstalować na oprogramowaniu smartfon firmy. Jest również dość częstą przyczyną awarii staje się problem ze sprzętem, które mogą być spowodowane przez uszkodzenia mechaniczne i wilgoć w iPhone 4S obudowy.

Jednak nie oznacza to, że w celu „ożywienia” smartphone, trzeba wydawać pieniędzy na drogie diagnostyki. Istnieje możliwość, aby naprawić swój telefon.

Tak więc, większość użytkowników twarz z nieznanym błędem 4005. Rozważmy możliwe przyczyny takich etykiet i metod rozwiązywania problemów.

błąd zabezpieczeń

Na telefony komórkowe, a także na laptopach i tabletach, są bardzo często zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, firewalle, zapory i inne narzędzia niezbędne do ochrony danych użytkownika. Jednak, gdy miga lub przywrócenia iPhone, oprogramowanie to może wyczuć manipulacji telefonu jako próba ściągnięcia go oprogramowanie wirusowe. W tym przypadku bardzo często pojawiają się na ekranie wiele błędów (4013, 9, 4005, etc.), co wskazuje na awarię komunikacji. Aby uniknąć kłopotów, na czas niezbędny do aktualizacji urządzenia, aby wyłączyć wszystkie programy tego typu.

Problemy z iPhone przez złącze USB

Przyczyną błędu 4005 może być problem z kablem USB. Sugeruje to również kody 9, 13, 1600, 1643 i inne. W tej sytuacji najbardziej logicznym rozwiązaniem byłoby zmienić drutu. Jeśli jednak przy ponownym połączeniu problem nie zostanie rozwiązany, należy sprawdzić ustawienia oprogramowania antywirusowego, chyba że ustalono zakaz stronie podłączenia kabla. Zaleca się również, aby ponownie uruchomić iPhone z przerwami przez chwilę i zapora firewall.

problemy z synchronizacją

Dość często pojawia się błąd 4005 podczas synchronizacji iPhone, iTunes i PC. Wynika to z faktu, że w trakcie pobierania danych wymaganego pakietu utraty pliku, a oprogramowanie nie jest aktualizowana całkowicie.

W tej sytuacji, nie ma powodów do paniki, ponieważ problem ten jest uważany za najbardziej proste, decyzja, która poradzi sobie z każdym. Pierwszą rzeczą do zrozumienia – iTunes i iPhone zostały zaprojektowane do tej samej firmy, odpowiednio, takie awarie mogą nie doprowadzić do nieodwracalnych skutków w postaci znacznego uszkodzenia urządzenia. też nie winię deweloperów. Technologie informatyczne są cały zestaw funkcji, które mają być realizowane w małym urządzeniu. Dlatego takie awarie – to jest całkiem normalne koszty. Jeśli na ekranie iPhone, błąd 4005, możesz wykonać kilka prostych manipulacji, które pomogą przywrócić iPhone bez utraty danych.

Metoda 1: reboot

Przed szukając pomocy wykwalifikowanego warto spróbować najprostszy sposób na rozwiązanie większości problemów. W przypadku wystąpienia błędu podczas synchronizacji z wieloma urządzeniami, trzeba ponownie uruchomić sobie iPhone i PC. Zwykle komputery są wznowiona niezależnie i iPhone mają zamknąć w trybie wymuszania. Aby to zrobić, należy przytrzymać jednocześnie przycisk zasilania i przycisk „Home” i odczekać około 10-15 sekund. Po tym czasie powinien być ostry smartfon off. Po tej potrzeby czekać tylko na pełne obciążenie urządzeń i sprawdzić, czy problem zniknął 4005.

Jeśli problem nie ustąpi, to jest czas na bardziej poważne działania.

Metoda 2: Aktualizacja iTunes

Jeśli smartfon starą wersję odtwarzacza multimedialnego, może to również prowadzić do podobnych problemów. Aby je rozwiązać, trzeba sprawdzić, czy dostępne są aktualizacje iTunes. Jeśli są, to trzeba je zainstalować. Należy jednak mieć na uwadze, że każde pobranie oprogramowania jest możliwe tylko z oficjalnej strony producenta urządzenia, w tym przypadku mówimy o Apple.

Metoda 3: ponownie iTunes

Jeśli nawet po procedura aktualizacji odtwarzacz multimedialny na ekranie nadal popisywać się błąd 4005, może to być spowodowane przez awarie komunikacji. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji – jest całkowicie ponownie zainstalować iTunes. Aby to zrobić, należy najpierw całkowicie usunąć program z telefonu. I trzeba nie tylko uchwycić „mediakombayn”, ale Apple i inne składniki. Pomoże to dodatkowe narzędzia, które pozwalają usunąć oprogramowanie całkowicie.

Następnie można ponownie zainstalować iTunes.

Metoda 4: Zmiana kabla

O zastąpienie przewód USB został już napisany wcześniej. Jednak warto zastanowić się jeszcze kilka możliwości wystąpienia błędu spowodowanego przez kabel. W niektórych sytuacjach, przewód można łatwo uszkodzić. Niemniej jednak, nawet certyfikowane kable od firmy Apple może nie działać prawidłowo. Należy więc wypróbować kilka różnych opcji przed wyklucza to spowodować pęknięcie.

Metoda 5: odtworzenie przez DFU

Jeśli wszystkie z powyższych metod byli bezsilni, a błąd iPhone ekran 4005 nie zniknął, to jest możliwe, aby zaryzykować i ponownie uruchomić urządzenie w specjalnym trybie awaryjnym SPU, który został opracowany przez firmę Apple w przypadku poważnych smartfonów oprogramowanie zakłóceń.

To wymaga kilku etapów:

  1. Wyłącz iPhone.
  2. Podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB.
  3. Uruchom odtwarzacz multimedialny na iTunes PC.
  4. Zacisk pierwszy smartfon wyłączyć przycisk przez 3 sekundy, a następnie, bez przenoszenia go, naciśnij „Home”. Przytrzymaj kombinację klawiszy potrzeba 10 sekund.
  5. Zwolnij przycisk wyciszania i przytrzymaj „Home”, podczas gdy iPhone nie wykrywa odtwarzacza multimedialnego.

Potem na ekranie powinien pojawić się komunikat, że zostanie poproszony, aby wykonać procedurę przywracania. Po problemu ukończenia musi być rozwiązany, ale w tym przypadku, najprawdopodobniej, nie będzie kompletną utratę ostatnich danych.

Po zakończeniu wszystkich manipulacje, zaleca się, aby zrobić pełne skanowanie iPhone i komputer w poszukiwaniu wirusów.

Reasumując

W artykule opisano najczęstsze i skutecznych metod rozwiązywania błąd rekonstrukcji, ale to nie znaczy, że są one gwarantowane do pracy. Jeśli problem jest związany z części programu, „ożywić” jednostka częściej dostać własne. Jednak w przypadkach, gdy przyczyną szkody są awaria sprzętu (na przykład udało baterii), być w stanie pomóc tylko specjalista, który pozwoli na rozpoznanie i dowiedzieć się dokładnie, jakiego rodzaju urządzenia wymaga naprawy.