305 Shares 6582 views

Kapłan Parhomenko Konstantin: biografia

Parhomenko Konstantin – kleryk katedry kościoła Świętej Trójcy i nauczycielem Seminarium Duchownego i publicznym Uniwersytetu Prawosławnego (St. Petersburg). Jego osobowość jest dość popularny i znany: pracuje jako redaktor internetowego zasobu „ABC wiary” w diecezjalnych stacji radiowych „Maria łaski pełna” i „Grad Petrov”.


biografia

Parkhomenko Constantine urodził się 29 czerwca 1974 roku w mieście Noworosyjsk, ale przez długi czas mieszkał z rodzicami w mieście Perm. Jego ojciec był zaangażowany w działalność dziennikarską, jego matka pracowała jako nauczycielka w Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Jako chłopiec przyszły ksiądz zajmował się sztukami walki i muzyką.

W 1987 Parhomenko Konstantin zaczął wierzyć w Boga i zaczął pomagać przywrócić Kościół Wniebowzięcia NMP, przeniesionego do diecezji Perm. I wkrótce pełnił posłuszeństwa Sacristán i kantora.

Jej po prostu wyciągnął do kościoła. Wszedł do świątyni i był ciekawy, a następnie zaczął się modlić, to przyciąga śpiew kościelny i słodki zapach.

W ogóle, Constantine marzył o zostaniu historyka i przygotowuje się do wejścia na State University Perm. Ale po spotkaniu z archiprezbiter Viktorom Norinym, który został jego spowiednikiem później wyjechał na studia w seminarium (1991-1995 gg.), A następnie studia na Akademii Teologicznej w Petersburgu miasta (1995-1999 gg.).

Konstantin Parkhomenko, „ABC Wiary”

Podczas treningu bierze na więcej i misyjne posłuszeństwa: Przedstawienia z rozmów na różne tematy religijne w społeczeństwie społecznej osób niepełnosprawnych, jednostek policji, biblioteki, i tak dalej ..

Od 1995 roku ojciec Konstantin Parkhomenko stał się autor i gospodarz wielu audycji prawosławnych w stacji radiowej „Theos”. Był także założycielem, a następnie szef „OKO” Centrum Młodzieży Prawosławnej.

Jeśli zaczynamy rozumieć, kim Konstantin Parkhomenko, „ABC Wiary” – popularnej stronie – pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Wiele wysiłku i czasu musi poświęcić na napisanie serii artykułów i książek, wykładów, które wprowadzają czytelników dosłownie z alfabetu wiary prawosławnej od samego początku.

Filmowane cykl wykładów wideo, który jest Konstantin Parkhomenko. „Stary Testament” – to jeden z jego popularnych wykładów, które często postrzegają tych, którzy są zainteresowani w tym temacie. Mając to naprawdę trzeba nauczyć się materiału, ponieważ jest tak szybkie i bardzo profesjonalnie obsłużeni.

Dziś Konstantin Parkhomenko – ksiądz, że wszystko prowadzi parafialnej szkółce niedzielnej dla dorosłych i dzieci oraz sektora do pracy z rodziną diecezji St. Petersburg.

cel

Od 1997 roku, był pierwszym czytelnikiem, a w 1999 roku został wyświęcony na diakona w katedrze w Kazaniu w Petersburgu.

W 2000 roku przyjął święcenia starszym i został mianowany rektorem kościoła św Konstantyna (n. Lenin, Leningrad Region.).

W 2001 roku stał się regularnym kapłan w katedrze Trójcy, aw 2010 został podniesiony do rangi arcykapłana. Konstantin Parkhomenko – ksiądz, który służy w kościele do dziś.

Fragmenty wywiadu

Ojciec Konstanty przypomina, że jako dziecko on i jego młodsza siostra, rodzice czytają książki i ogólnie poświęcone edukacji i szkolenia dużo uwagi. Do tego jest on bardzo wdzięczny moim rodzicom, ponieważ prace te zostały poniesione owoce godne. W rezultacie, Konstantyn został księdzem, a jego siostra – muzyk, nauczyciel najwyższej kategorii w mieście Perm. Ale najciekawsze w dzieciństwie było to, że kochał książki o Leninie i radzieckich dzieci, które nie kochał miły i opiekuńczy lidera?

Teraz archiprezbiter Konstantin Parkhomenko ślub w jego rodziny – pięcioro dzieci, a są one również przeszkoleni czytać i być oświecony. To prawda, że ksiądz sam przyznaje, że chroni je przed literatury niskiej jakości.

Niespodzianki również, że droga na prawosławie Konstantin przeszedł literatury ateistycznej. Raz znalazł w półce biblioteki szkolnej z literatury ateistycznej, która rozpoczęła się ochoczo do odczytania, a przed jego otwarciu innego świata, ponieważ do tej pory nie czytał religijne. Cytaty z książek patrystycznych głupie i jakoś zabawny komentarz, więc miał wrażenie, że literatura ateistyczna nie spełnia swój cel, ale raczej tylko zakochać się w wierze chrześcijańskiej. A potem zaczął studiować wybór świetnych sprawozdania duchowych.

święte Ewangelie

Jednak pierwsza książka chrześcijańska była Ewangelia. W 1988 roku jego ojciec przyniósł Nowy Testament, nadane mu przez biskupa Atanazego permu (Kudyukom), którego ojciec został przeprowadzony tuż przed obchodami 1000-lecia Rosji.

Konstantyn był tak szczęśliwy, że widział w nim mądrości, które są niezbędne, aby wiedzieć wszyscy. Ta książka kieszeń on przedstawiony jako kleryka, ciotki, ale nie używaliśmy go, a następnie Konstantin poproszony o pożyczyć go i dał mu inną ewangelię. I to skręcona aksamit, wklejony na nim ikonochku i teraz zawsze niesie ją do obrzędów religijnych.

nauczycielstwo

Kiedy Konstantyn wstąpił do seminarium w 1991 roku, zaczął do zapoznania się z nowymi autorami literatury religijnej, które produkowane silne wrażenie na nim. I było archiprezbiter Alexander Mężczyźni, Metropolitan Antoniy Surozhsky, Rosyjska Cerkiew pisarz Ivan Shmelev. Potem zaczęła odkrywać coraz to nowe nazwiska: francuskiego teologa Władimir Łosski, archiprezbiter Gieorgij Fłorowski. Ponieważ Ojców – St. Gregory Bogoslov i komunikacja. Justin Filozof. Ojcowie szoku rosyjskiego spowodowane pism św Feofana Zatvornika i komunikacja. Ioanna Kronshtadskogo.

Nowoczesnych teologów prawosławnych i pisarzy

Współczesnych przywódców kościelnych Konstantin Parkhomenko wyodrębniony z pewnością patriarchę abp Hilarion (syn Alfeusza), archiprezbiter Maksima Kozłową, archidiakon Andrew Kuraeva i jego nauczycieli Akademii Teologicznej – archimandryta Iannuariya, archimandryta Augustine, archiprezbiter Gieorgij Mitrofanov i archiprezbiter Aleksandra Sorokina.

Jednakże, jeśli nie bierzemy teologów pisarzy, najbardziej autorzy pamiętać Parkhomenko stalową prot. Nikolay Agafonov, Yu Wniebowstąpienie, A. Nikołajew, prot. Jarosław Shipov. Książka N. Urusova „Matki płacz Świętej Rosji” po prostu oszołomiony ojciec Konstantin ze wspaniałej treści.

dzieło literackie

Pierwsza książka, ale raczej zbiorem artykułów autorstwa Konstantin Parkhomenko, wyrósł na serii książek pod tytułem „Sakrament wprowadzając Kościół” został opublikowany w 2002 roku.

Książka „Wszechświat i wypędzenie diabła” Konstantyn napisał wraz z żoną, która jest dla niego nie tylko pomocnikiem, jako ekwiwalent partii jego pracy misyjnej. Bardzo ciepły i uprzejmie, mówi o jego żony Elżbiety. Według niego, wielka radość widzieć go jako ich Minded dla niego. Formacja ona orientalista i teraz dostaje drugiego stopnia – psychologa. Ona jest bardzo potrzebne, ponieważ wielu parafian z kościoła często potrzebują profesjonalnej pomocy psychologicznej. Cała szkoła Niedziela, gdzie odbywają się dyskusje i różne projekty są również przechowywane na Lisa.

prace współpracy

Pierwsze małżonkowie joint book Parkhomenko – „On Prayer”, a teraz są one dopracowywało nad książką, w której skupimy się na jak wychować dzieci w wierze prawosławnej.

Konstantin Parkhomenko opublikowała również książkę „Życie, napisany ręcznie”, w bazuje na swoim blogu. Uważa się, że zastąpienie jedno wyświetlenie inni przyjdą i wszystko zostanie zapomniane, więc zacząłem spisywać wszystko, dbał, pamięta swoje przemyślenia i komentarze. Tak narodził jego Diary – Skarbonka mądrych i sprytnych pomysłów.

Teraz jego literacka działalność archiprezbiter Konstantin Parkhomenko widzi jak przez obiektyw kamery: jedna zabraniają, nie usuwa coś interesującego, a drugi wokół tyle ciekawe, że tylko i będziesz zaskoczony.

wniosek

W 1998 roku do jego aktywnej pracy w działaniach edukacyjnych Parkhomenko Konstantyn otrzymał medal św Męczennika Tatiana, jak również Order „Serce Danko” (2006), Order Świętego Piotra Apostoła (2008) i innych.