81 Shares 2933 views

gryka przepisu: a istnieją pewne niuanse

Oczywiście, wśród wszystkich rodzajów kaszy gryki – jeden z najbardziej smaczne i zdrowe. Ma nie tylko specjalny intensywny smak, ale również zawiera wiele przydatnych składników odżywczych. Gryka jest bogaty w białka, węglowodanów złożonych, witamin i składników mineralnych, zwłaszcza żelaza, ale z niewłaściwego przygotowania, to może nie tylko stracić swoją wartość odżywczą, ale również stać się po prostu bez smaku, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak gotować gryki poprawnie. Wielu ludzi wierzy, że wiedzą , jak gotować gryki na wodzie, i robią to bardzo brutalnie, wierząc, że gryka przepis niekoniecznie wiedzą, i zmierzyć ilość zboża i wody na oku, a często nie są spełnione. Jednak gryczana przepis istnieje, a po nim, to zawsze jest to możliwe, aby osiągnąć doskonałe wyniki.


Jak gotować gryki po prawej stronie wody

Dla przygotowania gryki jest ważne właściwie przygotować grys, należy użyć odpowiednie naczynia i przestrzegania odpowiednich proporcjach zboża i wodę. Aby gryka okazało luźne, przed gotowaniem powinno być jak przejść i spłukać wodą. Najlepiej jest kupić fabrykę płatków opakowania od zaufanego producenta, ponieważ Zważyć gryka może być zanieczyszczone nie tylko plewy, nasiona chwastów i małych kamieni, ale larwy ćmy, które następnie będzie niezwykle trudne do wycofania się z mieszkania. Przed gotowaniem gryki może wyschnąć dużej patelni lub blasze, trzymając ją na średnim ciepła przez kilka minut. W celu przygotowania smacznych gryczana, to najlepiej wziąć grubościennej miskę jak gryka jest, aby dokładnie parzona. Jedna szklanka płatków brane dwie szklanki wody i soli do smaku. Oczyszczony grys, przemywa zimną wodą i doprowadzono do wrzenia. Następnie dodać sól woda, ogień jest zmniejszona, a naczynie jest konieczne, aby zamknąć pokrywę i pozostawić na małym ogniu przez 15 minut. W tej chwili nie jest konieczne, aby usunąć pokrywę i mieszać do gotowania owsianki – lub gryka może być zepsute. Po 15 minutach należy sprawdzić ilość cieczy delikatnie rozstaliśmy łyżką zbożowych do spodzie. Jeśli dolna pozostało dużo płynów – pokrywa musi być usunięty i czekać na to, aby odparować, a oko do owsianki nie jest spalony. Jeśli woda jest całkowicie odparowuje, a owsianka nie jest gotowy – to lepiej nie dodawać wody, i owinąć garnek z pokrywką zamknięte w grubej ręcznikiem i pozostaw ją na chwilę dłużej, tym lepiej.

Innym ciekawym przepisem na gryki – parzona je w osolonej wrzącej wody w termosie, na przykład, w nocy – wtedy śniadanie będzie czekał na bardzo przydatne i smaczne kruchy gryki. Proporcje i preparat zbóż są takie same. To ma sens, aby gotować gryka ten sposób, jeśli, na przykład, rano trzeba wstać bardzo wcześnie – tak można zaoszczędzić prawie pół godziny snu, który musiałby poświęcić na przygotowanie śniadania. Również ten przepis na gryki może być przydatna dla tych, którzy idą na drodze – tak można wziąć gorący i zdrowej żywności, a nie jeść kanapki.

Jak pyszne gotować gryki

Oprócz gryki wykorzystaniem gryki można przygotować inne potrawy. Na przykład, gryka receptura z mięsa jest dość popularny już od wieków. Dla gryki doskonałej wołowiny, ale to wymaga długiego gotowania, tym bardziej, że wieprzowina i drób i króliki są także nadaje jej najlepiej. Mięso należy uprzednio pieczona na patelni lub dusić aż do stanu gotowości, jednak być lekko cierpki. Nie trzeba też dodać posiekaną cebulę półpierścieni lub ćwiartki, a na wniosek marchewki, a gdy są tosty, przemywa gryki. Wystarczy zalać wrzątkiem i gotować pod pokrywką zamknięte aż do stanu gotowości zbóż. Na stu gramów gryki pobranej funta mięsa, dwa cebuli, marchwi, opcjonalne, 600 ml wrzącej wody, sól, przyprawy smaku.