308 Shares 6098 views

Flower „Calathea medalion”: opieka w domu, zwłaszcza uprawa i rozmnażanie

Domu do pięknego domu roślin z niezwykłą nazwą „Calathea medalion” jest tropików Ameryki Południowej. To dotyczy to długo kłącze Marantaceae kwiat rodziny. Nabyć go doświadczył tylko miłośników roślin doniczkowych. Fakt, że kwiat jest bardzo nastrojowy i wymaga bardzo skrupulatnego opieki. Najmniejsze naruszenie technologii uprawy, umiera.


krótki opis

Co to jest „Calathea medalion?” Roślina ta jest ceniona przez hodowców amatorów głównie dla pięknych pstrych liściach. Farbowanie je bardzo jasne i efektowne. kształcie kwiatu szerokości płyty są owalne. W tym przypadku, centrum każdego z nich tak, jakby rysowane inną lżejszą „liść” z pięknymi białymi krawędziami falistymi i wiele żółtych i różowych żyłek. Ten kolor wygląda bardzo oryginalnie.

Rosną liście tej rośliny w postaci rur, stopniowo rozwija. Płyty są ułożone poziomo, rano i wieczorem zaczynają brać pozycji pionowej. Ich dolna strona jest ciemno różowy.

Liście – unikalną zaletę takich roślin jak „Calathea medalionem”. Kwitnienia nie jest zbyt efektowny i obfite. Wartość corolla tego kwiatu jest tylko jeden: formowanie w nich nasiona są często używane do hodowli. Ale są interesujące gatunki kwiatów.

Czasami sprzedaży są bardzo efektowne hybrydy roślinne „Calathea medalion.” Na przykład, jest bardzo popularny wśród fanów wewnątrz rośliny to gatunki z liśćmi kolorowe we wszystkich odcieniach fioletu z obu powyżej i poniżej.

Jak wybrać?

Flower „Calathea medalion” odnosi się do roślin teneustoychivym. Po tym wszystkim, w naturze rośnie w dolnej kondygnacji lasów deszczowych. Zawierać kwiat Eksperci zalecają w półcieniu. Jeśli umieścisz garnek w słońcu, roślina może przetrwać i nie są zbyt korzystne warunki dla niego. Jednak w tym przypadku, nie pozostawia zbyt jasny nie będzie. Najlepiej jest umieścić kwiat na północnym oknie żaluzji. Wyjątkiem od tej reguły są jedynymi fioletowe hybrydy. Są one najlepiej zainstalowany na wschodnim lub zachodnim oknie.

Wilgotności dla tego kwiatu jest potrzebna jest bardzo wysoka – 90%. Nawet w łazience w mieszkaniu lub domu do stworzenia takich warunków jest niemożliwe. Więc kwiat musi bardzo często spryskiwane. Ta procedura nie może być zaniedbana. W przeciwnym razie roślina umrze.

Jaki powinien być glebę?

Potfor kwiaty „Calathea medalion” jest wypełniona podłoża takiej strukturze:

  • torfu – 1 część;
  • mielona, mieszana z próchnicą w równych ilościach – 1 godziny;
  • piasek – pół godziny;
  • postrzępiony węgiel – ź częścią.

Można również kupić gotowe zalewania gleby dla roślin Marantaceae rodzinę w kwiaciarni. W celu „Calathea medalion” czuł się dobrze w garnku na dnie pojemnika należy wlać kamykami i umieścić połamane kawałki.

Cechy obchodzi: jak nawilżać?

Podlewanie roślin powinny być dość często, ale uniknięcie stagnacji wody. Wielu początkujących hodowców zrobić wielki błąd, nieskończenie zwilżyć glebę w doniczce. Efektem tej nadmiernej gorliwości zwykle staje się śmierć kwiatu. Roślina zaczyna oczerniać krawędzie arkuszy, po czym umierają.

Podlewanie ten barwny krzew powinien być tylko wtedy, gdy gleba jest dla niego wystarczająco suche i byłoby nieco wilgotny. Tak więc konieczne jest stosowanie tylko ciepłą wodę w temperaturze pokojowej. Zimno jest rośliną absolutnie nie może się ostać. przesuszenie gleby – jest to również coś, że nie możemy pozwolić na taki kwiat rośnie, jak „Calathea medalionem”. Suche pozostawia go częściej z tego powodu.

rozpyłowe

Jak już wspomniano, procedura rośnie „Qalat” jest obowiązkowe. Spray roślin powinny być poprawne. Tylko trzeba nawilżać powietrze wokół liści. Na płytach sami nie powinna wpaść do wody. W przeciwnym razie mogą one być spowodowane spalaniem lub ciemnych plam. Opryskiwanie należy zrobić kilka razy dziennie. Jeśli czas nie wystarcza, można to zrobić trochę inaczej – umieścić garnek z kwiatem w większym pojemniku, a otrzymaną pusta przestrzeń wypełniona jest mokrym mchu. Suszenie to naturalny balsam w przyszłości nie mogą być tolerowane. Trzeba spryskać kwiat, oczywiście, w tym przypadku. Jednakże, w celu przeprowadzenia tej procedury może być rzadziej.

Jak nawozić?

Kanał roślin na wiosnę i lato powinien być mniej więcej raz na dwa tygodnie. Jest najlepiej nadaje się do tego rozbudowane kompozycje do dekoracyjnego liściastych roślin doniczkowych. Zbyt dużo nawozów „Calathea medalion” antypatie. Dlatego w procesie karmienia wystarczy użyć połowę zalecanej dawki producenta. Aby nie zniszczyć roślinę, biorąc pod uwagę informacje, aby śledzić to bezwzględnie konieczne. Trzeba rozpocząć podawanie w środku wiosny. Kompletny nawóz późnym latem.

Jak przeszczep?

System korzeniowy krytym kwiatem „Calathea medalion” opieki, który jest rzeczywiście bardzo skomplikowana powierzchni. Dlatego roślina potrzebuje okresowych przeszczepów. Młode kwiaty są przenoszone do nowego pojemnika z każdym rokiem. Dla dorosłych roślin między transfery wynosi dwa lata. Przeprowadzić tę procedurę z maksymalną ostrożnością i dopiero na wiosnę.

Po transplantacji do nowego pojemnika jest najpierw wylewa się odprowadzanie, gotowane i miele z góry skład, który jest opisany powyżej, umieszcza się warstwę 2 cm. Rośliny Korzenie lekko obniżony w doniczce i przykryto pozostałą pochvosmesi. Zbyt zagęszczony grunt nie jest konieczne. W przeciwnym razie, korzenie kwiat zgniją. Nie możemy zakopać punkt rośnie „Qalat”. Warto zatrzymać się na powierzchni. Pot nie powinno być wypełnione do góry. Po przesadzeniu rośliny należy podlewać i umieścić na kilka dni w chłodnym, zacienionym miejscu.

Metody hodowlane

Rozcieńczyć ten kwiat w domu raczej trudne. Ale spróbuj wszystkie te same wartości. Zastosować metodę podziału nie powinno być krzak. Jego „Calathea medalion” opieka w domu za bardzo skomplikowane ruchy nie są zbyt dobre. Lepiej próbować rozmnażać roślinę przez sadzonki. W tym celu, matka powinna być cięte kwiaty gałązka z małej anteny punktu wzrostu i 3-4 liści. Musi ona być nieco zagłębiona w wilgotnej gleby i przykryć górną przezroczystą torbą z tworzywa sztucznego lub butelki z tworzywa sztucznego przed ukorzeniania.

Czasami roślin „Calathea medalion” rozszerzony i przesunięcia. Materiał do sadzenia należy mieszać z jednej części piasku i drugiej płyty podłoża, a następnie wypełnienie pojemnika. W górnej części pojemnika powinny być pokryte folią. Kiełkowania musi odbywać się w temperaturze 21 – 25 ° C. Po naniesieniu, nasiona daje korzenie, powinny być one traktowane dwoma centymetrami gleby.

Jakie są szkodniki atakują rośliny często?

Z niewystarczającą natryskiwania „Calathea medalion” może mieć wpływ przędziorków. Ten szkodnik atakuje powrotem arkuszy bocznych i otacza wiele drobnych białych nitkach. Roztocza jest bardzo mały i ludzkie oko jest prawie niezauważalna. Gdy roślina szkodnik należy rozpylać pewne środki owadobójcze.

Czasami „Calathea medalion” wpływa również wciornastków. Tworzą one na spodzie roślin liczne kolonie. W rezultacie, nawet zmieniając tablice kolorów. Dla leczenia w tym przypadku można stosować roztwór mydła lub owadobójczą. Po oprysku tulei musi być lekko zapłodnienia.

Często na zielonych częściach kwiatu „Calathea medalion” załatwić i owady skalę. Tak zwane małe czarne chrząszcze, które żywią się sokiem roślinnym. Jak Trips, czerwce można usunąć za pomocą roztworu mydła. Powinny one być obficie przelana wszystkie zielone części kwiatu.

choroby roślin

Często zdarza się, że nawet przy dobrej pielęgnacji kwiatów liście zaczynają żółkną. Ten problem zazwyczaj wynika z faktu, że właściciele zakładu były nadgorliwy z nawozami. odlewania również kwiat może i żółknięcie ze względu na fakt, że był zimny. Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym doniczki nie może spaść poniżej 16 ⁰S. Optymalny wskaźnik wynosi 25 ⁰S.

Jest jeszcze inny problemem dla plantatorów, którzy uprawiają tę roślinę jako „Calathea medalionem”. Poskręcane liście tego kwiatu w niewłaściwej pielęgnacji bardzo często. W ten sposób roślina reaguje normalnie na brak nawadniania. Jeśli kwiat zaczął zwijać się liści, częstotliwość powinna być zwiększona nawilżania ziemię pod nim.

Czasami przyczyną tego nieprzyjemnego zjawiska i staje się zły wybór lokalizacji kwiatu jako „Calathea medalionem”. Liście są suche, zwijają się i umierają z tej rośliny częściej, jeśli jest on umieszczony w pobliżu jakichkolwiek urządzeń. Może to być, na przykład, komputer, telewizor, mikrofalówka i tak dalej. D. Umieścić kwiat z dala od urządzeń, które promieniują fale elektromagnetyczne, a prawidłowo dbać o niego. W tym przypadku „Calathea” zachwyci Cię bujnej roślinności z wyraźnym wzorem.

Co jest bitumiczna lany?
255 shares 5017 views
571 shares 4306 views
Jak wybrać tapetę kompetentnie?
803 shares 7292 views