646 Shares 8869 views

Jabłko kompot w zimie

Kompot jabłkowy – jeden z najbardziej użytecznych i pyszne drinki. Chemicznego składu jabłek zawiera duże ilości odpowiednich pierwiastków śladowych ciała i witamin: potasu, siarki, jod, żelazo, magnez, kwas foliowy, sód, fosfor, miedź, i witaminę B, PP, witamina C i A. cenione dokładnie na owoce w soku jego unikalna zdolność do zatrzymywania większości tych substancji. I bezpośrednio proces jej wytwarzania nie wymaga dużo czasu ani doświadczyć najwyższej klasy kucharzy.

Co trzeba zrobić, aby ugotować kompot z jabłek na zimę?

Aby przygotować kompotu podjąć słoik trzech litrów:

  • Około kilograma dojrzałych kwaśnym jabłkiem jest średniej wielkości, najlepiej z ciałem przetargu, ale nie bardzo miękkie, lub po zalaniu wrzątkiem nad nimi, po prostu rozpadnie.
  • 200 gramów cukru.

Stopniowy proces wytwarzania owoce w soku:

  • Zmyć wodą i jabłka, pokroić na kawałki (duże, małe – cztery – dwa).
  • Nóż wyciąć jeden rdzeń i usunąć ogonki.
  • Ponieważ jabłka są cięte ciemnieć nieruchomości, konieczne jest, aby umieścić je w zakwaszonej wodzie. W tym celu, w jednym litrze wody rozpuszcza się około 3 g kwasu cytrynowego. Następnie ułożyć na jabłkach. Pozostawić na dziesięć minut.
  • Wysterylizować słoiki nad parą i rozłożyć jabłka (liczby – według własnego uznania).
  • Napełnić jabłka wrzącej wody, przykryć sterylnymi wieczkami i daje niewiele stanowisko (25-30 minut).
  • Po upłynięciu czasu woda jest odprowadzana z powrotem do garnka, dodać cukier do niego. Niniejszym otrzymany syropu do wrzenia.
  • Napełnić innego jabłka wrzenia syropu, zwijać jałowe korki.
  • Teraz trzeba tylko owinąć nasze kompot jabłkowy w koc w ciągu 12 godzin, po czym jest gotowy.

Miejsce, w którym przechowywane sok, powinny być chłodne. Może to być albo lodówkę lub piwnicę lub piwnica.

Nawiasem mówiąc, wiele osób pije kompot jabłkowy na codzień. Jest to szczególnie odpowiednie dla tych, którzy cierpią na choroby wątroby, nerek, pęcherza moczowego, i tak dalej. D. Może on być również stosowany dla osób, które mają zapalenia żołądka.

Jabłka są uważane za najbardziej gippoallergennym owoc, który jest prawie 80% wody. Dlatego wielu młodych matek zaczynają najpierw zwabić jej ukochany potomstwo jest taki kompot. Z reguły dotyczy to tzw suszenie, czyli suszonych jabłek.

Przepis na kompot jabłkowy dla dzieci

Co jest potrzebne:

– 20-30 g suszonych jabłek;

– 200 ml wody specjalne dziecięce (sprzedawane w aptekach);

– 2 łyżeczki cukru (nie puszki);

– niektóre rodzynek (A garści).

Aby uruchomić ponownie zmontować suszonych jabłek, usuwając wszystkie gnijące i podejrzane wyglądzie, należy je dokładnie ciepłą wodą (najlepiej kilka razy). We wrzącej wodzie dziecko dip suszonych owoców i cukru, pozostawić do gotować 20 minut, można dodać kilka rodzynek, który dobrze radzi sobie z kolką u dziecka brzucha 5 minut przed końcem gotowania. Następnie wyjąć kompot dla niemowląt od upału i nadać jej zaparzenia na około 10-12 godzin. Teraz pyszny napój dla dziecka jest gotowy!