543 Shares 6679 views

Twoje Facebook-zdjęcia mówią o twojej osobowości

Możesz nie myśleć o tym wcześniej, ale wygląda na swoje konto na Facebooku, można powiedzieć wiele o twojej osobowości i jak raboatet mózgu.


eksperyment

Naukowcy odkryli, że ekstrawertycy i neurotycy opłata ogromną ilość zdjęć do swoich stron na Facebooku. Ale podczas ekstrawertycy wolą często zmieniać swoją postać, a neurotycy wolą pobrać dużą liczbę zdjęć z różnych albumów. Naukowcy przeprowadzili eksperyment z grupą ponad sto osób w wieku od 17 do 55 lat. Uczestnicy wypełnione kwestionariusze o ich osobowości, jak również o ich historii rodzinnej. Ponad siedemdziesiąt procent uczestników stanowiły kobiety. Naukowcy następnie studiował jak eksperyment uczestnicy interakcji z przyjaciółmi na Facebook, jak również niektóre zdjęcia są tam iw jakich ilościach jest załadowany. Połączenie między ekstrawersji i skłonnością do ładowania dużej liczby zdjęć jest mało prawdopodobne, ktoś zaskoczy, ale sam trend można wyjaśnić w neurotyków? Po tym wszystkim, osoby te zostały opisane przez naukowców jako te, w których nie jest wybuchowy charakter i skłonność do stresu i niepokoju.

neurotyczki

Neurotycy są stale starannego poszukiwania homologacji, ale jednocześnie nie mogą być dobrymi komunikatory, brakuje im umiejętności społecznych. Będąc osób społecznie niepokoju, widzą w serwisu społecznościowego Facebook bezpieczne miejsce dla autoekspresji i kompensować swoje braki w prawdziwym życiu. Wyniki badania wskazują, że neurotycy szukasz uznania w sieci, nie jawnie, poprzez intensywne dodawania zdjęć do wyglądają bardziej atrakcyjne i bardziej atrakcyjne dla on-line, jak również, aby nadążyć z Joneses i nadążać za współczesną popularnej kultury wizualnej, a czasem może nawet rozwinąć się uzależnienie.

Skrupulatność w sieci

Naukowcy odkryli również, że bardziej skrupulatny w życiu, ludzie pobrać więcej filmów i tworzyć bardziej różnorodne albumy tematyczne, niż te, które nie różnią się w życiu szczególną starannością i dokładnością. Fakt, że ci ludzie ćwiczyć samodyscyplinę i są zawsze koncentruje się na dowolnym celu. Tak więc, mają tendencję do, aby zorganizować swoje miejsce pracy, a więc są w sieci społecznej wszyscy starają się zorganizować i katalog.

sieć relacji

Naukowcy również zauważyć, że wyniki eksperymentu sugerują pewne podobieństwo między sposobem osoba kształtuje jego relacje w sieci społecznej i w prawdziwym życiu. Na przykład, uczestnicy eksperymentu, który w rzeczywistości jest przyjemny, przyjazny dla innych, uniknąć sporów i kłótni, w sieci społecznej przyciąga więcej abonentów, ich dokumentację, aby zebrać więcej głosów. W kulturze Facebook jest znakiem na stronach, wszystkie komentarze są na projekcję prawdziwym życiu, odpowiednio, co oznacza, że dana osoba jest zainteresowana w innych, nie tylko jako obiekt w Internecie, ale również jako osoba, która wyróżnia się na stronie internetowej. Dlatego relacje mogą być zbudowane podobnie do rzeczywistości.