715 Shares 1081 views

Rowery za darmo jeździć: przegląd, rodzaje, cechy i recenzje

Freeride Bike – dyscyplina sportowa, która polega na rowerze trudnych tras o różnych przeszkód (naturalnych i sztucznych). W normalnej jazdy rowerem ten tor jest prawie niemożliwe, więc Freeride kolarstwo tutaj. Dzisiaj przyjrzymy się tego rodzaju sportu ekstremalnego i nauczyć się być rower, że jest możliwe, aby pokonać drogę do freeride'u.


informacje ogólne

Nazwa tego obszaru pochodzi od angielskiego wyrażenia free ride, co przekłada się nie tylko jako „swobodnego przemieszczania się”. Ale to, co można nazwać za darmo jeździć na tak trudnym torze, który posłuszeństwa dopiero po latach treningu i kilkanaście siniaków? To esencja – zawodowi kolarze, tym bardziej może sobie pozwolić, a tym bardziej trudna droga może on złożyć.

klasyczny freeride

Istnieją dwa rodzaje freeride'u: klasyczne i lekkie (light). Klasyczny doskonale wyrażone w skrajnym jazdy na dzikim. Zawodnik nie ma żadnych ograniczeń dotyczących prędkości jazdy, skok w dal, a nachylenie toru na zakręcie. W ogóle, pełna swoboda działania. Zanim jednak nauczyć się jeździć w takich warunkach, konieczne jest:

  1. Opanować technikę skoków, lądowań i kontroli rowerów.
  2. Podbić dziesiątki szlaków, począwszy od prostych do złożonych.
  3. Pracować na treningu moralnego. Mianowicie, rozwijać zdolność do podejmowania właściwych decyzji w sytuacji awaryjnej na podstawie podstawowej wiedzy i doświadczenia. Bez spokoju i rozsądku, oczywiście, nie może zrobić.
  4. Zakup pełnej strój.

Liczba sportowców pokazują, że jazda na łyżwach w tym stylu umożliwia odbieranie niezapomniane emocje, cieszyć się naturalnym pięknem i zdobywać nowe szczyty. Specjalne podziękowania dla przezwyciężenia tych miejsc, które nawet dla kierowców wydawać się skomplikowane (kałuże, błoto, guzki, etc.). Jazda na trudnych trasach, rowerzysta jest ryzykując swoje bezpieczeństwo, więc bez odpowiedniego szkolenia nie jest warte wysiłku.

Tor, na którym mnożą narciarskim, guzki, nagłe zmiany w ścieżce, przerwy itd nie przedstawia kolarza, który używał do jazdy po mieście lub leśnych szlaków. Co z tymi, którzy nie chcą zbyt długo, aby dowiedzieć się więcej? Specjalnie dla tej grupy odbiorców wpadł lekkiej wersji freeride.

Light-freeride

Ten kierunek nie wymaga specjalnego przeszkolenia kierowcy i jest bardzo popularny wśród nieprofesjonalnych rowerzystów, w szeregach których turyści są często rejestrowane. W lekkim wykonaniu piste nie pokutujących stokach kamienne, ostre podziały i inne skomplikowane elementy. Tor jest zazwyczaj tylko nieznacznie przypomina frirayderskuyu. Można zauważyć również proezzhennye ścieżki, małe sztuczne skoki, drobne stłuczki i gładkie skręty. Stoki dla laytovoy wersji tego sportu, zwykle płaska. Jeśli są one wykonane z kamieni, kamienie używane są małe, bez ostrych zakrętów. Czasami zamiast naturalnego pochodzenia skonstruowania sztucznej symulacji stok. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące szybkości i techniki, więc każdy, kto posiada podstawową wiedzę na temat kolarstwa górskiego mogą spróbować swoich sił w lekkich freeride.

Rowery za darmo jeździć

Ponieważ obszar ten jest uznawany za odrębny sport, rowery są dostępne dla niego oddzielnie. Profesjonalny rower do swobodnego stylu to rodzaj roweru górskiego. Rowery freeride i downhill są bardzo podobne do siebie, ale specjaliści wiedzą, że mają znaczące różnice. Wśród cech roweru do jazdy ekstremalnej można wyróżnić:

  1. wytrzymałość strukturalną.
  2. Niska waga.
  3. Obecność układu zawieszenia.
  4. Mocne hamulce.
  5. Szerokie opony profilu.

Podczas jazdy na rowerze na trudnych trasach przeżywa poważne obciążenia dynamiczne, więc wytrzymałość konstrukcji jest szczególnie ważne. Ramka do takiego roweru jest znacznie silniejszy niż zwykły rock. To jest zwykle wykonane ze stopów aluminium.

Dodatkowo, rower musi być niezawodny, to również nie powinien ważyć dużo. Niższa waga roweru, tym łatwiej będzie w stanie pokonać rowerzysta na wzgórzu i hop nad urwiska. Zazwyczaj, rowery za darmo jeździć nie waży więcej niż 15 kg.

Jeśli kolarstwo górskie jest często dość amortyzator – przednia rowery freeride nie przeszkadzają, a drugi – z tyłu. Tłumienie system tłumienia drgań i wygładza prądem, które wchodzą nie tylko na rowerze, ale także rowerzystów. amortyzatory na tym rowerze są świetne posunięcie, około 7 cali. W freeridem Zwykle używane są dwa typy zawieszenia: sprężynowy elastyczne i sprężyna oleju.

Profesjonalne rowery freeride muszą mieć układ hamulcowy jakości. Zazwyczaj są one zainstalowane hamulce tarczowe z nakładkami metalowymi hydrauliczne – najdroższe i mocny typ hamulców do dzisiaj.

Szerokie opony profilu z głębokim bieżnikiem pozwala zachować równowagę rower na drogach, kamienistych zboczach i piasku. Z konwencjonalnymi kołami byłoby znacznie trudniejsze w tych warunkach.

Według recenzji rowerzystów, rowery freeride są dość specyficzny pojazd. Stosować je w innych dyscyplinach, nie jest zalecane. Jednak początkujący jeźdźcy zazwyczaj korzystają z tych rowery zjazdowe i tylko kolarstwa górskiego.

Dla porównania, spojrzeć na kilka dobrze znanych marek, produkujących rowery za darmo jeździć.

duch

Duch niemiecka firma znana na całym świecie do poważnego podejścia do jakości każdego modelu. Od samego początku jego rozwoju, producent stwierdził, że robi wszystko, jeździć rowerem przynieść maksymalną przyjemność. Każdy dzień, to wyrażenie jest potwierdzone poprzez utworzenie innej partii rowerach dla sportu, podróży i po prostu relaks z niezrównaną niemieckiej jakości. Producent wytwarza ogromną liczbę modeli, które są podzielone na siedem klas. Freeride Bike Duch można znaleźć w klasie MTB pełni.

Cannondale

Amerykańska marka, która otrzymała popularność na całym świecie ze względu na jasność, indywidualność, a także innowacyjne rozwiązania w rowerach Cannondale. rowery freeride od producenta znaleźć wiele profesjonalnych sportowców.

Maszyna skała

Czeska spółka że piorun był w stanie podbić europejski, a następnie na rynku amerykańskim. Główną zaletą w porównaniu do produktów konkurencji – doskonały stosunek jakości do ceny. Wielu sportowców i eksperci zalecają go za darmo na łyżwach modelu rock maszynowego firmy. rowery freeride firma wielokrotnie wykazały się do zawodów na światowym poziomie.

Trek

Firma ta oferuje niezawodne rowery, które mają bardzo ergonomiczny kształt. Dziś firma jest uważana za jedną z najbardziej popularnych na rynku światowym. rowery freeride Trek wielokrotnie wygrał w zawodach najwyższej klasy.

bezpieczeństwo

Najważniejszym aspektem zawodowym freeride jest bezpieczeństwo. Aby uchronić się przed uszkodzeniem, które może wystąpić nawet z prostym upadku, zawodnicy obowiązkowe użycie specjalnego sprzętu. Zwykle obejmuje hełmy, ochrony ciała i szyi, nakolanniki, nałokietniki i rękawiczki bez palców.