80 Shares 1837 views

Ogród zimowy w przedszkolu: formułowanie norm sanitarnych i wymagań programu

Komunia z natury jest ważne dla edukacji i rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Pod kierunkiem osoby dorosłej dzieci zdobyć wiedzę o świecie, uczą się dbać o rośliny, zwierzęta, odpowiedzialną za swoje działania.


Tradycyjnie, naturalne krajobrazy są w przedszkolu, ale jeśli uda nam się znaleźć wolne miejsce, wskazane jest, aby zorganizować zimowy ogród w przedszkolu. Making wymagają znacznych kosztów materiałowych, ale wyniki nie będzie Cię czeka. Pokój ten nie tylko zadowolić dzieci, ale również może być używany jako studium psychologiczne ulgi dla dorosłych.

Jaki jest ogród zimowy

W ramach zimowej sali ogrodzie lub domniemanych rozszerzenia z różnych roślin. Wystarczy ułożone i ogród zimowy w przedszkolu. Rejestracja pomieszczeń przeprowadzone zgodnie ze standardami sanitarnymi oraz programu edukacyjnego.

W przedszkolu na terenie ogrodu zimowego może pomieścić i zwierząt. Z ogrodu zimowego oranżerii i szklarni jest inna pod względem wielkości i liczby roślin, a także fakt, że nie buduje oddzielone od głównego budynku.

Pożądane jest, aby pokój był zorientowany na południe i pokryte szklanym dachem, ale w wielu przedszkolach, jak niemożliwe. Winter Garden Tools w zwykłych pokojach, ale do krzewów, kwiatów, świnek morskich, a także dzieci i nauczyciele czują się komfortowo, trzeba stworzyć pewne warunki.

przestrzeń

Dla ogrodu zimowego wybiera najwyższy obszaru pokojowej. Pożądane jest dostarczenie ogrzanego podłogę, ponieważ wiele roślin umrze z zimna. Szczególną uwagę zwraca się na utrzymanie pożądanej temperatury (25-30 stopni Celsjusza, w nocy – 5-6 stopni poniżej) i wilgotności (50%). Więc nie zapomnij o wentylacji. Jeśli pozwalają na to zasoby, może być wyposażony w mini-fontanny.

Oprócz roślin, ogród zimowy wykonana jest plakaty i układów. Ponieważ dzieci nie można jeszcze odczytać, zaleca się powiesić diagramy ilustrujące etapy rozwoju kwiatu, dojrzewania, nasion, obrazy przedstawiające mieszkańców lasu, łąki, stawy i tak dalej. D. Tutaj są przechowywane i materiały szkoleniowe do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym z naturą, dzieł literackich.

Ogródek letni chłód i wentylowane, a zimą dodatkowo oświetlić.

roślinność

Flora zawiera konserwatorium roślin w pomieszczeniach, które są typowe dla środkowej Rosji, krzewy, zioła, różnych krajów i form życia. W wieku przedszkolnym zaleca begonii rozcieńczania, kaktus aloes, sukulentów, hibiskusa, zielnych winorośli. Udekoruj z pomarańczowych i cytrynowych drzew, palm, bananowców trawie. Wyselekcjonowane rośliny powinny być zgodne, można połączyć ze sobą za pomocą koloru, kształtu.

Nie jest konieczne, gęsto sadzenie ogrodów. Po pierwsze, jest brzydki, a po drugie, konieczne jest, aby zapewnić miejsce, gdzie studenci będą podejmowania, prowadzenia szkoleń psychologicznych lub gier współpracy. Powinno być jak zimowym ogrodem w przedszkolu: przesłanki rejestracji przyciąga ludzi sprawia, że chce się tu ponownie.

zwierzęta

W ogrodach zimowych, połączona z salonem, często posiadają zbiorniki z gupików, zadziorów, veiltail, szermierzy i innych ryb. Ponadto dla ryb, akwarium umieszczone ślimaki i roślin: Nitella elastyczny Ricci pływających, Elodea canadensis. Algi pomagają utrzymać odpowiedni poziom tlenu w zbiorniku i zapisać smażyć z zjedzone nadmiernie chciwych rodziców.

Dzieci zainteresowane obserwacji ptaków. Dlatego też, gdy rozliczenie ogród zimowy w rejestracji przedszkola To zakłada istnienie komórek z podajnikami i waterers. Niemowlęta Uwaga nauczyciele oferują kanarki i papużki. Na dnie „birdhouses” rozlana piasku. Komórki są zamontowane okonia.

Wiele pozytywnych emocji dostarczanych żółwie, świnki morskie, króliki, chomiki. zwierzęta lądowe są trzymane w klatkach i żółwie – w terrarium.

Wraz z źrenice nauczyciela zwierząt karmionych oczyszczonym komórki zmieniają woda wylewa paszy. Wzdłuż drogi, dorosły mówi o pochodzeniu, środowisko, styl życia, zwierząt, gadów i ptaków, uczy, że w celu ochrony naszych młodszych braci, nie zwraca się zapominać, że ludzie są odpowiedzialni za wszelkiego życia na Ziemi.

dekoracja zima w przedszkolu

W okresie od grudnia do lutego, zwiększył wagę przywiązuje się nie tylko do ogrodu zimowego, ale również instytucja pre-szkoła jako całość. Grupa okna ozdobione płatki śniegu lub podlegających kompozycji na temat zimy. Na zatrudnienie na wniosek i projektowych dzieci wykonane girlandy, maski zwierząt i bajkowych postaci, szczegóły świąteczne stroje. Na Boże Narodzenie, grupa jest ozdobiona figurami aniołów, a w dniu 23 lutego – z czołgów i samolotów.

Zima grupa luz przedszkole jest w dużej mierze zależna od wyobraźni nauczyciela. Ktoś stawia na ściany zdjęcie z Santa Claus i Snow Maiden, ktoś w grupie zdobi bałwana lub miłe dla oka bohaterowie opowieści świąteczne, maszerując żołnierzy, nowe elementy wyposażenia wojskowego.

W rogu rodzica napisali życzenia na Nowy Rok, Boże Narodzenie, Dzień Obrońcy Ojczyzny. Tutaj nauczyciel stawia zalecenia dotyczące, jak rozmawiać z dziećmi o zimie, ferii zimowych, zatrudnienia ludzi w zimie (wycieraczki czyszczenia ulic śniegu, palacze utrzymać ciepło w przedszkolu, mieszkania itd. D.), że gry w stoczni. I wywieszony wykaz utworów literackich, wierszy dla zapamiętywania.

luz zima w przedszkolu

W przedszkolu dzieci spędzać czas nie tylko w grupach, halach, ale także na obszarach. Maszyny budowlane i śnieg powinien być na tyle silny, nie obejmują występów i ostrych zakrętach. Zima sekcje luz przedszkole – to przede wszystkim bezpieczeństwo. Równie ważne jest, aby udekorować terytorium przedszkola tak, że dzieci były ciekawe i grywalna.

Tradycyjna zabawa dla tej porze roku jest uważany za modelowanie bałwana, ale rozrywka maluch może i powinna być bardziej zróżnicowana. Zima sekcje luz przedszkole – to miejsce dla zabawy terenowe (odśnieżanie), ślady, wzgórza.

Udogodnienia dla wspinaczki Ośnieżone, wytwarzając przytulne domy dla lalek i zwierząt. Kto grać śnieżkami budować fortecę, i tych, którzy chcą wykazać zdolności artystyczne, pracując akwarelami. Za pomocą pędzla i farb do malowania bałwanki i innych zatrudnionych przez figur zdobiących mury twierdzy lub po prostu narysowane wzory na śniegu.

Pięknie urządzone przedszkola, tym więcej radości sprawia dzieciom pobyt w nim, i emocjonalne samopoczucie dziecka w przedszkolu – marzenie wszystkich rodziców i nauczycieli.