616 Shares 1336 views

Jak dbać o fiołki w domu? Kilka zaleceń kwiaciarnia

Violet (zwany również Saintpaulia) odnosi się do popularnych roślin wewnętrznych. Każdy hodowca może łatwo wybrać smak ogromną liczbę odmian roślin. Różnią się one w kolorze, kształcie i rozmiarze. Jak fiołki ich długim kwitnieniem. Zazwyczaj może to trwać 10 miesięcy w roku. W fiołków owalnym lub nieco wydłużone liście o gładkich lub ząbkowane krawędzie. Ich kolor zmienia się od światła do ciemnozielonej. Kwiaty mogą być gładkie lub frotte – w zależności od odmiany. Kolorowe płatki są bardzo zróżnicowane: fioletowy, niebieski, czerwony, bordowy, różowy i biały. Ponadto, istnieją dwa kolor fioletowy (na przykład biały z niebieskim lub różowym obręczy).


Jak dbać o fiołki w domu? Wybór garnek

Przez wybór lądowania fiołki kontenerów należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie, ponieważ wpływa na zdrowie i długość kwitnienia roślin. W pierwszym i najważniejszym kryterium wielkości puli, a raczej jego średnica. To powinno być nie więcej niż 6 cm dla młodych fiołków i nie więcej niż 12 cm dla dorosłych. Odpowiednie do tych roślin, tworzywa sztucznego lub garnki. Wybierz te, które będą dostosowane do preferencji i smaku.

Wybór odwadniających i sadzenia kwiatów

Jest to również bardzo ważny moment w hodowli i uprawie Saintpaulia. Odwadnianie jest wymagane, tak aby woda nie stagnacji w dnie garnka. Do tego celu nadaje się glinki i zgnieciony pianki, aby wypełniać co najmniej 1/3 puli. Bardzo kapryśny na głębokość sadzenia roślin doniczkowych fiołki. W trosce o nich jest skomplikowane, jeśli kopia jest bardzo zaglubit przeszczep lub sam przeszczep wylot, to zakład może być ciężko się ustatkować i często chorują, a nawet umierają. Zbyt wysoko osadzone fiołki są bardzo kruche, tyle spowolnienie wzrostu.

Jak propagować i jak dbać o fiołki w domu?

Pomnożyć te kwiaty lub pasierbów lub sadzonek liściastych. Najprostszym sposobem, aby rozpuścić fiołki – sadzonki. Niezbędny do tego zdrowego liścia ogonek 3-4 cm, cięcia pod kątem. Musi być umieszczone przed utworzeniem korzeni w wodzie w temperaturze pokojowej lub w Pocięte mchu Sphagnum. Po pojawieniu się korzeni arkusza przeszczepione do gleby na głębokość 1-2 cm.

Gdy fiołki słownikowych pasierbów ostry skalpel oddzielone nowo utworzone gniazdo o 3-4 liści. Ważne jest, usuwając pasierba, aby nie zranić główną roślinę. O uzdrowienie trzeba użyć specjalnego podłoża, które można kupić w sklepie.

Jak dbać o fiołki w domu? Kilka ważnych zasad

warunki temperaturowe

Nagła zmiana temperatury, te delikatne rośliny nie lubią, więc zaniepokojony bezpieczeństwa: + 18-24 stopni Celsjusza. Konieczne jest również, aby uniknąć przeciągów.

oświetlenie

Fioletowy potrzebuje jasnego światła, ale nie bezpośrednie promienie. W zimie, roślina jest konieczne, aby podświetlić świetlówek 13-14 godzin dziennie. Zapewni to ich kwitnienie nawet w zimnych porach roku.

woda

Senpolii kapryśny i przed podlewania: musi być regularny i uporządkowany. Tak że woda nie przecieka do gniazdka i nie powodują rozpad nie można spryskać liście, wnikanie wody należy unikać za wszelką cenę na nich, i pojone tylko przez administratora lub palety. Najlepiej jest umieścić donica w zasobniku wody przez kilka minut, a następnie usunąć go stamtąd. Usunąć pozostałą wilgoć. Wierzchnia warstwa ziemi w doniczce nie powinno być stale wilgotne, ale suche przez dłuższy czas nie może utrzymać. Z nadmiarem wody rośliny mogą gnić, ale ze względu na brak – wysychać. Woda powinna być w temperaturze pokojowej i osiada.

podkarmlivaniya

Dla dobrego wzrostu potrzebuje fioletu regularne nawożenie nawozami mineralnymi. Idealnie, trzeba nawozić raz w tygodniu od marca do września. Następnie Violet nie chorują.

przeszczep

Saintpaulia trzeba przesadzać co roku w świeżej ziemi, ponieważ w tym czasie gleba jest wyczerpana. Standardowe przeszczep odbywa się na wiosnę. Nowe puli powinien znajdować się w gorącej wodzie w ciągu pół godziny, po czym usunąć je do ochłodzenia i pozostawiono do wyschnięcia. Odbywa się to w celu dezynfekcji zbiornika. Jeśli pula nie jest nowy, z odrobiną soli, przed ponownym ich usunięcia płytki nazębnej twardą gąbką lub szczotką. I będzie trzeba zrobić taką samą procedurę jak w przypadku nowych zdolności. Jeśli zauważyłeś niestabilności posadzonych drzew, najlepiej jest umieścić na powierzchni warstwy centymetr ziemi z mchu.

Teraz wielu hodowców są uzależnieni od tej konkretnej hodowli roślin. I to wszystko pomimo faktu, że kapryśny i kapryśna tych kwiatów – fiołków. Zdjęcia zamieszczone na miłośników kwiatów netto, podziwiałem ich odwagę i ciężką pracę. Ten uroczy rośliny i, oczywiście, szalenie piękne. Jak dbać o fiołki w domu, to już wiem. I pamiętaj, że te kwiaty miłość opieki, czułości i miłości w bardzo dużych ilościach, aw przypadku ich braku może się obrazić i nie kwitną.