208 Shares 8066 views

Krótka biografia Napoleona Bonaparte. Interesujące fakty z biografii Napoleona

Krótka biografia Napoleona Bonaparte, dla dzieci i dorosłych, przedstawionych w niniejszym artykule, z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Nazwa tego wielkiego dowódcy dawna nazwa gospodarstwa domowego nie tylko z powodu jego talentu i inteligencji, ale także z powodu niesamowitej ambicji, a także spektakularne kariery, że udało mu się zrobić.


Biografię Napoleona zauważyć zawrotnej kariery w karierze wojskowej. Które przyłączyły się do wieku 16 lat, był 24, stał się ogólnie. A cesarz wykonane w 34, Napoleon Bonaparte. Interesujące fakty z biografii francuskiego dowódcy obfite. Wśród jego umiejętności i cechy są bardzo niezwykłe. Mówi się, że czytał w niewiarygodnym tempie – około 2000 słów na minutę. Ponadto, mógł spać przez długi czas, 2-3 godzin dziennie, francuski cesarz Napoleon Bonaparte. Interesujące fakty z biografii człowieka, mamy nadzieję wzbudzić zainteresowanie jego osobowości.

Wydarzenia w Korsyce przed narodzeniem Napoleona

Napoleon Bonaparte, cesarz Francuzów, urodził się 15 sierpnia 1769 Urodził się na wyspie Korsyka Ajaccio. Biografię Napoleona, prawdopodobnie byłaby inna, gdyby sytuacja polityczna w tym czasie była inna. Ojczystej wyspie od dawna w posiadaniu Republiki Genui, ale Korsyka w 1755 roku obaliła rządy Genua. Potem, kilka lat była niezależnym państwem rządzonym przez Pasquale Paoli, miejscowego właściciela ziemskiego. Carlo Buonaparte (jego portret jest pokazany poniżej), ojciec Napoleona, służył jako jego sekretarz.

Republika Genui w 1768 roku Francja sprzedała prawa do Korsyki. Rok później, po lokalne rebelianci pokonali wojska francuskie, Pasquale Paola przeniósł się do Anglii. Sam Napoleon nie był bezpośrednim uczestnikiem tych wydarzeń, a nawet ich świadkiem, ponieważ urodził się dopiero po 3 miesiącach. Jednak tożsamość Paola odegrał ważną rolę w kształtowaniu jego charakteru. Przez długie 20 lat ten człowiek stał się idolem francuskiego dowódcy Napoleon Bonaparte. Biografia dla dzieci i dorosłych Bonaparte zaprezentowanych w tym artykule kontynuuje historię swojego pochodzenia.

Napoleon pochodzenie

Ramalino Letizia i Carlo Buonaparte, rodzice przyszłego cesarza, byli drobni arystokraci. Rodzina miała 13 dzieci, wśród nich drugi najstarszy był Napoleon. Jednakże, nawet jako dziecko zmarło z jego pięciu braci i sióstr.

Ojciec był jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników niepodległości Korsyki. Brał udział w pracach nad Konstytucją Korsyki. Ale dla dobra swoich dzieci mogły zdobyć wykształcenie, on zaczął wykazywać lojalność wobec Francuzów. Po pewnym czasie, Carlo Buonaparte, nawet dokonane przez przedstawicieli szlachty Korsyki w parlamencie francuskim.

Edukacja w Ajaccio

Wiadomym jest, że Napoleon, a także jego siostry i bracia, otrzymali szkołę podstawową w szkołach miejskich w mieście Ajaccio. Po tym, przyszły cesarz zaczął studiować matematykę i list od miejscowego opata. Carlo Buonaparte w wyniku interakcji z francuskim udało się dostać do Napoleona i Józefa, jego starszy brat, przyznania królewskiej. Józef miał zrobić karierę jako kapłan, jak Napoleon – aby stać się żołnierzem.

kadet szkoły

Biografia Napoleona Bonaparte został dzieje się w Autun. To właśnie tutaj w 1778 roku bracia wyjechali do nauki języka francuskiego. Napoleon wszedł w roku, który jest w Brienne kadetów szkoły. Studiował on doskonale, wykazywał specjalnego talentu w matematyce. Ponadto Napoleon lubił czytać książki na różne tematy – filozofii, historii, geografii. Ulubiony historyczny figurą przyszłego cesarza stał Yuliy Tsezar Aleksandr Makedonsky. Jednak w tym czasie przyjaciół Napoleon nie było dużo. Ten odgrywał rolę jako Korsyki pochodzenia i akcentu (Napoleon nie udało się go pozbyć), a także skłonność do samotności i kompleksu.

śmierć ojca

Później kontynuował naukę w Królewskiej Szkoły Podchorążych. Napoleon zakończył się na początku 1785 roku w tym czasie zmarł jego ojciec, a on musiał zająć jego miejsce głowy rodziny. Starszy brat do tej roli nie przyszedł jak nie różni instynkty przywódcze, jak Napoleon.

kariera wojskowa

Wojskowa kariera rozpoczęła się w Valence, Napoleon Bonaparte. Biografia, którego podsumowaniem jest przedmiotem tego artykułu, dzieje się w tym mieście, położonym w centrum równiny Rhone. Tutaj Napoleon służył jako porucznik. Jakiś czas później został przeniesiony do Oxon. Przyszły cesarz w tym czasie dużo czytania, ale również próbował rękę w dziedzinie literatury.

Wojskowy biografię Napoleona, można powiedzieć, otrzymał dużą skalę w dekadzie po zakończeniu szkoły kadetów. W ciągu zaledwie 10 lat, przyszły cesarz mógł przejść przez cały hierarchii rangi w armii francuskiej w czasie. W 1788 roku, przyszły cesarz próbował dostać się do służby w armii rosyjskiej, ale on zaprzeczył temu.

Napoleon spotkał się z rewolucji francuskiej Korsyce, gdzie był na wakacjach. Przyjął ją i obsługiwane. Ponadto Napoleon został oznaczony jako wielkiego dowódcy podczas zamachu Thermidor. Został wykonany na generała brygady, a następnie dowódcą armii włoskiej.

Małżeństwo z Josephine

Ważnym wydarzeniem w życiu osobistym Napoleona miała miejsce w 1796 roku. To było wtedy, że ożenił się z wdową hrabiego Zhozefine Bogarne.

Uruchom „Napoleonic Wars”

Napoleon Bonaparte, pełna biografia jest przedstawiona w imponującej ilości książek, ona została uznana za najlepszego francuskiego dowódcy wojskowego po wróg zadał druzgocącą klęskę na Sardynii i Austrii. To kiedy udał się na nowy poziom poprzez wprowadzenie „Napoleonic Wars”. Trwały one prawie 20 lat, a ponieważ z nich stał się znany na całym świecie, takich dowódcy, Napoleon Bonaparte biografii. Podsumowanie przyszłej drodze do światowej sławy, przekazał je dalej.

Francuski katalog nie był w stanie utrzymać dotychczasowe osiągnięcia, które przyniosły rewolucję. Stało się oczywiste, w 1799 roku. Napoleon ze swoją armią była w tym czasie w Egipcie. Po powrocie zerwała Directory przy wsparciu ludzi. 19 listopada 1799, Bonaparte ogłosił tryb Konsulat, a po 5 latach, w 1804 roku ogłosił się cesarzem.

Wewnętrzna polityka Napoleon

Napoleon Bonaparte, którego biografia otrzymała już wiele osiągnięć w jej polityce wewnętrznej postanowił skupić się na wzmacnianiu własnej władzy, który miał służyć jako gwarancja praw obywatelskich ludności Francji. W 1804 roku na ten cel została przyjęta napoleońskiej Code – Kodeks Praw Obywatelskich. Ponadto reforma podatkowa została przeprowadzona, oraz ustanowienie francuskiego banku państwowego. Francuski system edukacji został stworzony właśnie pod Napoleonem. Katolicyzm został uznany za religię większości populacji, ale nie zniósł wolność wyznania.

Blokada ekonomiczna Anglii

Anglia była głównym przeciwnikiem przemysłu i kapitał francuski na rynku europejskim. Ten kraj finansuje działania militarne przeciwko niemu na kontynencie. Anglia przyciąga ich strony główne mocarstwa europejskie, takie jak Austria i Rosja. Ze względu na liczbę francuskich operacji wojskowych prowadzonych przeciwko Rosji, Austrii i Prus, Napoleon był w stanie dołączyć do ich kraju gruntu należącego wcześniej do Holandii, Belgii, Włoszech i północnych Niemczech. Kraje pokonane nie miał wyboru, jak tylko pogodzić się z Francji. Napoleon ogłosił blokadę ekonomiczną Anglii. Zabronił stosunków handlowych z tym krajem. Jednak ten środek jest ciosem dla francuskiej gospodarki. Francja nie może zastąpić rynek europejski produktów brytyjskich. To nie był w stanie przewidzieć Napoleon Bonaparte. Krótka biografia redukcji nie musi iść do tego w szczegółach, więc będziemy kontynuować naszą historię.

Zmniejszenie władzę, narodziny potomka

Kryzys gospodarczy i przedłużające się wojna doprowadziła do spadku władzy Napoleona wśród Francuzów, wcześniej obsługiwana go. Ponadto okazało się, że Francja nie jest zagrożona, a ambicja Bonapartego spowodowało zaniepokojenie stanem swojej dynastii. W celu pozostawienia potomka, rozwiódł się z Josephine ponieważ nie mogła dać mu dziecko. W 1810 Napoleon poślubił Marie Louise, córkę cesarza Austrii. W 1811 roku długo oczekiwany następca urodził. Jednak opinia publiczna nie aprobuje małżeństwa z kobietą z austriackiej rodziny królewskiej.

Wojna z Rosją i link do Łaby

W 1812 roku postanowił rozpocząć wojnę z Rosją, Napoleon Bonaparte, krótką biografię, która jest w dużej mierze ze względu na zainteresowania wielu naszych rodaków. Podobnie jak inne państwa, Rosja w tym czasie wspierał blokadę Anglii, jednak nie mają na celu jej wykonania. Ten krok okazał się śmiertelny dla Napoleona. Pokonany, abdykował. Były cesarz francuski został wysłany na wyspę Elbę, znajduje się na Morzu Śródziemnym.

Zemsta i ostateczna klęska Napoleona

We Francji, po abdykacji Napoleona powrócił do przedstawicieli dynastii Burbonów, a także ich następców starała się odzyskać swoją pozycję i status. Wywołało to niezadowolenie ludności. Napoleon 25 lutego 1815 uciekł z Elby. On triumfalnie powrócił do Francji. Jeden artykuł może być reprezentowany tylko bardzo krótką biografię Napoleona Bonaparte. Dlatego możemy tylko powiedzieć, że wznowił wojnę, ale Francja nie mogła już znieść obciążenia. Napoleon został pokonany pod Waterloo w końcu, po upływie 100 dni od zemsty. Tym razem został wysłany na wygnanie na wyspę Świętej Heleny, która jest znacznie bardziej od tego pierwszego, tak że trudno było uciec od niego. Tutaj były cesarz spędził ostatnie 6 lat swojego życia. On nigdy nie widział swojej żony i syna.

Śmierć byłego cesarza

Stan zdrowia Bonapartego gwałtownie pogarsza. Zmarł 5 maja 1821, przypuszczalnie z powodu raka. Według innej wersji, Napoleon został otruty. Bardzo popularne przekonanie, że były cesarz otrzymał arszenik. Jednak go otruł? Fakt, że Napoleon bał się tego i dobrowolnie wziął małe dawki arszeniku, starając się rozwijać odporność na to. Oczywiście, procedura ta musi być zakończyła się tragicznie. Cokolwiek to było, a dzisiaj nie możemy z całą pewnością powiedzieć, dlaczego Napoleon Bonapart zmarł. Krótka biografia niego, przedstawione w tym artykule, to już koniec.

Należy dodać, że został pogrzebany pierwszy w St. Helena. Heleny, lecz w 1840 roku jego szczątki zostały pochowane w Paryżu Les Invalides. Pomnik na grobie byłego cesarza wykonana z Karelski porfir, który jest przedstawiony rządowi Francji Mikołaja I, cesarza rosyjskiego.