636 Shares 1980 views

Marchew piersią. Co może matka piersią w pierwszym miesiącu

W pierwszych tygodniach po porodzie młoda matka potrzebuje nie tylko gratulacje gospodarstw domowych. Neonatolodzy i psychologów dziecięcych powiedzieć, że stworzenie silnej więzi między matką a noworodkiem oboje potrzebujemy spokoju i własnej przestrzeni do komunikacji, a nie hałaśliwym tłumem ciekawskich.


Podkreśla, że taka sytuacja sprzyja ustanowienie procesu karmienia piersią. Odgrywa ważną rolę i zbilansowaną dietę w procesie odzysku poporodowej matki i ustanowić laktację.

Multiwitaminy … lub marchew?

W pierwszych tygodniach po porodzie kobieta powinna spożywać wystarczające dla normalnego laktacji ilość cieczy jest pasza o wysokiej jakości, w tym w diecie produktów mlecznych, mięsa, zbóż, warzyw i owoców. Jeśli dieta jest wykonana poprawnie, potrzeba podjęcia specjalnych kompleksów witaminowych znika.

W poszukiwaniu najbardziej przydatnych produktów jest hołd skromnych ale użytecznych roślin okopowych – marchew.

4 właściwości cud marchwi, które może nie wiedzieć

Po pierwsze, marchew dla karmiących matek nie tylko doskonałe źródło witaminy A, E, C, wymaganego do niezbędnych procesów metabolicznych, a więc powrót kobiet w lepszym stanie. Marchew są bogate w witaminy B, K, zawiera fosfor, mangan, molibden, wapń, a nawet, w miarę potrzeby w kościach i zębach matki w czasie laktacji.

Po drugie, piszę ze szpitala, kobieta w pracy przez jakiś czas znosić resztkowego krwawienie. Szybciej uporać się z nimi pomoże fitoestrogeny zawarte w marchwi.

Po trzecie, marchew dla matek karmiących piersią jest źródłem agentów specjalnych falkarinola mają działanie przeciwgrzybicze i zmniejsza ryzyko infekcji drożdży w okresie poporodowym.

Po czwarte, korzystanie z sałatką ze świeżych marchwi pomaga w normalizacji stolca nowych matek cierpiących na zaparcia.

Marchew i laktacja

Ewentualnie poszukaj odżywczych w zamorskich owoców i warzyw. Ważnym składnikiem zdrowej diety u kobiet w okresie karmienia piersią może słusznie stają się zwykłe marchew.

Karmienie piersią pomnożyć zapotrzebowanie na swoich cennych właściwości, ponieważ niezrównoważona dieta matki potrzebne do produkcji stałych mleka są usuwane przez własnych tkanek organizmu.

Brak witamin może niekorzystnie wpływać na przebieg okresu poporodowego, więc eksperci zalecają spożywanie marchwi piersią w każdej postaci: gotowane na parze, ser, jak również w postaci soku. Dla lepszego wchłaniania witamin przydatnych do przyprawiania potraw z marchwi maśle lub śmietanie.

Przekonanie, że marchew i potrawy z niej mogą bezpośrednio wpływać na produkcję mleka Naukowcy piersi umieszczone pod wielkim znakiem zapytania. Jest udowodnione, że laktacja depozyt – wystarczająca produkcja prolaktyny i oksytocyny hormonów, a także regularne opróżnianie piersi i obfitym piciem.

Nauka nie otrzymał dowody działania marchwi na produkcję tych hormonów. W związku z tym, zaleca się mieszać mleko i tarty marchew piersią – tylko tradycję.

Marchew – kolki winowajcą i wysypki?

Zależność rozwoju alergii i zaburzeń trawiennych u dzieci z ich włączenia w diecie pielęgniarek marchwi wciąż wywołuje wiele dyskusji wśród pediatrów, specjalistów w karmieniu piersią i samych matek karmiących.

Adepci przeciwstawnych punktów widzenia prowadzą do obrony swoich poglądów na temat diety matki są równie przekonujące argumenty.

W naszym kraju, pediatrzy często stosowany w okresie laktacji porady śledzić pewną dietę. Zarzut, że matka pielęgniarstwa nie może sobie pozwolić jeść coś innego niż produkty wymienione w wykazie dozwolonych, na podstawie obaw powodować kolki dziecka i reakcje alergiczne.

Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że to stwierdzenie nie jest prawdziwe dla wszystkich.

Rzeczywiście, mleko produkowane w piersiach substancji, które dostają się do organizmu z matką żywności. Ale w jaki sposób uzasadniony strach przed szkodą dla własnego dziecka mlekiem matki po zjedzeniu potrawy z marchwi z naukowego punktu widzenia?

Teoretycznie reakcja alergiczna lub niestrawność jako dziecko, a matka może nawet nieszkodliwe marchew. W tym przypadku, to musi być zastąpione innymi warzywami i owocami.

Jednak w praktyce takie przypadki są rzadkie, ponieważ marchew nie są prawdziwe nauki medyczne na silne alergeny, takie jak czekolada, truskawki, jajka, owoce cytrusowe, mleko i owoce morza.

Dodając do swojej diety surowe lub przetworzone marchewki piersią w rozsądnej ilości, większość kobiet niczego nie ryzykować.

Marchew może zaszkodzić matce?

W przypadku nadużywania soku z marchwi może okazać zażółcenie skóry matki. Dzieje się tak z powodu nadmiernego spożycia karotenu – substancji, która sprawia, że pomarańczowe marchewki. Jeśli matka pije więcej niż litr soku dziennie, staje się pomarańczowa, a jej skóra.

Stan ten nazywany jest karotinodermiya i nie jest niebezpieczne dla matki i dziecka. Zmniejszenie spożycia pokarmów zawierających karoten może być łatwo wydostać się z tego stanu, a następnie zdecydować, czy marchew matka pielęgniarstwa w połączeniu z innymi owocami i warzywami pomarańczowy.

Jak wyeliminować skurcze i wysypka u niemowląt, jeśli sprawca – marchew w GW (karmienie piersią)?

Jak dla niemowląt, eksperci uważają, że nikt z wyjątkiem matki sama nie odpowiada na pytanie, jak pojawienie się noworodka piersią kolki i wysypki do niektórych produktów w diecie matki.

W związku z tym pytanie, czy marchewki matki karmiące, musi zdecydować się na własną rękę.

Jeśli dziecko jest spokojne, oczyścić skórę i normalny stolec, nic się martwić.

W przeciwnym razie, pediatrów zaleca matkom, aby wykluczyć z diety marchew i zrobić specjalny dziennika żywności, przywracając wszystkim jeść pokarmy i napoje.

food Diary
data produkt Reakcja dziecka (wzdęcia, skurcze, wysypki, krzesło)

W przypadku utrzymywania się działań niepożądanych, pomimo faktu, że marchewki są wykluczone z diety, przyczyny szuka innych produktów lub czynników środowiskowych.

W ciężkich przypadkach, gdy skaza i kolka zbyt zaniepokojeni dzieckiem, moja matka musiała uciekać się do specjalnych diet. Ci, którzy są dotknięci tym problemem, konieczne jest, aby dokładnie przeanalizować informacje, które mogą być karmiącej matki w pierwszym miesiącu karmienia piersią.

8 w okresie karmienia piersią w pierwszym miesiącu laktacji

nie koniecznie zajrzeć do kompleksowego wielu stołach online dla kompilacji odpowiedniej diety. Wystarczy jeśli matka pielęgniarstwa byłoby rozsądne, aby połączyć podstawowe zasady zdrowej diety i wytyczne oparte na dowodach:

  1. Produkty, które są źródłem białka, takie jak groch, fasola, fasola, mięso i produkty mleczne, aby wprowadzić do diety ostrożnie i stopniowo. Nadmierna odpowiedź immunologiczna w postaci alergii u dzieci jest obce białko.
  2. Unikaj sztucznych barwników i aromatów w żywności. Podatne na reakcje alergiczne powodują grudnichka skaza gwarantowana, a udział się do kilku dni w mleku matki, dodając do mieszaniny reakcyjnej.
  3. Nie angażuj się w cukier, a także produktów, takich jak miód, czekolada, dżem i wyrobów cukierniczych. Szybko dostać się do mleka, cukru sprawia, że jest słodsza, ale dziecko trudniej jest nauczyć.
  4. Powstrzymania się od alkoholu. Łatwo przenika do mleka matki, aw dużych dawkach jest w stanie negatywnie wpłynąć na wątrobę dziecka. O dopuszczalności pół szklanki szampana na cześć narodzin karmiącej matki jest lepiej skonsultować pediatra.
  5. Do każdego posiłku staraj się nie mieszać dużej ilości produktów. To upraszcza zarządzanie dziennik żywności.
  6. Sprawiedliwość produktów jogurt do uzupełnienia rezerw wapnia. Z brakiem wapnia w organizmie żywności „ciągnąć” go z kości i zęby karmiącej matki. Spróbuj wprowadzić do ich diety innych produktów bogatych w ten pierwiastek, takie jak marchew, brokuły, orzechy (ostrożnie!), Fasola, sezam, daty.
  7. Pić więcej płynów, najlepiej czystą wodę, nie nadużywać kawy i herbaty.
  8. Przed podjęciem leków skonsultować się z ekspertem na temat dopuszczalności przepisane leczenie w okresie laktacji.

Rozmowa z pediatrą, zdrowym rozsądkiem i zrównoważonego podejścia do żywności pomogą ustalić, co może być matka pielęgniarstwa w pierwszym miesiącu. własna intuicja, w połączeniu z podejściem naukowym uratuje dobrego stanu zdrowia i zdrowia karmiącej matki i dziecka.