591 Shares 4887 views

Wakacje rodzinne w Rosji. Dzień rodziny, miłości i wierności

Rodzina na całym świecie jest jednostką społeczeństwa, gdzie wychowuje się nowe pokolenie. Z tego, co rodzi rodzice dziecka, jego przeznaczenie w dużej mierze zależy. Święta rodzinne i tradycje odgrywają znaczącą rolę w wychowaniu osoby, która jest psychicznie zdrowa i przygotowana na dorosłe życie. W końcu czuje wsparcie osób bliskich i ich miłości, pomagając przetłumaczyć pomysły i plany na rzeczywistość.


Tradycje Rodzinne

Jeśli dzieci dorastają w ciepłym otoczeniu, wtedy w przyszłości będą chcieli odtworzyć podobną atmosferę w swojej rodzinie. Tradycje łączą ludzi i wzmacniają relacje. Wszystkie rodziny mają własną historię. Organy urodzone w nich pomagają poczuć znaczenie, okazywać miłość i szacunek dla bliskich.

Jedną z takich tradycji jest organizowanie wspólnych obchodów. Od dawna ma siedzibę, aby świętować specjalne dni z rodzimymi ludźmi.

Typy świąt

Daty specjalne mogą dotyczyć każdej rodziny oddzielnie. Na przykład urodziny. Wakacje rodzinne w Rosji, podobnie jak w innych krajach, obchodzone są wspólnie z krajowymi. W tych dniach goście są zaproszeni, ustawiają stół, prezentują. Chłopiec urodzinowy musi wydmuchać świece, pragnąc.

Wesela, narodziny i chrzest dzieci są również związane z obchodami rodziny. Wiele świąt narodowych obchodzi się również w kręgach domowych. Na przykład Nowy Rok i majowy dzień.

W rodzinne wakacje w Rosji, z pewnością przyznaje się do przygotowania sałatki "Olivier". W Nowym Roku dzieci pisują listy do Świętego Mikołaja prosząc o prezenty. A w maju święta ludzie często wychodzą na naturę, robią pikniki. Rodziny prawosławne niekoniecznie świętują Wielkanoc i inne święta religijne.

Wakacje rodzinne na ś wiecie

Różne kraje rozwijają swoje zwyczaje zarówno w społeczeństwie w ogóle, jak iw każdym domu w szczególności. W końcu mają swój klimat, historię, kulturę, religię. Wszystkie te formy, między innymi, kultury rodzinnej. Tradycje w domu mają ogromny wpływ na światopogląd nowego pokolenia. Przechodzą od starszych do młodszych. Rozważmy osobliwości specyficzne dla rodzin poszczególnych krajów.

Uważa się, że Niemcy są niepotrzebnie pedantycznymi i surowymi ludźmi. Ale w rodzinie są bardzo troskliwe. Jeśli rodzice dają swoje dzieci do wychowywania dziadków, to ostatni ma zapłacić. Starsi członkowie rodziny w podeszłym wieku mieszkają oddzielnie od dzieci z opiekunami lub w internatach. Ale Boże Narodzenie jest obchodzone w domu rodziców.

Angielski, tak znany na całym świecie, są wielkimi miłośnikami herbaty. Stąd tradycja zbierania herbaty na dowolną okazję i bez nich. Boże Narodzenie i Święto Dziękczynienia są również w kręgu rodziny z ulubionymi potrawami. Ponadto rodzice muszą zapewniać dzieciom dobre wykształcenie.

Francuzi powinni się zebrać na posiłek w niedzielę. Są to powszechnie uznane smakosze, dlatego na stole muszą być szlachetne sery, łosoś, owoce morza, słynne francuskie ślimaki i oczywiście wina. Jednak w Boże Narodzenie francuski szampan do picia.

Tradycyjne rodzinne wakacje w Rosji

Przez długi czas w Rosji było wiele zwyczajów. Rodowód był obowiązkowy. Także dzieci często były imieniem szanowanych przodków, a ich rodzicom przekazano cenne rzeczy.

Niestety w dzisiejszym świecie wiele zaginęło. Czasami tylko albumy rodzinne przypominają rodzinę. Ale nawet dzisiaj tradycja zbierania się we wspólnym stole z całą rodziną żyje.

Małe narody Rosji zachowują wielką tożsamość. Na przykład Tatarzy, których religia jest islamem, są zobowiązani do tworzenia rodzin. Żona jest całkowicie podporządkowana mężowi. Ona przynosi dzieci, które muszą posłuchać ojca bez nie.

Niemniej jednak, w naszym kraju istnieje tendencja do przywracania tradycyjnych wartości rodzinnych. Dowodem na to jest powstające święta rosyjskie, oparte na tożsamości narodowej i religijnej.

Dzień rodziny, miłości i wierności

To święto zostało założone w Rosji niedawno w 2008 roku. Jaki dzień to dzień rodziny, miłości i wierności? Obchodzony jest w naszym kraju w dniu ósmego lipca. Dzień Rodziny obchodzony jest na całym świecie. Została założona w 1995 r. I obchodziła się w dniu piętnastego maja.

Historia tego święta jest następująca: patronami rodziny i małżeństwa w ortodoksji są książę Murom Peter i jego żona Fevronia. Żyli w VIII wieku. Cierpiąc na trąd, Peter w swoim śnie spełnił we śnie sen, że dziewczynka Fevronia go uzdrowi. I to się stało. Byli żonaty, ale byli prześladowani przez długi czas. Jednak ta para przetrwała razem i bezpiecznie powróciła do Moore'a. Zmarli tego samego dnia – 8 lipca według nowego kalendarza. Więc teraz wiesz, na co dzień jest dzień rodziny, miłości i wierności i dlaczego obchodzi się tego dnia.

Dzień Matki

W 1998 roku nowe święto zostało ustanowione dekretem prezydenckim . To dzień matki w Rosji. Liczba nie jest dokładna, ale zmienia się co roku. Postanowiono świętować wakacje w ostatnią niedzielę listopada. Jego popularność rośnie co roku, ponieważ moms są najważniejsze, że dzieci mają. Dali im życie, wychowali własne dziecko. Człowiek stał się tym, kim jest, głównie dzięki matce.

Wakacje rodzinne w Rosji (lista)

W każdej rodzinie urodziny swoich członków są koniecznie oznaczone. Często dodawane są do dat narodzin ślubnych i innych indywidualnych wydarzeń, które mają duże znaczenie dla gospodarstwa domowego.

Oprócz prywatnych wydarzeń obchodzone są obchodzone święta. W rodzinach decydują o tym, które z nich należy oznaczyć. Poniżej są daty, które są najczęściej obchodzone w kręgach domowych. Z pomocą listy możesz wypełnić liczbę świętowanych świąt w rodzinie.

Jakie są rodzinne wakacje w Rosji? Lista spotkań i uroczystości:

Jak zorganizować rodzinne uroczystości?

Aby zorganizować wakacje rodzinne w Rosji, najpierw musisz określić rodzaj charakteru, i wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, a nie zapominając o niczym.

Następnie następuje rozważanie żywności. Jeśli święto będzie obchodzone w przyrodzie, nie trzeba skomplikowanych potraw. Ale w domu nie można wyeliminować lekkich sałatek. Z pewnością musisz gotować posiłki, które wszyscy lubią. Jeśli istnieją, to rozwiązanie problemu nie będzie trudne. A jeśli nie, to musisz zadbać, aby wszyscy członkowie rodziny mogli znaleźć w świątecznym stole, co kochają. Dlatego warto przedyskutować to z krewnymi i konsultować się z nimi na temat tego, co najlepiej ugotować. Szczególnie dotyczy to przypadków, gdy planowane jest kolejne kulinarne doświadczenie. Przecież to daleko od faktu, że składniki zawarte w nowym naczyniu przyciągną każdego bez wyjątku. Oprócz ulubionych potraw, należy dbać o owoce i słodkie. Ten ostatni, naturalnie, w swojej różnorodności znajduje się na półkach sklepów. Ale zawsze lepiej, jeśli przysmak jest gotowany samemu, zwłaszcza jeśli przepis pochodzi od matki lub babci.

Wakacje rodzinne w Rosji i za granicą nie będą robić bez napojów. Silny alkohol tutaj jest mało prawdopodobny. Zazwyczaj kupują wino dla dorosłych, a dla dzieci – soki, kompoty lub koktajle. Często po zakończeniu wakacji organizowana jest impreza na herbatę. Musisz więc pamiętać o sprawdzeniu, czy jest wystarczająco dużo świeżych zaparzy, aby wystarczyć wszystkim.

Rozrywka jest niezastąpionym atutem urlopu. Jeśli odbywa się na wolnym powietrzu, różne wyścigi przekaźnikowe, konkursy i aktywne gry będą idealnie pasować. W pokoju można grać w gry planszowe. A jeśli wśród członków rodziny są obecni lub przyszli artyści, muszą koniecznie rozmawiać z każdym.