519 Shares 5138 views

Psy rasy Cocker Spaniel amerykański: charakter, pielęgnacja i żywienie

Imponujący wygląd i potulny charakter z natury cocker spaniel amerykański czyni go wspaniałym towarzyszem. Ten piękny piesek został wyhodowany do polowania, ale dziś okazało się zwykłym zwierzakiem. To dobrze przystosowuje się do życia w mieszkaniach miejskich. Dlatego też coraz częściej można spotkać na ulicach nowoczesnych miast. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się wiele przydatnych informacji na temat przedstawicieli rasy.


pochodzenie

Te psy mają bardzo długą historię. Eksperci uważają, że kolebką spanieli jest Hiszpania. Przodkowie tych zwierząt były długowłosy psy Fold ptak uwięziony w Anglii w czasie jej podboju przez wojska Yuliya Tsezarya. Cockers zostały wyizolowane z różnych jego spanieli miniaturowych rozmiarów. Wysokość psa dorosłych nie przekroczyła 30 centymetrów, a ciężar – 10-12 kg.

W 1893 roku zostały one uznane przez Kennel Club w Londynie jako odrębnej rasy. I pierwszy oficjalny standard Cocker została przyjęta dziewięć lat później. Pochodzących z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, te psy kontynuował modyfikacji. W rezultacie, nie było amerykański cocker spaniel. Charakter i wygląd psa jest w pełni zgodne z celami, dla których została wyprowadzona. Pomimo faktu, że amerykański i angielski Cocker wystawionej w różnych ringach w okresie były skrzyżowane ze sobą. Ale w latach 30-tych XX wieku, podjęto decyzję o zakazie hodowli krzyżować. 30 lipca 1992 oficjalny standard American Cocker został zatwierdzony. Z biegiem czasu, przedstawiciele tej rasy rozprzestrzenił się na całym świecie i zdobyły popularność wśród profesjonalnych hodowców. W Rosji, te psy były tylko w 1970 roku.

Opis gatunków

Amerykański cocker spaniel w naturze, z których wyraźnie widać polowanie instynkty, różnią się niezapomniany występ. Ma wyważone kompaktowy korpus z głęboką klatkę piersiową i proporcjonalnego pięknej głowie. Na zaokrąglonej, niepłaska czaszki znajduje dobrze zdefiniowane grzbiety brwi i jasnego przejścia od czoła do szerokiego wylotowe. Prostokątne płaskie szczęki zwierzęcia pokryte są mocno wargi przylegające. Małe migdałowe oczy spaniel powinny być pomalowane w ciemnym kolorze brązowym. Wiszące długie uszy kokera pokryte grubą miękkiego futra.

Mięśni szyi z lekkim podgardle w gardle płynnie w dobrze określonych kłębu, silne tyłu i prosto, przechodzącej zadokowany w lekko podniesiony ogona. Pod nieco rozciągniętym ciele rasy spaniel amerykański cocker zdjęć, które można zobaczyć w dzisiejszym artykule, umięśnione kończyny z nogami zebrało się w kłębek i solidne klocki. Dobrze zdefiniowane ostrze zwierzę lekko wyluzowany.

Płaszcz i dopuszczalne kolory

Całe ciało jest pokryte Silky prosty amerykański Cocker lub lekko falisty futra. Na głowie włosy na ciele krótszy – włosy średniej długości. Na uszy, klatki piersiowej, brzucha i nogi są piękne psy holowania, ukryć naturalny zarys psa.

Jeśli chodzi o kolor, średnia umożliwia kilka różnych opcji. Cocker Spaniel, charakter i na zewnątrz, które czynią go doskonałym towarzyszem może być czarny podpalany, nakrapiane, spotted i monotonne. Najbardziej powszechne jest zakres kolorów, od brązowej do barwie płowej. kolor zwierzę powinno być jednolite, bez obcych wtrąceń. Standardowo pozwala na obecność biały krawat na klatce piersiowej lub szyi psa. W odniesieniu do oznaczeń tan, nie powinny stanowić więcej niż 10% wysokości tonu.

Charakter American Cocker Spaniel

I maniery i wygląd tego małego psa zawsze wywołują emocje. Przedstawiciele tej rasy jest bardzo optymistyczny i przyjazny. Zawsze są gotowi do towarzyszenia jej właściciela na spacer i na długich trasach. Są bardzo pojętny i łatwy do szkolenia. W obecności odpowiedniego wykształcenia Cocker wspaniałymi towarzyszami rośnie.

Oni świetnie dogadują się z dziećmi i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Te spaniele wymagają stałego kontaktu z osobą. W przypadku braku kontaktu z właścicielami psów mogą czuć się niepotrzebny. Dlatego też nie może być pozostawiony w spokoju przez długi czas.

W naturze amerykańskiego cocker spaniel leży naturalną miłość do ludzi. Ten pies szybko wiąże się ze wszystkimi członkami rodziny i konieczność porozumiewania się z nimi więcej niż w grach z ich krewnych. Łagodny, dobroduszny i niestrudzony Cocker jest idealnym psem dla nastolatek. zrobiłby doskonały partnera dla dzieci na świeżym powietrzu gry z piłką.

uwodzenie

Przedstawiciele tej rasy wymagają regularnego czesania i pielęgnacji. Pomimo dobrodusznym charakterem Amerykański Cocker Spaniel, grooming może powodować pewne niezadowolenie z jego strony. Dlatego nauczyć psa do praktyk higienicznych niezbędnych od szczenięcia. Natychmiast po dziecko przyzwyczaja się do nowego miejsca zamieszkania, jest stopniowo zaczynają do zapoznania się z grzebienia i suszarką do włosów. Mniej więcej raz na miesiąc i pół, pożądane jest, aby odwiedzić groomer. Z biegiem czasu, jak szczeniak przyzwyczai się do tej procedury, to jest możliwe, aby zwiększyć odstęp między wizytami do psiego fryzjera.

Czesanie wełny luksusowy cocker pożądane co najmniej trzy razy w tygodniu. Oczywiście, to zajmuje dużo czasu, ale efekt jest wart wysiłku. Jeśli tempo życia nie pozwala regularnie czesać psa, może to być skrót. Od tego psa dostanie preppy wygląd, a można zaoszczędzić dużo wolnego czasu.

Umyj zwierzę potrzebują nie więcej niż raz na dwa miesiące. Dokonywanie pożądane jest stosowanie specjalnych szamponów sprzedane w dowolnym oddziale zwierzaka. Podczas oczyszczania wody ona jest ważne, aby upewnić się, że woda nie dostanie się do oczu i uszu psa. Po umyciu włosy, można przemyć cocker słaby roztwór octu. Wynika z tego, że stanie się bardziej genialny.

dentystyczne, pazury i uszy

Jak każdy inny pies, amerykański cocker spaniel, których charakter jest opisany nieco wyżej, potrzebuje opieki jego właściciela. Szczególną ostrożność wymagają długie wiszące uszy zwierzęcia. Do przewodu słuchowego nie gromadzą kurz i brud, muszą być regularnie czyszczone. Ponadto, ważne jest, aby regularnie cięcia grubej wełny w uszach, aby zapewnić właściwą wentylację.

Nie mniej należy zwrócić uwagę zębów psa. Do zapobiegania chorobom jamy ustnej powinny być regularnie czyszczone i specjalne szczotki do zębów. Ponadto, ważne jest usunięcie kamienia nazębnego uformowany w odpowiednim czasie. Można to zrobić w każdej klinice weterynaryjnej.

Konieczne jest również, aby monitorować długość pazurów psa. Jako odrastania cięcia za pomocą specjalnego urządzenia. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić tkankę żywą.

zalecenia żywieniowe

Amerykański cocker spaniel, który opisuje charakter i moc w dzisiejszej publikacji, można jeść i przemysłowych, a naturalna żywność. I rzeczywiście, w innym przypadku, ważne jest, aby przestrzegać zalecanych norm, jako przedstawiciele tej rasy są często otyłe.

Ci, którzy zdecydowali się dać suchej karmy, należy dać pierwszeństwo do sprawdzonych marek Super Premium lub Holistic klasie. W taki produkt zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jako część suchej karmy wysokiej jakości nie powinny być ziemniak, kukurydza i pszenica.

Tych, którzy planują dać naturalne produkty cocker, ważne jest, aby pamiętać, że podstawą diety psiego powinny być mięso. Pies może mieć wołowiny, baraniny i drobiu. O dwa razy w tygodniu zaleca się zastąpić składnik mięsa chudego ryb morskich. Również w menu powinny być obecne jaja zwierzęce, warzywa, twaróg, jogurt, ryż i kasza gryczana.

szkolenie

Przedstawiciele tej rasy jest łatwe do pociągu. Charakter Cocker Spaniel amerykański przyczynia się do wysokiej nauki i szybkiego zapamiętywania podstawowych komend. edukacja szczeniak należy zająć się jak najszybciej dotrze w domu. Istotne jest to, że od pierwszych dni dziecka zapamiętać moje imię. Tak szybko, jak szczeniak zaczyna radośnie podbiec do rozmowy, można przejść do analizy bardziej złożonych poleceń.

Podczas treningu musisz być konsekwentny i stanowczy. Nie można pozwolić szczeniaka które następnie zostaną zakazane dorosłego psa. Początkowo szkolenie powinno odbywać się w formie gry. Zabronione jest krzyczeć na zwierzęciu, a nawet więcej, aby go pokonać.

choroba rasy

W ogóle, cocker spaniel amerykański różni się dobrym zdrowiem i dobrą odporność. Ale, podobnie jak każdej innej żywej istoty, są one podatne na niektóre choroby. Oni często zdiagnozowano alergię, atopowe zapalenie skóry, łojotok, otyłość i zapalenie ucha środkowego.

Również amerykańskie Cockers mają skłonność do kamicy nerkowej i problemów z przewodu pokarmowego. Ponadto, czasami ujawniają dystrofia rogówki, jaskry, zaćmy, zapalenie wątroby, dysplazji i epilepsji.

wniosek

Z powyższego można wywnioskować, że amerykański Cocker spaniel – idealnego psa rodzinnego. Różni wzruszającą wygląd i dobroduszny, wesoły charakter.

Przedstawiciele tej rasy doskonale przystosować się do każdych warunkach i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji konkretnego. Kanał może być zarówno żywność przemysłowa i naturalne. Plus, mają dobrze rozwinięty intelekt i dobre wyszkolić. Przy prawidłowej edukacji robią doskonałe towarzyszami i partnerami w mobilnych grach.