501 Shares 6146 views

Badanie niepłodności

Problemy z poczęciem dziecka dzisiaj, istnieje wiele par. Eksperci zalecają rozpoczęcie kątem niepłodności po roku nieudanych prób. Jednak wiele problemów może być wykryte nawet na etapie planowania dziecka, która jest coraz bardziej popularne. Pomoże to zaoszczędzić czas i wysiłek.

Diagnostyka niepłodności, która obejmuje wstępną listę konkretnych badań, podejrzanych w parze, jeśli regularne niezabezpieczony seks ciąża nie nastąpiła w ciągu roku. Ponadto, należy zauważyć, że wraz z wiekiem, okres ten ulega skróceniu. Kobiety po 35 powinien udać się do lekarza po sześciu miesiącach.

Regularny seks oznacza stosunek płciowy 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, najlepiej od 8 do 18 dnia cyklu, w standardowej długości. Częstsze kontakty są przeciwwskazane, ponieważ niekorzystnie wpływać na jakość spermy.

Badanie przeprowadzone w niepłodności na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest stopniowo wykluczenie możliwych przyczyn. Druga strategia polega na sprawdzeniu wszystkich właściwych czynników. Stopniowo opcja pozwala zaoszczędzić pieniądze, a ostatni – czas.

Problemem jest to, że jeden powodów wykrywalności nie wyklucza obecności drugiego. W 30% przypadków są problemy zarówno płci męskiej i żeńskiej.

Tak, badania przesiewowe w kierunku niepłodności obejmuje następujące badania:

 • Testy chorób przenoszonych drogą płciową;
 • nasienia i MAR-test;
 • Pomiar temperatury ciała;
 • USG i pęcherzyk;
 • badanie hormonalne;
 • sprawdzenie drożności jajowodów;
 • postcoital testu;
 • histeroskopii;
 • laparoskopia.

Pierwsze dwa punkty dotyczą obojga małżonków, a reszta – tylko kobiety. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie te badania można wykonać w ciągu kilku miesięcy, ale w praktyce czasami trwa lata. Jeśli nie są bardzo dobrzy ludzie spermogramme dodatkowo powołani:

 • Badanie hormonalne (estradiol, FSH, testosteron, LH, prolaktyny);
 • TRUS;
 • Uprawy na flora soku prostaty.

Badania przesiewowe w kierunku niepłodności musi obejmować testy na choroby przenoszone drogą płciową. Obecnie najczęściej wykorzystywane do tego PCR. Jest to bardzo czuły sposób wykryć nawet więcej DNA w preparacie.

Niekoniecznie muszą być testowane pod kątem wirusa cytomegalii, opryszczki, HPV, Chlamydia, trihomanady, gonokkoki. Konieczne jest również, aby do upraw z antybiogramu Mycoplasma i Ureaplasma patogenów. egzaminacyjne i ogólne medyczne uderzeń, też muszą przejść. Kobiety nie kolidują z kolposkopii i analizy nieprawidłowych komórek.

Zapalenie układu rozrodczego jest nie tylko szkodliwe dla zdolności do poczęcia dziecka, ale także sprawiają, że to możliwe. W ten pogarsza jakość śluzu szyjki macicy, trzonu macicy, plemniki są łamane funkcji jajników i przekroje rur.

Nasienie jest kluczowym elementem w badaniu mężczyzn. To pozwala określić procent ruchliwych plemników, ich normalnych form i ich stężenia. Wartości te są znacznie wpływają na zdolność nawozowych plemników. MAR test wykazuje liczbę plemników pokrytych przeciwciałami.

Kobieta jest pożądane, co najmniej 3 miesiące w celu pomiaru temperatury w odbycie. Pomoże to w celu oceny funkcji jajników, owulacji i próbują wyśledzić niektóre z podejrzeniem patologii. W drugiej połowy cyklu temperatura powinna wzrosnąć do 0,4 stopni.

USG można wykryć wiele chorób macicy i jajników, zapobiegając poczęcia. Follikulometriya pomaga śledzić dojrzewanie oocytów i potwierdzić owulację.

Histeroskopii jest, patrząc od wewnątrz jamy macicy. To badanie ujawnia wiele jego patologii (polipy, zrosty, przegrody). Laparoskopia zbadać narządy miednicy zewnątrz, cross-check rur. Ta manipulacja może być operacja. Usuwa endometrioza, zrosty, torbiele.

W większości przypadków, pierwszy poprzeczny rury sprawdza się przy pomocy GHA. Macica wprowadza roztwór i X-ray lub ultradźwięków. Jeżeli substancja wylewa się do jamy brzusznej, rury ruch.

Podczas testu postokoitalnom kobieta podczas owulacji po seksie przychodzi do kliniki. Bierze śluzu szyjki macicy oraz ustalenia liczby plemników w nim. W ten sposób sprawdzić, czy mogą one dostać się do macicy z pochwy.

Hormony muszą zrezygnować w dniach cyklu. Lepiej jest w związku z pomiarem temperatury w odbycie i czasu trwania pojedynczego cyklu. Konieczne jest, aby wiedzieć poziomu prolaktyny, progesteron, LH, FSH, estradiol, testosteron, DHEA-S, kortyzolu. Wskazane jest również, aby sprawdzić hormonów tarczycy i TSH.

Tak, badania przesiewowe w kierunku niepłodności zaleca się małżonków, bezskutecznie próbując pojąć przez rok. Lepiej po prostu dokonać niezbędnych badań zarówno jako problem jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli wybierzesz opcję etapowe, należy najpierw zbadać człowieka, ponieważ jest to prostsze.