428 Shares 6556 views

US lotniskowiec „Garri Trumen”: opis, charakterystyka i ciekawostki

Budowa ogromnych lotniskowców, wielu ekspertów wojskowych postrzegane dość sceptycznie. Wynika to przede wszystkim wysokie koszty utworzenia takich sądów. Według nich, za takie pieniądze (kwota ta może osiągnąć poziom kilku miliardów dolarów) możemy skonstruować tuzina lotniskowiec lekki zdolne do podejmowania na pokładzie samolotu, charakteryzujący się możliwością pionowego startu. Nie zapominaj, że utrata dużego statku bitwy morskiej jest bardzo znacząca.

Cokolwiek to było, duży lotniskowiec ma szereg zalet. Należą do nich zdolność do kontrolowania radaru i udaną opozycji do kilku lekkich statków, wykrywania celów wroga na znaczne odległości i innych. и подробное описание которого представлены в данной статье далее. Jeden z tych statków, które są uważane za prawdziwe duma Navy US Navy jest „Garri Trumen” – lotniskowiec, cechy i szczegóły, które zostały przedstawione w tym artykule poniżej.

Historia

Budowę okrętu rozpoczęto w 1993 roku. Prace zostały wykonane w Wirginii przez Newport News Shipbuilding. стал восьмым по счёту кораблём в классе Нимиц. Lotniskowiec USS „Garri Trumen” był ósmym z rzędu statek klasy Nimitz. Należy zauważyć, że jest on traktowany największy na świecie statek wojskowy, głównym celem jest praca w grupach i szok spowalniającego celów dużej powierzchni. Ponadto, są one zdolne do zapewnienia obrony powietrznej i wymagane do wykonywania wszelkiego rodzaju problemy powietrza. Początkowo nazwano lotniskowiec USS United States. Jednak po zejście statku do wody, która odbyła się 07 września 1996 roku rząd zdecydował się zmienić jej nazwę na cześć 33 w rzędzie amerykańskiego prezydenta – Garri Trumena. Uroczysta ceremonia wprowadzenia statku w marynarce wojennej państwa, który odwiedził prezydent Bill Clinton, odbyła 25 lipca 1998.

, не разглашаются. Oficjalne informacje na temat tego, ile kosztować Skarb Państwa amerykański lotniskowiec nuklearny „Garri Trumen”, nie zostały ujawnione. Jednocześnie, według przybliżonych szacunków ekspertów, ostateczny koszt jego powstania wyniosły około miliarda $. 4.5

zniekształcenie

Położenia statku jest baza morska, znajduje się w portowym mieście Norfolk. Wywoławczy statku w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „samotnego wojownika”. Jego pierwsza oficjalna kampania rozpoczęła się 28 listopada 2000. был направлен для осуществления операций в Персидском заливе. Następnie lotniskowiec „Garri Trumen” został wysłany do przeprowadzenia operacji w Zatoce Perskiej.

ogólny opis

Główna struktura nośna statku i jego pokład lotu wykonany pancerz stali, podczas gdy obudowa składa się ze stali spawanego materiału. Według twórców, okresu eksploatacji statek pięćdziesięciu lat i eksploatacji paliwa jądrowego – dwadzieścia lat. Na statku znajduje się około czterech tysięcy budynków dla różnych celów. составляет 97 тысяч тонн. Rozdzielczość wyporność, która ma nośnik nami „Garri Trumen” wynosi 97 ton. Maksymalna długość statku osiąga poziom 332,8 metrów, szerokość – 76,8 m. Wielkość depozytów wynosi 11,3 metrów.

Ponadto, projektanci wyposażony statek Nowoczesne potężny system sterowania i system radarowy. Należą do nich stacje łączności satelitarnej, inteligencja i kontroli obrony powietrznej systemu rakietowego, system interakcji z cyfrowymi liniami komunikacji, nawigacji „TACAN”, który pozwala na zarządzanie sprzętu lotniczego i przekazują informacje do niej w odległości 150 mil i więcej.

grupa powietrzem

W odniesieniu do grupy statków w lotnictwie, w swoim składzie zawiera nie tylko samoloty, ale także helikoptery. Cały statek jest teoretycznie przeznaczony dla 90 sztuk samolotów. W rzeczywistości, w celu przeprowadzenia pełnego obciążenia nie ma sensu, ponieważ może to prowadzić do wielkich trudności związanych z ruchem statków powietrznych i ich przygotowaniach do wyjazdu. A zatem, co do zasady, są one stale na pokładzie 60 samolotów. Jest też link, którego głównym celem jest poszukiwanie i ratownictwo w przypadku gdy jeden z samolotów zostanie sfaulowany i czasie pilotażowego wysunąć.

podstawowe dane techniczne

приводится в движение за счёт двух атомных реакторов, а также четырёх дизельных двигателей, развивающих 10 720 лошадиных сил. US lotniskowiec „Garri Trumen” jest ustawiony w ruchu kosztem dwóch reaktorów jądrowych i czterech silników wysokoprężnych, rozwijanie 10.720 koni mechanicznych. Całkowita pojemność jednostek napędowych, statek dociera do 260 000 „Konie”. Prędkość przelotowa skoku statku wynosi 30 węzłów – innymi słowy, około 56 km / h. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące zakresu skoku, nie istnieje. Ponadto autonomicznej nawigacji statku może potrwać nawet do dwudziestu lat.

personel

Skład głównej załogi obejmuje 3.200 osób. Oprócz nich, statek wciąż jest 2480 pracowników są zaangażowane w utrzymanie skrzydła samolotu. является переполненным, ведь на корабле предусмотрены несколько зон для отдыха, своеобразный бар, тренажёрный зал и многие другие места, где персонал может проводить свободное время. Mimo jednoczesnej obecności na pokładzie takiej liczbie żołnierzy, żeby nie powiedzieć, że lotniskowiec „Garri Trumen” jest zatłoczony, ponieważ statek oferuje kilka częścią wypoczynkową, rodzaj bar, siłownia i wiele innych miejsc, w których pracownicy mogą spędzić swój wolny czas.

Najważniejsze działania

Ten statek, jak również wszystkich innych głównych przewoźników USA, jest pod stałym nadzorem resortu obrony kraju. Co więcej, nawet najmniejszy ruch statku muszą udokumentować. принимал участие в походах в самые разнообразные уголки планеты. Podczas swojej stosunkowo krótkim okresie eksploatacji, lotniskowiec „Garri Trumen” wziął udział w kampanii w najróżniejszych zakątków naszej planety.

Jak już wspomniano wcześniej, w listopadzie 2000 roku był debiut statek wdrażania. Następnie statek opuścił port w rejestrze, i udał się do Zatoki Perskiej. W tym konflikcie, stał się jedną z głównych sił strajkowego państwa, która przylega do taktyki bezdotykowego wojny. „Garri Trumen” stał się prawdziwym rdzeniem grupy atakującej, w którym wzięło udział samolot szturmowy, myśliwce, okręty podwodne i krążowniki, był uzbrojony w rakiety stanie „Tomahawk”. Należy zauważyć, że większość ekspertów wojskowych ceniona działalność lotniskowca po zakończeniu działań wojennych. Po pokonania ponad 44 tysięcy mil morskich w ciągu sześciu miesięcy, okręt powrócił do Norfolk.

Drugi przewoźnik testy samolotu rozpoczęła się w grudniu 2002 roku. Po wdrożeniu w Morzu Śródziemnym, powrócił do miejsca stałego rozmieszczenia sześć miesięcy później.

Począwszy od października 2004 do kwietnia 2005 roku odbyło się trzecie wdrożenie „Garri Trumena”. Pięć lat później statek wrócił do Zatoki Perskiej, gdzie powrócił pod koniec grudnia 2010 r.

Począwszy od lipca 2013 roku i przez siedem miesięcy od lotniskowca patrolowania wód Bliskiego Wschodu, a następnie z powodzeniem wrócił do bazy.

Ostatnia podróż

летом 2016 года – это участие в военной операции против "Исламского государства" (группировки, которая запрещена в России). Według Ministerstwa Obrony USA, głównym celem zamierzonym przez lotniskowca „Garri Trumen” na Morzu Śródziemnym w lecie 2016 roku – jest udział w operacji wojskowej przeciwko „Islamskiego Państwa” (grupa, która jest zakazana w Rosji). Wielu rosyjskich ekspertów uważa, że to USA starali się pokazać światu swoje możliwości bojowe. 3 czerwca Samolot, który wystartował z boku statku, zaatakowały pozycje organizacji terrorystycznej w Iraku i Syrii. Należy zauważyć, że po kampanii w Iraku w 2003 roku, były to pierwsze ciosy zadane przez siły amerykańskie korzystających lotniskowiec.

ciekawostki

Nie ma informacji, że firma Newport News Shipbuilding otrzymała zlecenie na wykonanie modernizacji na wielką skalę statku. Zakłada się, że wszystkie prace zostaną zakończone pod koniec tego roku. Według nieoficjalnych danych, rząd USA przeznaczył około $ 52 milionów uaktualnić statku. Jaki rodzaj maszyn i urządzeń do modernizacji, na dzień dzisiejszy nie jest znana.

принял участие в съёмках киноленты «Слёзы Солнца», где главного персонажа воплотил на экране Брюс Уиллис. W 2003 roku lotniskowiec "Garri Trumen" wziął udział w ekranizacji filmu "Tears of the Sun", gdzie główny bohater zawartej na ekranie Bryus Uillis.

W 1995 roku statek pojawił się na ósmej serii animowanej serii Neon Genesis Evangelion. Jednak należy zauważyć, że jego nazwa została zmieniona na Over the Rainbow.