354 Shares 4834 views

Gdzie strzelali "Gorzkie"? Malownicze krajobrazy i niepowtarzalna zabawa

Film "Bitterly" opowiada żarliwej widowni o klasycznym rosyjskim odległym weselu: przedłużonym okupem, licznymi kumplami, pijakiem toastmasterem i tradycyjną walką w finale. Obserwując krajowy arcydzieło widza, jedno pytanie brzmi: "Gdzie strzelał Gorko?". Krajobrazy, wobec których jest jasna bezprawie, zwane obchodami dnia małżeństwa, są niewątpliwie piękne i atrakcyjne.


Według działki

Zgodnie z ideą autorów, narracja obrazu zaczyna się od faktu, że dwóch młodych kochanków Romów (Egor Kocheszkov) i jego narzeczonej Natasha (Julia Alexandrova) decydują się związać się małżeństwem. Kochankowie widzą, że ich ślub jest piękny i wyrafinowany na wybrzeżu morskim. Ojciec Natali (aktor Yang Zapnik), urzędnik administracji lokalnej, nie rozumie, dlaczego cały ten świecznik, chce tradycyjnego spaceru w restauracji. Konflikt interesów prowadzi do tego, że młodzi ludzie decydują się ożenić się w tajemnicy, ale to nie tak, plotki w małym miasteczku rozprzestrzeniły się natychmiast, a goście, dość dużo ustępując, z restauracji migrują do brzegu morza iz powrotem. Tutaj widzowie mają możliwość kontemplacji wsi Divnomorsk, położonej 12 km od Gelendzhik. Jest również nazywany "fałszywym Gelendżikiem". W filmie słynny showman Sergi Swietłakow pełnił rolę samego siebie, zaproszony na wesele artysty, łatwiej – toastmaster. Pod nieubłaganym naciskiem otaczającego go gościa szybko dochodzi do stanu (upojenia alkoholowe) i zabawia się na równi z najbardziej aktywnymi krewnymi młodych. Już z opisu działki jasno wynika, że odpowiedź na niepokojące pytanie: "Gdzie Gorky robili zdjęcia?" – Gelendżik i Divnomorsk.

Podpodstawowe monkonery

Film komediowy został usunięty w rekordowym czasie – przez około 23 zmiany. Początkowo twórcy planowali kręcić film oczami operatora ślubnego, rodzajem domowej monkeymery. W rezultacie większość funkcji timekeeping jest naprawdę zdjęta z efektem drgającej kamery. Pisarze nie musieli zastanawiać się nad wymyślaniem śmiesznych sytuacji, film używa prawdziwych opowieści, o których cały świat jest opowiadany przez filmy na YouTube. Film "Bitter 1", aktorzy, których niemal wszystkie kompozycje zostały usunięte iw drugiej części, jak najbardziej realistyczne i bliskie teraźniejszości.

Ciągłe improwizacje

Nawiasem mówiąc, widz nie jest rozczarowany pytaniem: "Gdzie strzelił Gorko?" W końcu planowano przeprowadzenie procesu strzelania w Moskwie, dopiero później postanowiono, że lepiej będzie rozmieszczać akcję w jednym z miast południowych. Dlatego zarówno salon weselny, jak i lombarp z filmu nie tylko znajdują się w Gelendżiku – są prawdziwe i nadal funkcjonują dzisiaj. Prawie cały film kręcono w ciągłych improwizacjach, czasem pozbawionych sensu i bezwzględności. Jednak film "Bitter!" Na samym początku można nazwać komedią, w rzeczywistości obraz jest znacznie głębszy, tożsamość gatunku jest dość problematyczna. Jest to zderzenie wewnętrznych i zewnętrznych, tradycji i pożyczonych za granicą glamour, o wartości rodziny i konfliktów pokoleń. To nie jest tak ważne, gdzie kręcili się "Bitter!", Co jest ważne, co się stało.

Na fali sukcesu

Po triumfie pierwszej części, filmowanej w stylu "wideo weselnego", inspirowanego sukcesem, filmowcy kierowani przez reżysera Zhorę Kryzhovnikov wycofali się z sequela – filmu "Bitter 2". Większość procesu fotografowania ponownie odbyła się w Gelendzhik. W tej części widowisko ma okazję podziwiać nie tylko powierzchnię morza i wybrzeże, ale również góry. Obsada, jak wspomniano, praktycznie nie uległa zmianie. Zgodnie z rozwojem fabuły twórcy musieli strzelać do kilku wielkich świąt, które odbyły się w 6 różnych miastach Rosji. W posiłku wzięło udział ponad 4500 osób, wynik ten odnotowano w rosyjskiej księgarni.

Działka sequela

Film "Bitter 2" ma nie mniej fascynujący i bardzo realistyczny spisek. Vitka Karavay (postać Alexander Robak) przybywa na spotkanie ze swoim przyjacielem i koleżanką – ojczymem oblubienicy z pierwszej części (aktorem Ian Tsapnik). Przyjaciele decydują się oznaczyć to wydarzenie prawdziwym lądowaniem, organizując święto dosłownie pod chmurami, na szczycie góry. Postanowiono zastrzelić akcję na Mount Shahan (700 m). Konsekwencje tej decyzji są dość trudne do przewidzenia, wystarczy obejrzeć i cieszyć się śmiałymi i barwiącymi postacie w filmie.