541 Shares 4272 views

Znajome postacie i nowe podmioty. „Hobbit: Pustkowie Smauga”

Druga część trylogii „Hobbita”, ukazał się w grudniu 2013 roku, okazało się bowiem, podobnie jak wszystkie projekty geniusz Peter Jackson, na dużą skalę, wciągająca i epicki. Nie najmniej rolę w sukcesie świata walcowane obrazy grał utalentowany aktor. „Hobbit: Pustkowie Smauga” – fantastycznie ogromny zakres i drobiazgowej pracy wykonanej przez wszystkich członków załogi. Make-up artystów i projektantów kostiumów zostały ciężko pracuje, aby odtworzyć na ekranie wspaniałe obrazy swoimi ulubionymi postaciami ze świata Tolkiena. Oszałamiający obsada dać z siebie wszystko w 100%, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników książki.


unikalny strzelanie

Jeśli w przypadku adaptacji „Władcy Pierścieni” Peter Jackson musiał bardzo się starają, aby pomieścić całą historię w trzech filmach, a potem z „Hobbita” okazało się dokładnie odwrotnie. Dość krótka historia Jackson udało się rozciągnąć do trzech filmów epickich, zwiększając tym samym liczbę znaków, kosztem innych bohaterów Śródziemia zawarte na ekranie niesamowite sceny batalistyczne, a niektóre dodaje nowe szczegóły tej historii. Wszystko to nie psuje historię, ale aby uczynić go bardziej energiczny, ciekawy i zabawny. Ciekawostką jest fakt, że film „Pustkowie Smauga” był pierwszym filmem, który został nakręcony na 48 klatek na sekundę aparat 3D Red Epic. Ze względu na prawie pięćdziesiąt takich kamer, strzelanina miała miejsce z absolutnie niemożliwe kątami, pozwalając, aby obraz jak najbardziej realistyczne dla widza.

Mały, ale najważniejsza

Oszałamiający wybór znaków wykonawców – oto kolejna karta z filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga”. Aktorzy i ich role wcielają się na ekranie, starannie dobrane i przemyślane. Niektóre były już znane widzom z trylogii „Władca Pierścieni”, z dużą częścią wprowadzonej w pierwszym filmie „An Unexpected Journey”, ale jest druga część „Hobbita” i zupełnie nowych bohaterów, którzy tylko otwarte. Ale wszystko po kolei.

Głównym bohaterem podróż, która w rzeczywistości jest opowiedziana w historii Tolkiena – jest Bilbo Baggins, grany przez brytyjskiego aktora Martina Freemana, otrzymał światowe uznanie za rolę Watsona w teleadaptatsii Romanowów Konan Doyle jako „Sherlocka”. Fani Tolkiena i jego adaptacji Petera Jacksona byli już zaznajomieni z tej postaci od czasu „Władcy Pierścieni”. Nie ma już młody Bilbo grany przez Iana Holma, oświetlonym i w pierwszej części „Hobbita”. Ale jak historia niewiarygodnych przygodach młodego Baggins to prequel do „Władcy Pierścieni”, to aktor do tej roli wybrał młodszy, a Martin Jackson zatwierdzony do roli z niewielkim lub żadnym odlewu.

znajome twarze

Ponadto Freeman Baggins w filmie, istnieją inne ważne postacie, a więc podmioty. „Hobbit: Pustkowie Smauga” ponownie zgromadziła na planie gwiazdy „Władcy Pierścieni”. Ian Makkelan ponownie przyzwyczaiłem się do wizerunku potężny czarodziej Gandalf, który podbił serca milionów kobiet. Orlando Bloom ponownie wykonany obraz dobrze wycelowanym elf Legolas. Peerless Keyt Blanshett powrócił do roli potężnego władcy elfów Galadrieli.

Krasnoludy z Ereboru

W głównej części trylogii zawiera również nowe podmioty. „Hobbit: Pustkowie Smauga” kontynuuje historię rozpoczętą w pierwszej części, w której Baggins w podróż z krasnoludów, którzy chcą przywrócić wspaniałość jego rasę, przywracając jej starożytną cytadelę – starożytnego centrum ich mocy. Na czele tej kampanii był następcą Ereboru Torin Duboschit, grany przez Brit Richard Armitage, do „Hobbita” nie jest bardzo dobrze znane szerokiej publiczności, ale na pewno dobrze ukształtowane jego charakter, za to „Saturn” zdobył prestiżową nagrodę w 2015 roku. Reszta krasnoludów z oddziałem w powieści Tolkiena nie zostały przepisane tak szczegółowy jak Thorin, więc ekipa filmowa miała sami wymyślić i przepisać znaki. Aktorzy z filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga" grał krasnoludów – jest Ken Scott (Balin), Peter Hambleton (Gloin) Dzheyms Nesbitt (Bofur) Eydan Terner (Kili), Mayk Hedlou (Dori), Dean O'Gorman (Fili ) Grem Maktavish (Dwalin) Stiven Hanter (Bombur) Dzhed Brofi (Ffjon) Dzhon Kallin (Oin) Uilyam Kirher (Bifur) Adam Brown (ORI).

Nowi bohaterowie Śródziemia

W drugiej części trylogii, i pojawiają się całkowicie nowe postacie, ale bardzo znanych aktorów. „Hobbit: Pustkowie Smauga” ostatecznie wprowadził publiczność Króla Elfów z Mrocznej Puszczy Thranduila, ojciec Legolasa w połączeniu, przez amerykańskiego aktora Lee Pace. Zaskakująco, jego syn na ekranie Orlando Bloom starszy od jej ojca Pace na ekranie przez dwa lata. Ale potem, są elfy, by wprowadzić w błąd ich wiek.

Innym doskonałym reprezentantem ludu lasu, który ukazał się w ramach drugiego filmu o hobby – to Tauriel, która jednak nie jest w tekście oryginalnej historii, ale to nie powstrzymało jej organicznie zintegrować historii. W tej roli wybrał pyszne Evandzhelin Lilli, który jest wielkim fanem Tolkiena, nawet w młodym wieku, a za rolę w lekcje szermierki, strzelanie z łuku, a nawet nauczył się języka Elfów.

W ogóle odgrywają rolę aktorów w filmach. „Hobbit: Pustkowie Smauga” – obraz wyjątkowy pod wieloma względami. Pomysłowy Kemberbetch Benedykt oddał głosu, ruchu i mimiki Nekromanta Dol Guldur i to samo zrobił z siebie smok Smaug. Aby jak najlepiej przyzwyczaić do wizerunku strasznym jaszczurki, utalentowany Brytyjczyk spędził dużo czasu w zoo, studiując różne gady. Jego wysiłki nie poszły na marne, a publiczność doceniła pradawne gady. Role-Bard Bowman, późniejszy król Bard I poszedł do wschodzącej gwiazdy Luke Evans.