659 Shares 3849 views

Przekształcanie: gąsienica ćmy przekształcone w

Hipnotyzujący piękno i tajemnica wyglądzie pięknego motyla, jakby z martwych sarkofag – kokon, przechwytuje umysły wielu ludzi. Narodziny nowego bytu – zawsze widowiskiem, ale kiedy chodzi o to 3 zmiany na scenie, jest to prawdziwy interes w tym procesie. Nowoczesny sprzęt pozwala nam prześledzić jak gąsienica przemienia się w motyla.

Trochę historii

Historia motyli ma swoje korzenie w okresie jurajskim ery mezozoicznej. To właśnie w tym czasie najbardziej rozwinięte rośliny kwitnące, co spowodowało pojawienie się owadów z rzędu Lepidoptera.

znaleziono w bursztynie, paleogenu wieku znane gatunki motyli. Nie są one znacznie różni się od współczesnych gatunków tych owadów, tak jak gąsienica zamienia się w motyla dzisiaj, tak jak to się stało miliony lat temu.

Do tej pory, motyl – najbardziej obficie gatunki owadów, ma około 160 000 gatunków, a znajdują się na całym świecie, z wyjątkiem Antarktydy.

Pierwsze i drugie stadium motyla

Cykl życiowy tego pięknego owada poświęcona jest znalezienie partnera, partnerkę i składają jaja. Każdy gatunek motyli okres czasu transformacji z gąsienica w owada dorosłego, najbardziej może trwać trzy lata.

Motyl składa jaja nie wszędzie, i specjalnie wybiera ustronne liść, gdzie będą bezpieczne. Ponadto w ich instynktu określone gatunki roślin, które nadają się do tego celu. Wykluły się z jaj nie śledzić „w” liścia może odebrać jedzenie.

Po gąsienica gryzie jajko i wysiada, wszystkich swoich działań – jest jedzenie. Zaczyna się z arkuszem rzeczywistości, który urodził się, a następnie przechodzi. Gdy populacja wzrasta dramatycznie gąsienice, mogą spowodować nieodwracalne szkody dla lasów, drzew owocowych, a nawet plon ziarna.

Podczas swojego istnienia w ciele owada gąsienica szybko przybiera na wadze, tak blisko, kilka razy resetuje skórę. Po ostatnim wylinka, zwykle czwarty lub piąty gąsienica rozpoczyna przygotowania do „uśpienia”, w kokonu. Niektóre z nich tylko kilka dni, aby dobrze zjeść, aby zyskać siłę i składniki odżywcze, i pakować się w kokonie.

Mieszka w kokonie

Aby przetrwać w okresie „bierności” i niepewności, gąsienica znajdzie odpowiedni arkusz, gałęzi lub pnia drzewa, które mogą być bezproblemowo „kij” silna nić jedwabna, są one izolowane od brzucha.

Aby zrozumieć, jak gąsienica przemienia się w motyla, konieczne jest, aby wniknąć w jej zdolność do zachowywania się właściwie przygotować się do tego.

Przyklejony do wybranej powierzchni, gąsienica wisi na jedwabnej nici i rozpoczyna owijania się wokół łydki. Dzieje się to stopniowo, ale ważne jest, gdy owijanie gąsienica przyczepia się do jego widoku kokon podobny do liści, pąków lub łodyga ona wybrała roślin.

Podobieństwo jest tak oczywiste, że tylko bardzo uważny oko może wykryć kokon na jego powierzchni. Odbywa się to na bezbronnej gąsienica nie znalazł i nie jeść.

Jak gąsienica w motyla w kokonie widać, tylko co strzelanie z specjalnego sprzętu w warunkach laboratoryjnych. Proces ten jest tak powolny i skryty, że go zaobserwować w naturze jest niemożliwe.

Zapasy, które udało się umieścić swoje ciało gąsienica wystarcza, aby zmusić go do przemiany w motyla.

uwolnienie

Tajemnica jak gąsienica przemienia się w motyla, zmuszając naukowców do badania za każdym razem, strzelać i uchwycić ten moment dla ciekawskich dzieci i dorosłych.

Normalnie, narodziny pięknego owada następuje przy wschodzie słońca, kiedy jeszcze nie gorąco, a na roślinach jest rosa. Cocoon dosłownie pękają jak dojrzały owoc, az stopniowo wybrany nowym stworzeniem, gąsienica przemienia się w motyla, Obrazki wyraźnie pokazać.

Początkowo motyl jest bardzo słaba, jej skrzydła zmięty i nie ma elastyczność i wytrzymałość, dzięki czemu przylega do łodygi, liści lub gałęzi do „relax”, szerzyć i wysuszyć skrzydła. Gdy wyprostować i wysychają, stają się bardziej gęsta i elastyczna. Czasami motyl wymaga kilku godzin.

Po gąsienica przemienia się w motyla, w życiu zmieniła „priorytety”. Jeśli larwy podstawową potrzebę jego istnienia było jedzenie, to jest teraz celem owada – kontynuowanie rodzinę i ponownie rozpocząć cykl skończona. Pierwszą rzeczą, która sprawia, że nowe stworzenie – poszukiwanie partnera do zapłodnienia.

Zainteresowanie motyli

Motyle zasłużenie uznany za jeden z najpiękniejszych gatunków owadów na świecie. Ich niesamowita transformacja indeksowania i ciągle mlaskanie gąsienice do skrzydlatych piękności szczególnie fascynuje dzieci.

Sfilmowane dokumentalne i bajki na temat „Jak gąsienica przemienia się w motyla” dla dzieci. Być może jest to świetny sposób, aby obudzić się w prawdziwego zainteresowania dziecka do otaczającego go świata.

Począwszy od zainteresowanych motyli, dzieci, następnie są zainteresowani innymi rodzajami fauny i flory. Tak więc, nie jest dzieckiem zapoznać się z planety na której żyje, a jej mieszkańcy.

571 shares 7047 views
Osady drogowe i ich opis
558 shares 1238 views