572 Shares 3352 views

I wiesz, co to jest rak?

Ludzie wierzą, że wiedzą dokładnie, co raka. Tak więc pod tym pojęciem kryje się nie jednej choroby, ale kilka, a są one w znacznym stopniu różnią się od siebie. Uważa się, że słowo „rak”, a słowo „śmierć” – synonimy, ale wiele chorób nowotworowych nie kończy się wraz ze śmiercią człowieka. Co więcej, od dawna, że ciało w systematyczny sposób edukacji raka (proto-onkogenów), ale nie radzi sobie z nimi za pośrednictwem istniejącej odporności. I podczas gdy rak nadal nieubłaganie kosić ludzkość.


Więc, co to jest rak? Jest to naruszenie procesu reprodukcji i odnowy komórkowej. Organizm, w zasadzie, to system zaprojektowany, aby uniknąć błędów, które pojawiają się na poziomie komórkowym. Jednak ten mechanizm w obecności pewnych niesprzyjających okolicznościach może nie działać. Jeśli komórka z błędnego jednego programu (lub nieistotny), ciało będzie je zniszczyć. Ale jeśli te komórki mnożą niekontrolowanie pojawia się guz. Choć jego komórki tylko rosnąć – guz jest uważane za łagodne, a skalpel będzie łatwo poradzić sobie z tym problemem. Ale jeśli zmutowane komórki inwazji na sąsiadujące narządy i tkanki, organizm uczy się sobie wyobrazić, że taki raka.

Głównym zagrożeniem dla tej choroby jest to, że „złe” komórki może „zarazić” ich zdrowych sąsiadów zaburzenia zachowania – dlatego rak jest traktowany poważnie, z wykorzystaniem metod, które są same w sobie niebezpieczne. Ale nic nie można zrobić o raku – chorobie, która w większości przypadków towarzyszy silny ból, bez silnych leków osoba może umrzeć od wstrząsu. Zmutowany Komórki starannie odporne na zniszczenie – stąd chemiczne i promieniowanie.

Przyczyną wadliwego działania komórki są w szczególności substancje rakotwórcze. Niektóre z nich (fenol, składniki dymu tytoniowego, azbest) mutagennego za sobą inne, takie jak alkohol, działa pośrednio przez przyspieszenie podziału komórek.

Niektóre wirusy, takie jak zapalenie wątroby, możliwe są również przyczyną raka.

W rzeczywistości wszystkie znane i najbardziej przytłaczający promieniowanie czynnikiem jest postrzegana. Co jest trochę dziwne: z promieniowania twarze nie są tak wielu ludzi. Raczej bardziej przerażająca się dym – z nim stoi około 80% ludzkości.

Ale mało znana przyczyna raka jest jedzenie, najczęściej używanym w danym regionie. Jako przykład, Japonii, który jest bardziej powszechny rak żołądka. Lub Stany Zjednoczone, gdzie częściej rak jelita grubego. Ponadto przy zmianie stałego miejsca zamieszkania (czyli zmiana diety) nowi obywatele zmienić ryzyko jego kraju na ryzyko nowej ojczyzny.

Dobrze, ostatni przyczyną raka – genetyka, zaburzenia hormonalne i problemy immunologiczne (takie jak AIDS).

Zrozumieć, na czym jest rak, nie ma potrzeby do rozpaczy, w obliczu tej diagnozy w swoich bliskich. Odwaga i niezłomność może zdziałać cuda! Historia choroby „rak” zna przypadki, w których współczesna medycyna, siła ludzkiego ducha i wiara w lepsze zbawieni stało i beznadziejnych pacjentów.