542 Shares 1733 views

Kraje o największej gęstości zaludnienia: ocena, zwłaszcza

Każdy wie, że liczba ludności na świecie stale rośnie. Ale podczas gdy ludzie na powierzchni planety są rozmieszczone bardzo nierównomiernie. Co jest tego powodem? Powiedz nam, w jakim kraju największą gęstość zaludnienia i jak to jest wyjaśnione.


Populacja Ziemi: Charakterystyka

W całej historii Ziemi narody przeniesione na całej planecie w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Początkowo ludzie osiedlili się w obszarach o ciepłym klimacie, w pobliżu wody, z dużą ilością jedzenia i innych zasobów. To właśnie na tych punktach, a dziś jest coraz więcej mieszkańców niż w obszarach o bardziej surowych warunków życia. Dlatego kraj o największej gęstości zaludnienia przeważają w cieplejszych szerokościach geograficznych. Później, gdy wszystkie linie były korzystne mocno zaludnionych, ludzie zaczęli się poruszać w przestrzeni mniej wygodne. Cywilizacja włączony bez kosztownych radzić sobie z trudnościami. A narody dążyły do miejsc, gdzie tworzone są korzystne warunki do egzystencji. Dlatego dzisiaj, kraje rozwinięte są znacznie bardziej atrakcyjne dla imigrantów niż rozwija. Demografia również silnie zależy od kultury i tradycji narodu. Dlatego kraje o największej gęstości zaludnienia – jest stanem, w którym przyjęte mieć wiele dzieci.

Pojęcie gęstości zaludnienia

Obserwacje demograficzne na świecie rozpoczęła się w 17 wieku. W czasie rewolucji przemysłowej stało się konieczne dla dobrego planowania i wykorzystania zasobów. W 20 wieku tradycyjne wskaźniki demograficzne dodane do gęstości zaludnienia. Jest ona obliczana na podstawie powierzchni kraju i ogółu jego mieszkańców. Wiedząc, ile osób jest na 1 kilometr kwadratowy, zapis liczby urodzeń i zgonów pozwala nam obliczyć, ile osób będzie potrzebować różnych dóbr materialnych: żywność, schronienie, odzież itp i zaplanować właściwy utrzymania ludności …

W pierwszym kwartale 20 wieku został on po raz pierwszy zidentyfikowany krajów o najwyższej gęstości zaludnienia i opracował pierwszy scenariusz dalszego rozwoju sytuacji demograficznej na świecie. Dziś średnia gęstość populacji na planecie wynosi 45 osób na 1 metr kwadratowy. km, ale ze względu na wzrost liczby Ziemian, liczba ta stopniowo wzrasta.

Wartość wskaźnika gęstości zaludnienia i czynników wpływających na to

Obliczenia demograficzne pierwotnie związane z racjonalnym wykorzystaniem zasobów naturalnych. W 1927 roku, socjologowie ukuli termin „optymalnej gęstości”, ale jeszcze nie zdecydował się na jego ekspresji numerycznej. konieczna jest obserwacja tego wskaźnika w celu zidentyfikowania kraj o największej gęstości zaludnienia, ponieważ – potencjalnym zarzewiem niepokojów społecznych. Im więcej ludzi żyjących w zamkniętej przestrzeni, tym większa konkurencja wśród nich żywotnych zasobów. Informacja przewidywana gęstość umożliwia pre-start, aby rozwiązać ten problem i znaleźć sposoby, aby to naprawić.

W tym tempie wpływa kilka głównych czynników. Jest to, po pierwsze, naturalne warunki życia: ludzie lubią mieszkać w ciepłym kraju, z dobrym klimatem, dlatego liczbie ludności wybrzeży Morza Śródziemnego i Oceanu Indyjskiego, strefy równikowej. Również kraje wydają się dążyć tam, gdzie istnieją już wygodne, nowoczesne środowisko życia, z wystarczającą zabezpieczenia społecznego. Dlatego, jak dużego przepływu migrantów w krajach rozwiniętych w Europie, USA, Nowej Zelandii, Australii. Liczba obywateli ma bezpośredni wpływ na kulturę narodu. Zatem religia muzułmańska jest oparta na wielkich wartościach rodziny, tak w krajach populacji Islam jest wyższa niż w krajach chrześcijańskich. Innym czynnikiem wpływającym na gęstość, jest rozwój medycyny, w szczególności stosowania antykoncepcji.

Lista krajów

Odpowiedź na pytanie, z jakich krajów średnia gęstość zaludnienia jest największa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ponieważ rankingi są oparte na wynikach spisu powszechnego, a odbywają się one we wszystkich krajach w różnym czasie, tak dokładne dane dotyczące liczby mieszkańców w pewnym momencie nie istnieje. Ale jest dobre wyniki i prognozy, które pozwalają zrobić top 10 krajów o najwyższej gęstości. Na pierwszym miejscu jest zawsze w Monako (trochę mniej niż 19.000 Pers. Per. 1 km kw.), A następnie przez Singapur (około 7300. Pers. Za 1 tys. Km), Watykan (około 2000. Ludzie. 1 km kw.), Bahrajn (1,7 th. Cel. 1 km kw.), Malta (1,4 th. Cel. 1 km kw.), Malediwy (1,3 th. Cel. 1 tys. km), Bangladesz (1,1 p. Cel. 1 tys. km), Barbados (0,6 p. Cel. 1 km kw.), Chiny (0,6 p. Cel. 1 tys. km) i Mauritius (0,6 p. Cel. 1 km kw.). Trzy ostatnie na liście państw, często zmieniają swoje pozycje zgodnie z najnowszymi danymi.

Najgęściej zaludnionych regionów

Jeśli spojrzeć na mapę świata, aby dowiedzieć się, gdzie większość ludzi żyje, to łatwo zauważyć, że największa gęstość jest w Europie, Azji Południowo-Wschodniej i niektórych krajach afrykańskich. Kiedy badamy Azję i zastanawiam się, co kraje regionu mają najwyższą gęstość zaludnienia, możemy powiedzieć, że tutaj liderami są Singapur, Hong Kong, Malediwy, Bangladesz, Bahrajn. W tych krajach nie ma regulacji programów płodności. Ale Chiny udało się ograniczyć wzrost populacji i dziś znajduje się na 134. miejscu na świecie pod względem gęstości, chociaż ostatnio nie było w czołówce.

Perspektywy gęstości zaludnienia

Opisując kraj o dużej gęstości zaludnienia, socjologowie są pesymistycznie o przyszłości. Rosnąca populacja Azji – potencjalne strefy konfliktów. Dziś już zobaczyć jak migranci wytrąca Europę i proces przesiedlenia będą kontynuowane. Od wzrostu liczby ludności na świecie nikt nie może zatrzymać, jest oczywiste, że gęstość zaludnienia będzie tylko rosnąć. Duża gęstość ludzi zawsze prowadzi do konfliktu o zasoby.