724 Shares 2659 views

Piękna petunia: sadzenie i pielęgnacja

Petunia – jeden z najpiękniejszych, słońce kochający, obfite kwitnienie aż do mrozów, roczne kwiatów. Jest uprawiana do dekoracji okien, balkonów, pojemniki i garnki. Posiada unikalną zdolność do przystosowania się do warunków pogodowych, technologii agrotechnicznych i naszego północnego klimatu.


Wszystkie rodzaje roślin, innych niż Terry łatwo rozmnażać przez nasiona. Nasiona kwiatów są bardzo małe (w jednym gramie dot10000 5000 sztuk), pozostają żywe przez 2-3 lat. Aby uzyskać silną, piękną roślinę, konieczne jest, aby majstrować przy nim dość. Sadzonki są bardzo małe, cienkie, trzeba luźnych składników odżywczych gleby, starannego podlewania, światło słoneczne, ciepło, karmienie, a co najważniejsze, miłości. A następnie z jednym małe nasiona wyrasta piękny kwiat.

Teraz Chodźmy całą drogę do uprawy petunie: sadzenia, pielęgnacji, kwitną.

Przygotowanie gleby do sadzenia jesienią. Powinno być dość pożywne, luźne, dobrze utrzymująca wilgoć. Można zaproponować połączenie ziemi ogrodowej, piasku, humusu w stosunku 1: 2: 1. Jest przygotowany na jesieni, zimy i dać dobrą promorznut.

Petunia rozwija się bardzo powoli, nie przechodzą na miesiąc lub dwa, aż kwitną, więc w styczniu – lutym odbyła sadzonki sadzenia petunii.

petuni są bez skorupek i muszli. Woreczki, gdzie nasiona bez muszli, są one zwykle znacznie więcej. Ale są one tak małe, że są one trudne do siać w ziemi. Jeśli nasiona są spowite w pakiecie im mało, są one droższe. Ale mogą być łatwo rozbudowany pod względem powierzchni ziemi. Kiedy nasiona kupujący powinien zwrócić uwagę na datę ważności na producenta. Nie można kupić nasiona spóźniona, ale lepiej wybrać producenta z odpowiedziami przyjaciół i znajomych.

Rozmrożone ziemia jest dezynfekowana przez parowania i potraktowano roztworem fungicydów. Leczone pochvosmes wypełnić pojemności, nawilżające, wyrównać, a dopiero potem rozkładać petuni na powierzchni, a nie prisypaya. Czasami na ziemi umieścić śnieg i śnieg odbyło sadzonek sadzenia. Petunia, a raczej jej nasion, topniejącego śniegu rysuje się w glebie na płytkiej głębokości. Pojemnik z zasiewu umieszczonych w opakowaniu, które jest związane i umieścić w słońcu.

Należy zachować ostrożność tak, że gleba nie wysychają, szczególnie kiedy nasiona pokryte cukrem zasiano. Aby tabletka rozpuszczona wymaga wilgotnej gleby i temperaturę 22 – 25 ° C. Ale jednocześnie konieczne jest przewietrzyć kiełki i usuwania kondensatu ze ścian opakowania. Aby upewnić się, że zarodek oddech, zrobić dziurę w filmie. Bardzo często początkujący hodowcy przyznać jeden wielki błąd: kiełki i petunie sadzenia natychmiast zwolniony ze schroniska. Małe, delikatne rostochku w wyniku „upadku”. Plastikowa torba tworzy szczególny mikroklimat dla kiełkujących nasion: wysoka wilgotność, wysokie temperatury i brak przeciągów i pozbawić mały zarodek ochrona nie może być.

Sadzonki muszą być przyzwyczajeni do powietrza w pomieszczeniach jest stopniowo otwarciu opakowania na raz przez godzinę, a następnie przez kilka godzin, a potem i na cały dzień. Ugruntowaną sadzonki można teraz umieścić na parapecie, więc hartowane. W celu uzyskania wysokiej jakości sadzonki petunie, lądowanie jest rozpylany z czynnikiem wzrostu. Po dwóch lub trzech prawdziwych liści, roślin i nurkować trochę więcej pritenyayut o przetrwanie.

Tydzień – półtora po zbieranie sadzonki można karmić złożonych nawozów rozpuszczalnych w wodzie i spędzają nawożenie co dwa tygodnie. A kwiat do przeszczepu w ziemi rośnie, stając się przez ten czas w buszu z pąków, a nawet kwiaty.

Wskazane jest, aby regularnie szczypta powrotem każdą roślinę na 5 – 7 liścia, że Bush stał się grubsze, utworzone nowe pędy i łodygi były bardziej. Nawiasem mówiąc, można stosować do odcięte wierzchołki propagacji petunii. Sadzenie te wierzchołki daje wiele nowych roślin i piękne kwiaty w ogrodzie kwiat będzie więcej.