873 Shares 4045 views

Dlaczego naleśniki są podarte? Badamy przyczyny tego zjawiska

Dlaczego naleśniki są podarte i przyklejone do patelni? Odpowiedź na to pytanie szuka prawie wszystkich początkujących kochanek. Piec piękne i pyszne naleśniki – to niemal sztuka. Ale można to szybko opanować. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach przygotowania tego naczynia. Chodzi o nich, o czym mówimy w tym artykule.

Po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi tutaj każda gospodyni zrozumie przyczyny problemów powstających podczas pieczenia krajowych rosyjskich naleśników.

Powód nr 1: kilka jaj

Dlaczego naleśniki są podarte? Być może, przygotowując ciasto, przepis jest zepsuty? Podczas mieszania należy bezwzględnie przestrzegać opisu. Co do zasady naleśniki przyklejają się, jeśli w teście nie ma wystarczająco dużo jaj. Białko i żółtko jest połączeniem wszystkich innych składników. Niedobór tych składników prowadzi do pogorszenia struktury i gęstości ciasta. Możesz zapisać taki preparat. Dodaj 1-2 jaja do ciasta. Wymieszać otrzymaną masę i dodać trochę mąki do niej. Po raz kolejny wymiesz dokładnie wszystko. Ciasto powinno mieć jednolitą konsystencję.

Uzasadnienie nr 2: niewystarczająca mąka

Powodem, dla którego naleśniki są podarte podczas obracania się, może wystąpić niedobór mąki w mieszance. Z bardzo płynnego ciasta na gorącej patelni wilgoć szybko opuszcza. Pozostaje bardzo cienka i porowata pastylka. Trudno to zwrócić, a czasem jest to niemożliwe. Jeśli taka uciążliwość przydarzyła się Twojemu testowi, wlej do niego mąkę i wymieszaj, aż wszystkie pęknięcia pęknie.

Po przygotowaniu ciasta na naleśniki, nie pij go natychmiast. Zostaw półfabrykat przez pół godziny. W tym czasie mąka uwalnia gluten, co zwiększy gęstość struktury ciasta.

Powód nr 3: Niedobór tłuszczu

Pamiętaj, aby podczas procesu mieszania dodać kilka łyżeczek oleju roślinnego do ciasta, ponieważ brak tłuszczu w ciasta może powodować rozdarcie naleśników. Smak naczynia tylko z tego skorzysta. I same pastylki do ssania będą łatwo przekręcane i usuwane z dołu patelni.

Ponadto zaleca się smarowanie smaru. Można to zrobić za pomocą niezmienionej smalec lub innego oleju roślinnego. Ale z tym ostatnim najważniejszą rzeczą nie jest przesadzić. Tłuszcz, cienka warstwa, powinny być smarowane tylko na dole patelni. Czyść to wygodnie przy pomocy serwetki, zanurzonej w oleju lub szczotce.

Powód nr 4: nadmiar cukru lub przypraw

Wykonując ciasto naleśnikowe, nie próbuj przesadzać z przyprawami. Cukier waniliowy, pieprz, kolendra i inne przyprawy zmieniają jego siłę. W wyniku tego cienkie naleśniki będą palić i zerwać. I nawet najbardziej powszechny cukier w teście może spowodować uszkodzenie integralności pastylki do ssania. Dlatego musisz go umieścić na minimum. Dodatkową słodycz naleśników można podawać po gotowaniu, namaszcząc je dżemem lub miodem.

Powód nr 5: złe patelnie

Aby uczynić proces wypieku starej rosyjskiej potrawy, którą lubisz, ważne jest, aby wybrać odpowiednią patelnię dla tej firmy. Powinien być żeliwny. Ściany i spód tego formularza są dość grube, co przyczynia się do jednolitego wypieku ciasta. Możliwe jest również stosowanie nowoczesnych patelni z powłoką antyadhezyjną do przygotowania cienkich ciastek . Doświadczeni kucharze zalecają osobne naczynia do pieczenia tego naczynia, to znaczy powinny być przeznaczone wyłącznie do naleśników, ponieważ te formy, w których mięso jest smażone, ryby, warzywa mogą mieć małe zadrapania i napady padaczkowe. Nierównomierna powierzchnia dolna może być również przyczyną, dlaczego naleśniki są rozdarte podczas pieczenia.

Bardzo dobrze zbudowane nowoczesne urządzenie, takie jak elektryczne dziecko. Korzystne jest, że można piec kilku cienkich naleśników na raz. Program reżimu temperatury, ustawiony zgodnie z instrukcjami, pozwala gospodyni nie martwić się o wypiekanie naleśników lub nie pieczenie. Nawet wymagający specjalista kulinarny, przy pomocy takiego asystenta, jako elektryczny producent naleśników, będzie mógł przygotować śmietanowe i smaczne ciasta.

Naucz się prawidłowo piec naleśników. Porady dla początkujących

Główne powody, dla których naleśniki są podarte, już nauczyłeś się. Następnie porozmawiajmy o zasadach procesu wypieku tego naczynia. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad opisanych poniżej, nie będziesz już miał problemów z robieniem cienkich ciastek.

  • Ciasto jest ugniatane wyraźnie zgodnie z instrukcjami, określamy ilość produktów. Wskazane w przepisie.
  • Ugniatamy ciasto, aż nabierze jednolitego koloru i jednolitej konsystencji. Aby nie tworzyć grudek, najpierw zmieszaj mąkę niewielką ilością płynu (mleka, wody, kefiru), a następnie dodaj więcej.
  • Przed wlaniem ciasta do patelni należy ją rozgrzać, a następnie nasmarować.
  • Naleśniki naleśnikowe zalecane są przy umiarkowanym upale.
  • Obróć tortille za łopatą, początkowo podnosząc krawędzie w kręgu.

Dlaczego naleśniki są rozdarte podczas smażenia? Teraz pytanie to nie ma znaczenia. Wszystkie tajemnice gotowania tej potrawy, którą znasz.