677 Shares 3583 views

ciasto choux na ECLAIRS, ciast i pierogów

Słynne francuskie wypieki, jak również wiele kulinarnych, wynalezione w tym wspaniałym kraju, nie posiada niskokaloryczne, ale jest w dużej mierze ze względu na to i mają taki niepowtarzalny smak. Eclairs są tak smaczne, że natychmiast zniknąć z płyty, a tym samym w pełni potwierdzając swoją nazwę, która z pomocą francuskich „piorun”.

Eclairs – ciasto parzone ciasto w formie wydłużonego pustego wewnątrz brusochkov wypełnionej różnych kremów. W klasycznej wersji – bitą śmietaną, ale także z innymi rodzajami wypełniaczy: olej lub krem białko, mleko skondensowane, płynnej czekolady, lody, twaróg wbijanych orzechy i owoce.

ciasto choux aby eclairs łatwe, mimo błędne, że jest ona tylko przez doświadczonych gospodyń domowych. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, niektóre subtelności w jego produkcji, w celu uzyskania zadowalających wyników. Subtelność z nich odnoszą się do proporcji między ilością oleju mieszaniny mąki i jaj, a także zgodności z wymaganym trybie pieczenia, w której niemożliwe byłoby w każdym razie podczas pieczenia eclairs otwarte lub nawet lekko otwierać piekarnika. Ponadto zaleca się umieścić pieczenia ciast nie na najwyższym poziomie, a w środku pieca do custard bułki są nie tylko dobry czas, aby wstać, ale czerwienieją, nie palić. Ponadto, przed usunięciem ich z patelni, powinny one mieć prawo do ostygnięcia, wszelkie działania z bujną rolkach, gdy są gorące może doprowadzić do tego, że będą one osiedlenie.

Tak, choux eclairs ciasto do przygotowania następujący przepis, który jest zweryfikowany lub raz eksperymentalnie.

Szkło wlewa się do naczynia wody wlewa się sól łyżeczki i umieścić stu gramów (pół pack) Masło umieścić ją na płytce i doprowadzić do wrzenia. Kiedy olej rozpuszcza się i mieszaninę gotuje to wlać kubek mąkę przesiewa poprzednio wymagane. Mieszaninę szybko ugniata z drewnianą łopatką, aż będzie gładkie, starając się, aby nie spalić. Następnie zdjąć z ognia i schłodzić do ciepłych warunkach.

Kolejnym etapem w warzeniu eclairs ciasta stopniowo przekłuwać trzy jajka, mieszając go stale. Trzy jaja na szklankę mąki – to najbardziej odpowiednie proporcje. W wyniku mieszanki nie powinien dostać bardzo grubą elastyczną, gładką i grubą skorupę.

Gotowe choux eclairs ciasta rozprzestrzeniać się pergaminu olejem, który jest przykryty patelni, łyżkę lub strzykawki cukierniczego równomiernie w wystarczającej odległości od siebie (są znacznie zwiększał objętość), w postaci perełek lub brusochkov i pieczone. Następnie wypełnione nadzieniem, przeciąć na pół lub co mały otwór w dnie.

Nadzienie może być nie tylko krem, ale także ser, mięso lub ryby pasty, sałatki warzywne, itd. W tym przypadku, bułki polewy są wspaniałym dodatkiem stół z przekąskami.

Ciasto parzone na torty

Nie mniej słynny choux ciasto na placki z różnymi nadzieniami przygotowanych w taki sam sposób, ale bez jaj. 70 gramów stopionego masła w szalce z pół szklanki wody i łyżeczka soli do wrzącego roztworu wylewa gorąco przesianej mąki (z jednej filiżanki) i, ciągle mieszając, parzenie ciasta. Następnie szalki z usuwania ciepła i kontynuować mieszanie do uzyskania ciągliwego, gęstą, gładką pastę. Jeśli masz zbyt płynne, dodać trochę więcej mąki. Konsystencja ciasta powinna być taka, że łatwo jest rozwinąć. Otrzymaną mieszaninę miesza się w całość kuli i umieszczono w lodówce w ciągu pół godziny. W tym czasie przygotowania nadzienia. Schłodzoną ciasto wałkuje się cienkie, wycina się okrągłe ciasta, wypełnić je z nadzieniem, krawędzie i pokrytą zaschipyvayut białka, dając pasztecików formularza. Piec jak zwykle w piecu.

Ciasto parzone na pierogi

Ale nie dość tradycyjny choux ciasto na pierogi i ravioli przygotowują się trochę inaczej. Trzeba przygotować szklankę wrzątku, małą łyżeczkę soli, 300 g mąki i trzy duże łyżki oleju roślinnego. Olej słonecznikowy zmieszano z solą i gorącej wodzie i do roztworu powoli vsyp parzonego mąkę, zagniecione ciasto. W procesie ugniatania, rozprzestrzenił się z miski na drewnianym pokładzie i kontynuować proces aż staje się łatwo oddzielić od ręki. Po które ukształtowały pierogi z niego lub kluskami.