647 Shares 1970 views

Znaczenie słowa „ofensywnej” – komplement lub zniewagę?

Przyjechałeś do partii i stworzyć skandal? A może zaklinowany w rozmowie cudzej i kłócił się ze wszystkimi jego członkami? W pracy Nahama swojego przełożonego? Gratulacje, słowo pojawi się w charakteryzacji „wstrętne”. Co robić – obrazi lub zakłopotany rumieniec?

Poza tym, kto nie zna znaczenia słowa „ofensywnej”, może wydawać się komplementem. Słowo o czymś pięknym, dźwięcznym, nie nadpisane. Ale nie do samych siebie oszukujemy i poszerzyć swoje słownictwo, otwarty słownik. Więc … wstrętne … sens … Tak, tutaj. To słowo ma negatywny wydźwięk. Wstrętne – ten, kto jest ostro negatywne emocje. Synonimy dla niego – nieatrakcyjne, obrzydliwe, nieprzyjemne. Pochodzi od łacińskiego słowa odiosus. Znaczenie „ohydny” w języku łacińskim – nienawistnych, paskudny. Dziś, dzięki dziennikarzom to słowo nabył dodatkowe odcienie. Znaczenie słowa „ofensywnej” obejmują takie cechy jak oryginał, zachowując swoją odrębność, ma swoje własne zdanie mimo wszystko. Istnieje również rzeczownik „odium”, czyli kogoś nieatrakcyjne nieodłączne cechy.

Słowo „ohydny” odnosi się do ożywionych i nieożywionych przedmiotów. W historii, literatury, a nasze życie może znaleźć wiele znaków odrażających. Weźmy historię. Na przykład, Hitler był zdecydowanie wstrętny człowiek. Kim Ir Sen, wybierając jako idola Iosifa Stalina, dyktator był twardy i dostał etykietę wstrętny charakter. Jak obalania kult osobowości, każda postać staje się znaczącą historię w swojej charakterystycznej jakości „wstrętne”.

W literaturze jest i pisarze – Wieniedikt Jerofiejew, Eduard Limonow, Franz Kafka, którego praca spowodowała bardzo mieszane uczucia i mieszane, a prace bohaterów. Na przykład, "Martwe dusze" Nikolaya Gogolya – A kilka kolorowych, ale dość nieprzyjemnych znaków – Boll, Manila, Sobakevich, Plyushkin. Żaden z nich nie wywołuje współczucie. Są wstrętne.

Jeśli mówimy o naszej rzeczywistości, wystarczy tylko włączyć telewizor, aby zobaczyć ohydnych ludzi politycy Vladimira Zhirinovskogo i Aleksandra Juszczenko, sportowcy Mike Tyson i Rasul Mirzayev, showman Oleg Garkusha i Zhannu Aguzarovu, oligarcha Borys Bieriezowski.

Słowo „obraźliwe” jest idealny dla niektórych nowoczesnych przepisów. I wiele tego przykładów. Na przykład, „Magnickiego Act” w Stanach Zjednoczonych można nazwać wstrętne.

Tak więc, jeśli jesteś awanturnik; Jeśli utrzymują się pomimo ucisku jego linii do wszystkich bez wyjątku; Jeśli nie wahaj się wyrazić swoje opinie; jeśli nie obchodzi mnie co myślisz o; jeśli nie ma łańcuch dowodzenia dla ciebie; jeśli nie myśleć o innych ludzi, być przygotowany na to, że nakleyut Państwo naklejkę „wstrętny człowiek.” Jeśli jesteś po zabawy zniszczony ruiny; jeśli ludzie szepczą na widok ciebie; jeśli starają się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego; Jeśli ciągle czeka na kłopoty – ty wstrętny. Twoim zadaniem, jak budować swoje życie, ale według informacji ze słowników You – złym człowiekiem.