739 Shares 7137 views

Epiduralka: co to jest?

Współczesna medycyna ma tendencję do ludzkości: Wszystkie manipulacje możliwe, aby ułatwić i Znieczulona, tym leczenie jest prowadzone w najbardziej komfortowych warunkach. Jest obecnie używany jako znieczuleniu miejscowym i ogólnym znieczuleniem. Lokalne znieczulenie znieczulające żadnego konkretnego obszaru, a znieczulenie ogólne całkowicie wyłącza świadomość. Istnieją silne wskazania do stosowania zarówno w znieczuleniu. Są to operacje, w których wymagane znieczulenie ogólne, podczas gdy inne są prowadzone głównie w znieczuleniu miejscowym. A druga metoda ma swoje zalety i wady.

Znieczulenie ogólne ma negatywny wpływ na układ nerwowy, ale daje pełną narkozę. Znieczulenie nie zawsze jest całkowicie wyłącza wszystkie odczucia, ale nie działają na mózg.

Epiduralka: co to jest i ile wszystko straszne?

Jest to metoda znieczulenia, która całkowicie wyłącza wszystkie włókna nerwowe , a tym samym umożliwia osobie, aby nie zasnąć. To – znieczulenie zewnątrzoponowe, lub tzw epiduralka. Co to jest?

Każdy znieczulenie umieszcza „bariery” przenoszący impuls bólu od receptora do mózgu. Znieczulenie przerywa posiadających na początku, a ogólne bloki znieczulenia percepcji centrów impulsów mózgu. Ale przygotowanie do znieczulenia może być wprowadzony do kanału kręgowego i do „zamrożenia” przewodzących włókien nerwowych – to epiduralka. Co to jest, z praktycznego punktu widzenia?

Pacjent pod znieczuleniem zewnątrzoponowym jest w jasnej świadomości. On rozumie i jest świadomy wszystkiego, co go otacza, ale nie czuje kończyn i tułowia, które są poniżej poziomu administracji. Najczęściej stosowane epiduralka przy porodzie. Czasem z pomocą jej robi cięciu cesarskim: pragnienie, aby zobaczyć moją matkę pierwsze kilka minut z dzieckiem jest tak silny, że zgadza się na chirurgii jamy brzusznej w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Jest jeszcze inny ważny aspekt, który jest brany pod uwagę podczas porodu: w tym rodzaju znieczulenia substancji leczniczej jest uwalniana do krwi, a tym samym w mleku, więc natychmiast po urodzeniu dziecka mogą być stosowane do klatki piersiowej.

Znieczulenie niesie lekarza anestezjologa. Lek jest wtryskiwany do kanału kręgowego po zamknięciu części rdzenia kręgowego. Przewodzenia nerwowego jest blokowany, pacjent nie odczuwa bólu, nie można przenieść nogę, nie kontroluje odbyt lub pęcherza. Nawiasem mówiąc, w niektórych przypadkach, gdy naturalny poród jest używany epiduralka. Co to jest metoda? Fakt, że szyjka macicy jest także rozluźnia pod wpływem znieczulenia, więc kiedy widać w pracach macica discoordination, zastosowanie znieczulenia zewnątrzoponowego, aby uniknąć cesarskiego cięcia.

Jakie są konsekwencje?

wystąpić Epiduralki konsekwencje, ale rzadko. Oczywiście, jak każdy procedurą inwazyjną, znieczulenie zewnątrzoponowe może mieć negatywne konsekwencje. Pierwszym z nich jest ból głowy wkrótce po wstrzyknięciu. Wraz z wprowadzeniem igły wpływa na oponę twardą i po pewnym czasie mogą pojawić się bóle pleców – jest najbardziej prawdopodobne i częste negatywne skutki znieczulenia zewnątrzoponowego.