637 Shares 4870 views

Co oznacza "proszek – Go away"? Co to za znak?

Każdego roku w zakresie ochrony ludności i terytoriów od pożarów i ich konsekwencji odbiera coraz więcej uwagi. Ramy prawne w tej dziedzinie miesięcznie na bieżąco z nowymi wymogami i zasadami, które są znane, są pisane krwią i cenę ludzkiego życia. Ale najbardziej kontrowersyjne i kłopotliwy pytanie: „Co masz na myśli” proszek – Go away „?


Kiedy nie było syreny?

W roku 2000, gdy tylko zaczęły się pojawiać systemy gaszenia przy użyciu proszku, znów na podstawie licznych ofiar, znaki bezpieczeństwa gości oddano do użytku syrenę.

Ogień proszek gaśniczy za wysoce toksycznych substancji, która głównie wpływa na układ oddechowy człowieka, który znajduje się w strefie eliminacji spalania. Podczas instalacji automatycznej ogień proszku było konieczne, aby znaleźć sposób, aby ostrzec wszystkich innych, że pokój został złamany żarówki proszku i pozostać tam przez zagrażającego życiu. I był tam syrena „Powder – odejdź!”, Który jest lekki sposób na ostrzeżenia o zagrożeniach.

. Ustawodawstwo wymaga od wszystkich obiektów o masie pobyt ludzi, gdzie jest używany automatyczny proszek gaśniczy, aby zainstalować takie urządzenie przed obszarach potencjalnie niebezpiecznych.

Dwuznaczność brzmienia

Napis "Powder – go!" początkowo miał przecinka w tekście na stronie deski rozdzielczej, co wywołało zdziwienie i kpiny wśród mieszczan. Wiele zażartował złośliwie, mówiąc to plate – bezpośredni proszku dyskryminacji, jakby nie można przejść w dowolnym miejscu. . Dlatego przecinek został zastąpiony przez myślnik, że nadal pozostawia wiele pytań.

лько лет назад в одной из газетных статей журналист рассказал о необычном применении данной таблички в ночных клубах. Multiplayer LKO lat temu w jednym z artykułów prasowych, dziennikarz opowiedział o niezwykłym korzystania z tej tabletki w klubach. Jak tylko pojawiła się z przedstawicielami służby antynarkotykowej instytucja, natychmiast wywołuje alert światła. Co oznacza „proszek – go!” w tym przypadku? Oczywiście, możliwość opuszczenia lokalu przed nalotem policji i nie poszedł do więzienia.

Jednak takie zastosowanie sygnalizatora jest źle, bo paszport urządzenie musi działać tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie, a obecny system proszkowego gaszenia.

Jak syrenę?

Uruchamianie pożar w pomieszczeniu wysyła sygnał do zdalnego sterowania całej automatyki pożarowej, gdzie sygnał jest wysyłany do wskaźników świetlnych i uwzględnić je.

Na jasnym wyświetlaczu, co oznacza „powder – Go!”? Po pierwsze, włączenie płyty – zmniejszenie że kryty zakonczeniu gaszenie płomienia za pomocą proszku. Po drugie, ta redukcja jest to, że pobyt w tym pokoju jest niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Po trzecie, to zmniejszenie liczby pracowników na służbie, że system działa poprawnie, środek gaśniczy dostarczany do strefy spalania. Jeśli z jakiegokolwiek powodu brzęczyk start nie doszło, a następnie umieszczenie tablicy wyników z ostrzeżeniem o proszku natryskowego można uznać za wskazówkę i natychmiastowej ewakuacji.

Należy pamiętać, że widoczność w proszku w sprayu w tej dziedzinie nie jest większa niż 0,3 m, co znacznie upośledza zdolność do szybkiej ewakuacji personelu.

не только обучить персонал правильным действиям при возникновении пожара, но и довести до работников информацию о том, что значит "Порошок – уходи!" Wszystkie przedsiębiorstwa wprowadziły specjalistycznego szkolenia w wysokości minimum ognia-techniczny, który pozwala nie tylko przeszkolić personel właściwe działanie w przypadku pożaru, ale także, aby przywołać informacje na temat pracowników, co to znaczy „Powder – iść” i inne znaki bezpieczeństwa pożarowego.