559 Shares 2757 views

Obliczanie płytek do łazienki – ważne jest, aby zrobić dobry uczynek

Wygląd – karta z każdego pomieszczenia. Gdy przyszedł do odwiedzenia, jeszcze raz zwracając uwagę na to, jak ładny i schludny wygląd takich jak ściany, sufity i podłogi, a dopiero potem na urządzenia techniczne i inne aspekty.

Łazienka – nie jest wyjątkiem. Co do zasady, do ścian i podłóg używa płytki ceramiczne. Sukces jej stylizacji jest w dużej mierze zależy od tego jak ciekawy układ został zaprojektowany i wyprodukowany przez odpowiednie obliczenia płytki do łazienki. A im bardziej skomplikowana, tym bardziej trzeba uważać, aby przejść do drugiego.

Obliczanie płytek w łazience: trzeba wiedzieć

Najbardziej proste – w celu określenia ilości materiału wykończeniowego na podłogę. Musisz wiedzieć:

 • Wymiary powierzchni podłogi;
 • Proces układ (prosty, diagonalny, składający się z jednego typu płytek lub w połączeniu);
 • wielkość łazienki, jeśli jest zainstalowany;
 • geometryczne wymiary płytki.

wszystko jest bardziej skomplikowane ze ścian. Po pierwsze, trzeba określić:

 • Długość ściany obwodowej, na wysokości sufitu;
 • wysokość kąpieli, jeśli jest zainstalowany (na niej położyć płytki niekoniecznie w tym samym czasie może wpłynąć wzór jest określone);
 • kąpieli daje zamknięte płyty lub płytki;
 • Wysokość i szerokość drzwiach, oknie, jeśli takie istnieją;
 • jeśli zostanie zainstalowany prysznic – co będzie pan: Zakup lub wyłożone płytkami.

Jest to podstawowa wiedza, które będą potrzebne, zanim układ planu. Na początek, można zdecydować tylko płytki zostaną rysunek, czy zostanie ona połączona z mozaiki. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem – światło, na przykład, białe płytki do łazienki w górnej części pomieszczenia, a pod nim przez granicę – ciemne. W tym przypadku, obliczenia zrobić tylko tyle.

Ale przy wyborze materiałów, co jest dziś bardzo niewiele osób przestanie lubić. Na ogół korzystne są bardziej złożone kombinacje, różne dekoracyjne wstawki, i tak dalej. Taki czy inny sposób, ale będzie musiał narysować ścianę każdym pokoju i zdecydować się na układ, a dopiero potem wykonać obliczenie płytki do łazienki.

W każdym przypadku należy wziąć pod uwagę:

 • rozmiar płytki;
 • margines (minimum 5%, ale może być więcej);
 • droga do układu, co powinno być zrobione biorąc pod uwagę fakt, że prominentni miejsc (w tym rogach) lepiej jest użyć bez szwu dachówka, zamiast „przycinania”.

Obliczanie płytek w łazience: ręcznie lub za pomocą specjalnego oprogramowania?

Większość darmowych programów, które pojawiły się dzisiaj w dużych ilościach, niech pomoc w tym celu prawidłowego obliczenia, ale tylko wtedy, gdy układ jest standardem. Program pomoże określić liczbę płytek, listew przypodłogowych i mogą mieć granic. W przypadku złożonego wzoru będzie trzeba wyciągnąć i policzyć ręcznie. Za pomocą tego programu można sprawdzić tylko o całkowitej liczbie.

Kolejna rzecz – specjalne programy, które pozwalają na zaprojektowanie łazienki. Płytka została wybrana jako materiał wykończeniowy, a jednocześnie przeprowadzić jego układ planie i obliczenia.