757 Shares 1917 views

Jak mogę włączyć „Android” Internet? W jaki sposób mogę zainstalować internet na „Android”?

W tym artykule opiszemy dwa podstawowe sposoby, jak włączyć „Android” Internet. Zarówno pierwszy jak i drugi oparty na technologii bezprzewodowej transmisji danych. Także jako część tego materiału zaleceń dotyczących ich praktycznego zastosowania.

środki

Do tej pory najczęściej stosowany po dwóch sposobów jak włączyć „Android” w Internecie i rozpocząć transfer. Pierwszy z nich oparty jest na technologii Wi-Fi. Jego mocną stroną – jest to wysoka szybkość transmisji danych, co w przypadku niektórych urządzeń może wynosić do 300 Mbit / s. Jednak główną wadą jest mały zasięg. Maksymalna – okrąg o średnicy 20-30 metrów.

Druga opcja jest podłączony do globalnej sieci – jest korzystanie z sieci operatorów komórkowych. Mogą być 2G, 3G lub LTE. W tym przypadku szybkość transmisji danych jest znacznie niższa. Na przykład, do 2G – jest to maksymalna 200-300 kbit / s, a 3G granica jest 10 Mb / s. Ale zaletą tej metody – jest to okazja, aby połączyć się z globalnej sieci praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Czasami, 2G, 3G lub LTE jest wykorzystywane do tworzenia routera bezprzewodowego na smartphone opartych. W tym przypadku do Internetu poprzez „Android” uzyskuje się z siecią operatora telefonii komórkowej, a dystrybuowane za pośrednictwem nadajnika Wi-Fi. Jest to przydatne, gdy trzeba laptopa na drodze, na przykład, aby połączyć się z Internetem i bezprzewodowym routerem lub z modemem 3G nie jest dostępna. Jeśli chodzi o płatności można zauważyć, że w pierwszym przypadku, to często jest stały charakter i ilość przesyłanych danych nie jest ograniczona. Ale sieci komórkowych nadal jest pobierana płatność za megabajtach lub gigabajtach, która jest również bardzo niewygodne.

Wi-fi

Najprostszym sposobem, w jaki sposób połączyć się z Internetem "Android" – to wifi (wifi). Sercem takiej sieci bezprzewodowej jest router, do którego drut jest podawany od dostawcy. Należy również być wstępnie ustawiony. Przed podłączeniem potrzebę koniecznie znać nazwę sieci i hasło do połączenia (konieczna jeśli ustawić zabezpieczenie). Dalej na gadżet jest uruchomiony „Android” Przejdź do „Menu główne”, naciskając środkowy przycisk na czujniku. Następnie ruchome ekrany, możemy znaleźć na etykiecie „Ustawienia” i otworzyć go. Konieczne jest znalezienie grupy parametrów „Sieci”. Wśród nich powinien być taki, który jest nazywany «Wi-Fi». Naprzeciw tej linii wyświetla aktualny status nadajnika. Ustaw ją na „Wł.”. Angielski Oznaczenia mogą być wykorzystywane w niektórych urządzeniach. W takim przypadku powinien być ustawiony na «ON». Następnie trzeba wrócić do menu głównego i odszukać etykietę «» Wi-Fi. Otworzyć go poprzez naciśnięcie palcem na ekranie. Następnie trzeba rozpocząć operację wyszukiwania. Na jej końcu, listę dostępnych punktów Wi-Fi. Według nazwy znaleźć ten właściwy. Jeżeli zabezpieczenie jest ustawione, trzeba będzie odpowiedzieć na hasło, aby uzyskać dostęp. Następnie należy zamknąć wszystkie okna i uruchom przeglądarkę na Internet.

Wcześniej opisana procedura, w jaki sposób połączyć się z Internetem „Android” odbywa się raz w początkowej rejestracji. Można wtedy skorzystać z przyspieszonej metody. W górnej części ekranu, każdy gadżet jest uruchomiony „Android” to menu rozwijane. Na jednym ze swych górnych zakładkach znajduje się przycisk «Wi-Fi». Dzięki niej biegnie ekspresowych wyboru urządzeń mobilnych w takich sieciach bezprzewodowych.

Ustawienia dla sieci komórkowych

Jeśli w przypadku konfiguracji Wi-Fi jest bardzo proste, a do realizacji tylko musi znać nazwę sieci i hasło, aby połączyć się z nim, oto 2G, 3G lub LTE jest znacznie bardziej skomplikowana. Każdy urządzeń mobilnych za zorganizowanie takiego połączenia chcesz utworzyć specjalny profil, który w pewnym sensie musi być skonfigurowany. W większości przypadków dzieje się to automatycznie, że jest po pierwszym włączeniu smartfonu lub tabletu do sieci operatora telefonii komórkowej, aby rozpocząć wyszukiwanie niezbędnych profili dla transferu danych. Gdy potrzebne informacje można znaleźć, to jest natychmiast wysyłany do abonenta. W przyszłości, musi zaakceptować te profile, utrzymania i zainstalować je domyślnie. Ale ta procedura nie jest zawsze. W niektórych przypadkach, na przykład gdy masz nowy gadżet lub niepoświadczonych urządzenia muszą działać nieszablonowo. Możesz zadzwonić do operatora i zamówić domyślnych opcji lub wprowadzić je ręcznie.

Łączenie się z Internetem za pośrednictwem operatorów komórkowych

W przyszłości połączenie internetowe na „Android” sprowadza się do aktywacji usług transmisji danych. Aby to zrobić, w menu rozwijanym górnej obok przycisku «» Wi-Fi możemy znaleźć inną – „Transmisja danych” – i przesunąć go. Pozwoli to rozpocząć aktywację usługi. Na koniec na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat. Następnie zamknij wszystkie wcześniej otwarte okna i uruchom przeglądarkę. Jeśli ustawienia w poprzednim kroku są ustawione prawidłowo, zasoby internetowe zostaną otwarte bez problemów. Nie zapominajmy, że w tym przypadku strony są powolne, aby załadować na telefonie ( „Android”). Internet w tym samym czasie, oczywiście, działa na niższym poziomie niż w wi-fi.

Co jest najlepszym rozwiązaniem?

Teraz przyjrzyjmy się, jak włączyć „Android” Internet jest najlepszy dla każdego indywidualnego przypadku. Jeśli nie często idą na drodze i trzeba szybkiego połączenia, to w tym przypadku dobrze jest skorzystać z wi-fi. A z finansowego punktu widzenia i nadal może zostać zapisany, ponieważ cena w tym przypadku jest zwykle stała. Ale jeśli dużo podróżujesz, a stawka dla ciebie jest w dużej mierze bez znaczenia, to lepiej, aby wybrać sieć bezprzewodową z operatorów telefonii komórkowej. W tej sytuacji, nadal są bezsporne.

streszczenie

W tym artykule są dwa podstawowe sposoby, jak włączyć „Android” Internet zostało opisane. Dostali swoje główne zalety i wady porównując który daliśmy zalecenia dotyczące ich stosowania. Na tej podstawie każdy użytkownik może wybrać opcję, która najlepiej nadaje się do niego.