564 Shares 4348 views

ZTE Blade AF 3 smartphone: opinie i funkcje

Wśród nowoczesnych smartfonów do wyboru naprawdę dobre i niedrogie jest bardzo trudne. Zwłaszcza, jeśli uważasz, że wiele z nich nawzajem się spotyka w wyglądzie lub w wewnętrznym komponencie. ZTE Blade AF 3, które zostanie opisane poniżej, różni się korzystnie od konkurentów pomimo faktu, że producent nie jest jeszcze dobrze znany w Rosji.

Kilka słów o firmie

Nie tak dawno temu w reklamach na jednym federalnym kanale rozrywki, ZTE stał się sponsorem pokazu. I to jest kilka powodów dla tego na raz. Po pierwsze, firma zajmuje się produkcją smartfonów budżetowych o bardzo wysokiej wydajności. To jest naprawdę godny konkurent na rynku nowoczesnym firmom takim jak Lenovo czy Philips. Oczywiście firma nie może konkurować z takim olbrzymem jak Samsung, ale jest możliwe, że w przyszłości przekroczy ona najlepsze flagowe modele. Po drugie ZTE to produkt hybrydowy produkowany w ramach rosyjsko-chińskiej firmy. Tak, firma jest jednocześnie chińskim i rosyjskim. To wskazuje na rosnącą popularność na terytorium Rosji.

Kto będzie używać smartfona

Telefon ZTE Blade AF 3, recenzje, które są całkiem pozytywne, jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów lub osób potrzebujących niezawodnego, ale nie najbardziej produktywnego smartfona. Wielu rodziców wybiera ten model jako swój pierwszy gadżet dla swojego dziecka. I nie tylko smartfon wygląda bardzo elegancko i elegancko, ale także dlatego, że jego cena jest bardzo demokratyczna.

Kategoria cenowa

To naprawdę budżet. Telefon komórkowy ZTE Blade AF 3 (szczegóły nieco niższe) można kupić za jedyne 3000-4000 rubli. I to jest naprawdę niska cena! Podczas gdy "napełnianie" smartfona nie jest najgorsze. I za twoje pieniądze i w ogóle bardzo, bardzo źle. Wielu nabywa gadżet tylko dlatego, że jego wartość, o zadeklarowanych cechach, pozostaje, być może, jednym z najniższych. I jakość pracy czasami różni się od podobnych w kategorii cen Alcatel lub Explay.

Procesor

Tak, być może, nie jest to najsilniejsze i wydajne. A jednak czterordzeniowy Cortex-A7 na chipsecie Spreadtrum SC7731 pełni swoje zasoby całkowicie. Niech szczególnie grube gry przejdą na minimalne korekty, ale mimo to działają. I jeszcze bardziej bezpretensjonalne i mniej wymagające pod względem parametrów zabawek latają z hukiem. Dlatego rodzice decydują się na swoje dzieci, nawet jeśli są niedrogie, ale całkiem przyzwoite. Dzięki temu procesorowi można używać nie tylko standardowych aplikacji, ale także pobierać gry, użyteczne programy i zapisywać wszystkie potrzebne pliki do telefonu ZTE Blade AF 3. Opinie o jego pracy i prawdzie są w większości pozytywne, głównie dzięki procesorowi.

Aparaty fotograficzne: zewnętrzne i przednie

Oczywiście, wcale nie chodzi o sesje zdjęciowe to smartphone ZTE Blade AF 3. Opinie o jakości fotografowania nie są najbardziej różowe. Po pierwsze, matryca używana przez producenta do zewnętrznej kamery nie jest najlepsza, nawet wśród budżetów. Obrazy są jednak uzyskiwane w dobrym oświetleniu wystarczająco do zaakceptowania. Rozdzielczość aparatu wynosiła 5 MPa, co oczywiście nie wystarcza na dziś. Nawiasem mówiąc, efekty foto mogą nieco poprawić pozycję, ponieważ naprawdę pomagają poprawić jakość zdjęć. Po drugie, to, co myli wielu właścicieli, jest bardzo przeciętną i słabą kamerą przednią. Deklarowane 2 Mp nie są odczuwalne, zdjęcia są bardzo słabe i brzydkie. Istnieje również korzyść, że obie kamery, o których wspominają właściciele, to kolorowa interpretacja. ZTE Blade AF 3, opinie o zdjęciach, które nie są najbardziej opalizujące, dość realistycznie przekazują kolory bez zniekształcania ich. A dla smartfona budżetowego jest to bardzo przyzwoity wynik.

Przekątna wyświetlacza

Według dzisiejszych standardów, 4 cale wydają się już niewystarczające. Ale dla dziecka lub dziewczynki wystarczy. I to leży w dłoni jest wygodny do telefonu komórkowego ZTE Blade AF 3. Opinie na temat ekranu są najczęściej używane – przekątna jest do zaakceptowania, matryca i TFT, ale przyzwoita jakość, jasne i soczyste kolory, ale nie "wyrywać", a nie kwas. Dlatego wiele smartfonów cieszy się elegancją – wygląda stylowo i kosztownie, a jego właściwości są naprawdę dobre.

System operacyjny

Oczywiście aktualizacje na Androidzie nie pojawiają się tak często, jak na przykład na iO, ale nadal nadchodzą. Każda nowa wersja jest kilkakrotnie lepsza niż poprzednia, znacznie lepiej. ZTE Blade AF 3, recenzje właścicieli, które w większości są nadal pozytywne, otrzymały obciążenie systemu operacyjnego w wersji 4.4 KitKat. Nie najświeższe (5 będzie nowsze), ale wciąż produktywne. Jeśli chcesz, system operacyjny może zostać uaktualniony, sprzęt zostanie wyciągnięty, podobnie jak pamięć wewnętrzna i pamięć RAM. Wersje oprogramowania firmowego są często publikowane na oficjalnej stronie internetowej. Ponadto smartfon ma aplikację do aktualizacji. Jednak jak wielu właściciele zauważyło, program nie posiada żadnych ładunków – nowych wersji lub "niewidocznych" dla aplikacji lub nie jest zainstalowany. Tutaj w tym ZTE Blade AF 3, opinie na temat, które są na ogół pozytywne, nadal nie jest zbyt dobre. Późniejsze wersje smartfonów tej firmy stały się "inteligentne", aktualizacje na nich powstają bez problemów, bez potrzeby migania urządzenia.

Pamięć operacyjna i wewnętrzna

ZTE Blade AF 3 (t221), którego opinie mówią, że smartfon jest naprawdę wart swojej ceny, działa nawet przy stosunkowo niewielkiej ilości pamięci. Choć może być zwiększona, jeśli jest taka potrzeba. Więc smartfon dostał 512 MB pamięci RAM, co wystarcza do najbardziej popularnych aplikacji. I wewnętrzne tylko 4 GB, co wystarczy do przechowywania najbardziej potrzebnych informacji. Oczywiście karta pamięci micro-SD może zwiększyć tę przestrzeń. Obsługuje do 32 GB, co wystarcza do przechowywania zdjęć i aplikacji. Jak mówią właściciele, nie ma problemów z przenoszeniem aplikacji na kartę pamięci, ale pamięć podręczna musi być czyszczona wystarczająco często, aby nie przeładować pamięci RAM przy niepotrzebnych danych.

Bateria

To chyba najsłabsze ogniwo w ZTE Blade AF 3. Specyfikacje, opinie i opinie klientów są dokładnie tym, co mówią. W przypadku nowoczesnej baterii smartfonów w 1400 mAh nie jest wystarczająco dużo. Szczególnie, gdy uznasz, że aplikacje i jasny ekran wymagają wystarczającej ilości baterii. Dzięki zwiększonemu korzystaniu z telefonu (surfowanie po Internecie, grach, muzyce, aplikacjach i rozmowach) bateria będzie trwał zaledwie 5-6 godzin. Dlatego też, aby zakupić dodatkową baterię na zmianę lub źródło ładowania (bank Powerbank) będzie zbędny. Jest to zauważalne przez większość właścicieli telefonu ZTE Blade AF 3. Black (opinie o kolorystyce i wyglądzie będą niższe), matowy plastik daje smartfonowi piękny wygląd, a jasny bank powerbank może stać się doskonałym dodatkiem. Co więcej, mobilne ładowanie istnieje dla wielu gustów i kolorów.

Wygląd smartfonu

Jest dość powszechne w przypadku serii ZTE Blade. Matowy czarny plastik, na którym nie ma odcisków palców, trwałego szkła na ekranie. Nawiasem mówiąc, wymaga to folii ochronnej, która nie jest dołączona. Najważniejsze jest to, że ekran pozostaje brzydki, nawet jeśli używasz smartfona czystymi dłońmi. I to jest również zauważyć wiele właścicieli. Zewnętrzna kamera lekko wystaje nad korpus, więc bez osłony ochronnej istnieje ryzyko zarysowania oka na stole lub ściereczce. Walizce nie ma zewnętrznego filmu. Dlatego zdecydowanie zaleca się zakup okładki lub tylnego dodatkowego panelu. Na przykład z modnym i stylowym wzorem. Jeśli chcesz, panel tylny może być zmieniony na dowolny jasny kolor, ponieważ przedsiębiorczy chińscy producenci stworzyli wiele akcesoriów do tego modelu smartfona.

Powinienem to wziąć?

Na pewno warto jej pieniądze. Wielu kupujących radzi model kupić, ponieważ 3000 rubli – stosunkowo niewielka opłata za smartfon z dwoma kartami SIM i dobrym "wypełnieniem". Ale aby umieścić zbyt wiele nadziei nie warto, telefon jest naprawdę dobry, ale na wiele sposobów jest finansowany z budżetu.