286 Shares 3711 views

Claudio Perez: opis, cechy opieki, wydajności i opinie

Wiadomo hybrydowy papryka słodka Claudio więcej niż 20 lat. Tym razem wiele rośliny strączkowe wystarczy, aby zapomnieli je bezpiecznie, ale spektakularny macrocarpa Pepper Claudio, wręcz przeciwnie, staje się coraz bardziej popularne. Nie jest to zaskakujące. W kształcie sześcianu, słodki, grubościenne, osiągając bardzo imponujące rozmiary, tego warzywa nie jest gorsza popularności najnowszych odmian i hybryd. Dowiadujemy się więcej o funkcjach tej kultury, preferencji, mocnych i słabych stron oraz potencjalnych klientów.


Claudio Perez: opis

Słynny holenderski wybór hybrydowy jest wszechstronny i może rozwijać się jako produktywny w otwartych grzbiety, aw warunkach cieplarni. Southerner urodzenia i preferencji, pieprz Claudio wpisane do rejestru państwowego obiecującym rosyjskim Północnym Kaukazie Warzywnictwa i uprawiane w południowej na skalę przemysłową. Ale ogrodnicy z Uralu i Syberii są zaznajomieni z tą kulturą i mają długi strzelać imponujących zbiorów papryki w szklarniach i cieplarniach, mimo rośliny ciepłolubne nieodpowiednich warunkach klimatycznych w umiarkowanych szerokościach geograficznych.

Ustawione przez producentów jako wczesny, hybrydowe Claudio naprawdę jest, gdy uprawiana w ciepłych południowych regionach, ale w umiarkowanych strefach kraju podczas jego wegetacji opóźnionych z powodu uzasadnionych powodów i plantatorów warzyw jako średniej klasy rozpatrywane. Jednak fakt ten nie wpływa na popularność kultury.

Pieprz Claudio F1 tworzy potężny srednerosloe pół rozprzestrzeniania krzew, osiągając wysokość 0,7 do 1,2 m. Liście szmaragdowo zielony, jasne i duże. Pomimo stosunkowo silnego pnia, roślina powinna być związane, ponieważ waga owoców można wlać, aby przechylić lub usunąć całkowicie.

owoc

Hybrydowa forma Claudio podbił serca ogrodników wspaniały pyszne i piękne owoce – obwisłymi, tuż prostopadłościan rozciągnięte, utworzona przez cztery kamery. W pełni dojrzałe owoce bogate w kolor czerwony, blisko głębokiego burgunda, w fazie dojrzałości technicznej – Emerald, w procesie dojrzewania – ciemnozielone. Dojrzewania owoców charakterystyczne zabarwienie nierównomierne – na powierzchni czerwonych ciemności, niemal czarny nieregularnym kształcie taśmy, które następnie zniknąć.

Średni owoc waga – 150-175 g, często osiągają 200-250 g, rzadko udaje się osiągnąć maksymalny ciężar owocu 300-350 g, choć z reguły dla hybrydowego charakterystycznym wymiarowości.

Grubość ścianki pieprzu według wrażenie – 6-8 mm, ale, w Odpowiedzi producentów może osiągnąć 10-14 mm. Skórka błyszcząca, gruba i dość silny, ale całkowicie pozbawione sztywności. Pieprz Claudio F1 – mięsisty, soczysty, słodki z ledwie dostrzegalnym pikantnym goryczy, pyszne, ma doskonały smak prawdziwego pieprzem.

kultura godności

Typowe cechy, które odróżniają pieprz Claudio (reviews plantatorów potwierdzone) od innych odmian i hybryd, to:

 • (! I przewidywalne) wystarczająco wysoka wydajność – w zależności od obszaru upraw z 1 ha zebranych od 300 do 450 MHz.
 • Jakość wyjściowa produkty rynkowe jest 95-97%.
 • Odporność na wysoką temperaturę.
 • Stres tolerancja kultura.
 • Wobec tradycyjnej choroby psiankowatych – mottle papryki, ziemniaków, wirusa mozaiki tytoniu.
 • mieszańców handlowych, które przejawia się w niemal doskonały kształt owocu.
 • Udany stosunek smakowitość płód z produktywnością i kształtu.
 • Prostota konserwacji – obojętność kulturowe wysokiej gęstości sadzenia, regularnego nawożenia i podlewania.

Cechy odmiany

Na jednym krzaku mocowane jednocześnie 5-10 płodów. Pod koniec kwitnienia, po jakimś czasie przychodzi 2nd wave, mniej hojny – 2-5 sztuk. Wady to niskie tempo reakcji przejścia z biologicznym stopniem zaawansowania technicznej, czyli całkowite wybarwienie płodu – .. Jasne charakterystyczny czerwony pieprz Claudio F1. Liczba plantatorów, adept w uprawie, jednogłośnie twierdzą, że przyspieszają usuwanie nadmiernego barwienia pomaga małym jajniki, nie mają czasu, aby dojrzeć, ale ciągnie same elektrownie. Ponadto, należy regularnie zerwać stepsons, liście więdną, do końca lipca, szczypta powrotem końcówki pędów.

uprawa

Claudio Perez, podobnie jak wiele innych roślin psiankowatych siewek w różnych pojemnikach, kontenerach lub doniczkach. Nasiona pieprzu, wstępnie trawionej i odrzucony przez którąkolwiek biostimulants, sadzonki sadzi się w pudełkach z lekkim luźnej żyznej glebie w lutym lub w marcu (w zależności od regionu). Po kiełkowania i pojawienia należy organizować żadnych dodatkowych lamp oświetleniowych do 12 godzin dziennie. Sadzonki potrzeba dodatkowego oświetlenia 3-3,5 tygodni, a potem, kiedy czas letni wzrost, pojemność umieścić w ciepłym miejscu światła.

W fazie 2-3 lisci, sadzonki zanurzyć na poszczególnych doniczkach. Sadzenie ich w stałym miejscu w trakcie ogrzewania musi gleby do 13-15 ° C. wyładunek systemu – 40 * 40 cm, 1 pl. umieszczone 3-4 metrów bawełnę.

Pielęgnacja nasadzeń

Pomimo pozazdroszczenia prostoty tej kultury, wysokie plony można osiągnąć tylko kompetentnie przeprowadzania podstawowych zasad techniki rolniczej, takie jak:

 • Wspomagająco, wiązanie i usuwanie obowiązkowe przykanalików i pozostawia na niższych poziomach.
 • Formacja krzew 2-3 łodygi: były pierwszy kwiat-korona została rozwiązana, a po pojawieniu się rozwidleniu wybrać kilka najsilniejszych pędów, usuń resztę.
 • Optymalna temperatura do dobrego wzrostu w hodowli – 22-25 ° C, po wystąpieniu barwiących owoców krok – 25-27 ° C
 • Terminowe podlewanie ciepłą wodą, poluzować gleby pod krzewami.

karmienie

Intensywny rozwój kultury wymaga regularnego stosowania nawozów. Claudio – papryka słodka, i smak to w zasadzie zależy od częstotliwości i jakości nawożenie. Zazwyczaj stosuje się do standardową hodowlą nawozy: tydzień po posadzeniu młodych krzewów wprowadzenie nawożenia azotem w czasie kwitnienia, a wiązanie ploobrazovaniya – związek potasu, fosfor i wapń, mangan, cynk, żelazo. Wraz z początkiem okresu ustawione owoców wagowych (w czerwcu i lipca) podawana dwa razy Claudio Rośliny papryki w potasu preparatów korzeniowe i azotu, i liści jajniki i opryskano roztworami pierwiastków śladowych – wapń i magnez. W ogródkach przydomowych często wykorzystują złożone mikro- i makroudobreniya, na przykład, „Plantafol”, „Nutrivant”, „Kristalon” i inne.

Pieprz Claudio F1: Opinie

Analizując odpowiedzi złożone przez rolników i mieszkańców sieciowych letnich, są następujące:

 • Doskonała jakość materiału siewnego, o wysokiej zdolności kiełkowania nasion.
 • Przekrój produkcji kultury – ponad 2,5 kg papryki z jednej bawełnę.
 • Claudio – papryka, ma doskonałe właściwości smakowe owoców, charakteryzuje mięsiste ściany strukturalnie niestabilne skórki pulpy aromatyczny, soczyste, bez wyraźnego gorzki smak i przyjemne tradycyjnej klasycznej bułgarskiego słodkiej papryki.
 • Prosta i lat sprawdzonej technologii uprawy tej hybrydy.
 • Przewidzenia, bardzo wysoka kultura wydajne.
 • Doskonała zbywalności.

Mimo pojawienia się nowych odmian papryki, miłośnicy wojska to znany hybrydowy rośnie z każdym rokiem. Bezpretensjonalny i przypomina opiekę jasny przydatne i smaczne owoce, Claudio dla wielu stał się najbardziej dopuszczalne i łatwa w uprawie warzyw.