740 Shares 6261 views

Jak wykorzenić zło w nas i na świecie

W dzisiejszym świecie, ludzie są przyzwyczajeni do dbają tylko o siebie, zapomnieć o interesy innych, krzywdzić innych, aby osiągnąć swoje cele. Wiele osób uważa takie zachowanie jest normą, jednak nikt nie chce w stosunku do niego, aby to zrobić. Czym jest zło i skąd pochodzi? Co ją powoduje? Jak wykorzenić zło w społeczeństwie ludzkim i jest to możliwe?

Czym jest zło?

Pojęcie słowa „zło” oznacza celowe zadawanie szkód dla jednej osoby do drugiej, szkody i cierpienie. Obejmuje to wszystko, co jest cenione przez ludzi w negatywnym kontekście. W niektórych przykładach zła: kłamstwa, przemocy, zazdrość, nienawiść, pochlebstwo zdradę.

Zło polega na zadawanie moralnej lub fizycznej szkody dla innych ludzi, zwierząt i świata jako całości. Wszystkie żywe istoty mogą zadać ból na siebie. Ale jedyną osobą w stanie zrobić to świadomie, aby dokonać własnego wyboru w kierunku złych czynów.

Charakter człowieka zła

Z punktu widzenia chrześcijaństwa urodził zło w człowieku, kiedy Adam i Ewa ulegli pokusie i nie posłuchał Boga, smak zakazanego owocu. Od tego czasu, nawet nowo urodzone niemowlęta, które nie udało się zrobić w tym życiu ma nic złego, grzech zostaje przeniesiony do kawałka ich przodków. Człowiek we wczesnym dzieciństwie ma skłonność do nieposłuszeństwa, zło i działa nieuczciwych.

Początkowo wszystkie dzieci rodzą się czysty i bezgrzeszny. Sposób, w jaki ludzie będą bezpośrednio zależna od jego wychowania. Pod wpływem rodziców i społeczeństwa powstają wszystkie cechy jednostki. W naszym świecie istnieją ludzie, którzy są gotowi pomóc nawet obcy, jednak taka mniejszość. Dzieci, które dorastają w takich rodzinach, co do zasady, nie należy czynić zło, a nie być brutalne wobec innych.

Jak wykorzenić zło w świecie

Prawdopodobnie większość z nas chciałaby, aby w świecie kiedykolwiek zatrzymać wojny, przestępstwa nie ma, a ludzie będą traktować z szacunkiem do siebie. Jeśli takie pragnienie, aby wspierać tak wielu ludzi, to dlaczego zło nadal istnieje?

Niestety, wiele dzieci są podniesione w nieprzyjaznym środowisku, w wyniku czego otrzymujemy od tych osób dorosłych staje się nieczuły i gotów zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Jak wykorzenić zło, jeśli od dzieciństwa ludzie w obliczu okrucieństwa i przemocy?

W rzeczywistości, aby zbudować społeczeństwo, w którym nie ma absolutnie żadnego zła jest bardzo trudne, a być może niemożliwe, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Jeśli rządzący wszystkich krajów, łączcie się, dokładamy starań, aby opublikowali szereg ustaw i rozporządzeń mających na celu jak wykorzenić zło, aby rozwiązać ten problem byłby znacznie łatwiejsze. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ ludzie u władzy nie chcą zmieniać świat, na ryzyko utraty jego pozycję w społeczności i wszystkich korzyści, jakie mają.

Co robicie z ludźmi? Tylko siedzieć i czekać na zło nie zniknie sama, cieszyć ludzkość nie niszczy się przez wojny i katastrofy ekologiczne? Wielu uważa, że nie można naprawić wszystko i nadal będzie żyć bez myślenia, że ktoś gdzieś przeżywa cierpienie. Niemniej jednak, każdy człowiek w stanie wpływać na ich życie, zaczynają czynić dobro dla innych i szanować interesy innych.

Zacznij od siebie

Jeżeli zmienisz świat siła nie jest dla wszystkich, a następnie zastanowić się, jak wykorzenić zło samo w sobie każdą osobę. Rzeczywiście, im więcej osób odważy się tłumić wszelkie przejawy negatywności, w Kinder i czystsze będzie nasze społeczeństwo.

Jeśli uważasz, że trzeba wytępić zło samo w sobie jest bardzo proste, są głęboko myli. Ci, którzy szczerze starają się zrobić, nauczyć życzliwości przez całe życie. Nie tak łatwo zrobić złe uczynki, zwłaszcza w przypadkach, gdy w kierunku działać inaczej.

Wykorzenienia zła w sobie zakłada stały rozwój duchowy człowieka, pragnienie, by zniszczyć wszystkie złe myśli, zdolność do rozróżniania między dobrem a złem, zdolność do opierania się pokusom, które prowadzą do grzesznych działań. Jest dużo pracy nad sobą, że siła nie jest dla każdego. Jednakże, jeżeli osoba ustalona nie tylko odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wykorzenić zło, ale starają się to zrobić, trzeba zacząć przede wszystkim z samym sobą.

Jak wychować dziecko dobrego człowieka

Inną możliwością, aby uczynić nasz świat lepszym miejscem jest szansa, aby wychowywać dziecko rodzaj i sympatyczna osoba. W dzisiejszych czasach wszystko jest wiele przypadków, gdy rodzice są stale zajęty, zapewniając dobrobyt materialny rodziny. Wiele brakuje wystarczającej siły, aby dać swoim dzieciom należytej uwagi.

W celu wzrostu dobrego człowieka, dziecko zawsze musi czuć miłość i opiekę od rodziców. Dzieci potrzebują ciągłego dostosowywania swoich działań i zachowań ze strony dorosłych. Tylko rodzice mogą nauczyć swoje dziecko, aby utworzyć właściwą postawę wobec dobra i zła, umieścić go na właściwą drogę, aby zaszczepić optymistyczne spojrzenie na świat.

Dorosły sobie nawet sprawy, że żyje, że jest źle, bardzo trudno jest zrozumieć, jak wykorzenić zło w nas samych i uczenia się, jak odnosić się do świata i do ludzi w inny sposób. Dzieci rodzą się z czystym sumieniem. Jest o wiele łatwiej początkowo podnieść ludzkiego rodzaju, niż próbować naprawić błędy w nim i wykorzenić zło.

Czy jest możliwe, aby całkowicie wykorzenić zło

Nasz świat jest tak skonstruowany, że zawsze jest tam, zarówno dobre i złe. Czy jest możliwe, aby całkowicie i jak wykorzenić zło u mężczyzn?

Wiadomym jest, że postęp naukowy osiągnie więcej ludzkość, tym bardziej humanitarny nasze społeczeństwo staje. Być może, w ciągu kilkuset lat, rozwój naszej cywilizacji osiągnie taki poziom, że przestępczość i przemoc zostanie zmniejszony do minimum, a ludzie zrozumieją jak wykorzenić zło. Odpowiedź na pytanie, kiedy to się stanie, i czy coś takiego by się stało, nie jest nam znany.

Jeśli w naszym życiu, nie ma naprawdę nic złego, trudno osoba zrozumie , co jest dobre. Zło na świecie mogą być obecni ludzie mogli docenić wszystkie dobre i lekkie, co się z nimi dzieje. Mimo, że nie uda się dziś całkowicie wykorzenić zło w świecie, każdy może spróbować zrobić swoje życie i życie innych lepszych.