180 Shares 7185 views

Życie po dinozaurów

Życie dinozaurów zawsze z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród biologów i paleontologów, ale także zwykłych ludzi. Jej przedmiotem badań wielu naukowców próbują dowiedzieć się jak najwięcej o istnieniu tych prehistorycznych ssaków, jak to możliwe. To zainteresowanie jest spowodowane przez giganta, nietypowe wielkości zwierząt i ich zniknięcia.

Era dinozaurów trwała około 160 milionów lat nie było na długo przed pierwszymi ludźmi. Klimat w tym czasie był inny od tego, co możemy zaobserwować dzisiaj. To było wilgotne i ciepłe. Teren był w większości płaskie. Ziemia po dinozaurów znacznie zmieniony. Były kontynenty i wysokie góry. Klimat też był inny, bardziej zmienne.

Życie po dinozaurów poszedł zupełnie inną drogą. Ale jednak, ludzkość jest stale zaangażowany w badania i poszukiwania nowych informacji o życiu przed i po dinozaurach. Okres istnienia naszej planety, która pojawia się w momencie przed pierwszymi ludźmi, nie jest jeszcze zbadane do końca.

Życie po dinozaurów przebiegało w ciągłych zmian zachodzących w krajobrazie i klimacie planety. Zaczęło się era ssaków, które były w cieniu olbrzymich zwierząt. one stopniowo rozwijane i opanowaniu terytorium. Były ssaki, które możemy obserwować w naszych czasach. Wieloryby stały się mistrzami w wodach mórz i oceanów. Powietrze zdominowane przez nietoperze i niektórych ptaków. Wiele gatunków ssaków były bardzo podobne do współczesnych zwierząt. Ale niektóre zmieniły i dzisiaj widzimy je z innymi.

Stopniowo zmieniane i klimat. Był coraz zimniej. Zamiast mnie i terenu lądowego z nim. Oprócz równiny i stepów pojawił, sawanny, stepy. W tych obszarach wzrosła nowych roślin, a zatem dieta zwierzę zaczęło się zmieniać. Ewolucja ssaków. Do strawienia nowej żywności one potrzebne mocne zęby. Aby uciec i przetrwać na pustyni musiał szybko biegać. Termin ten oznacza wprowadzenie kopytnych.

W zależności od różnych kontynentach, a życie po dinozaurach. Australia i Ameryka Południowa była zamieszkana przez zwierzęta, które są nieznacznie różnić się od ich odpowiedników z innych części świata. Na przykład, małe konie. Ten gatunek ssaków, które nie mają nic wspólnego ze zwykłymi końmi, ale są one podobne. Kangaroo – również typowe dla ssaków Australii, ale to jest coś takiego jak antylopy.

Kolejnym krokiem, który oznaczał życie po dinozaurów, był okresem odwiedzenie lasów deszczowych. Nowe gatunki ssaków stopniowo opanowali wszystkie obszary ziemi. Wśród nich było wielu roślinożerne i drapieżniki. Żyli na niemal każdą powierzchnię ziemi, w lesie, w wodzie iw powietrzu. Były to zwierzęta, które żyją na planecie do tej pory.

Końcowy okres ewolucji na Ziemi po erę dinozaurów zaczął czasie z pojawieniem się człowieka. Charakteryzuje się globalnych zmian klimatycznych. Była to epoka lodowcowa. Temperatura osiągnęła swoje minimum, a lodowiec stopniowo pokryta najbardziej niektórych kontynentach. Proces Miało to miejsce kilka razy.

W wyniku zmian klimatycznych odbyła i ewolucję zwierząt. Są one przystosowane do cięższych warunków życia. Niektóre pojawiły futro. Wymiary zwierzęta uległy zmianie, zbyt. Wyższość dostał większe zwierzęta, które łatwiej było przetrwać w takich warunkach.

Człowiek też walczyć o ich nowym terytorium. On stopniowo opanowali całą ziemię i zmienił krajobraz. Ludzie nauczyli się zabijać zwierzęta i je oswoić. One wycięte lasy i zaorać ziemię. Wiele zwierząt roślinożernych żyją w stadach w domu. Życie po dinozaurów uległa znacznej zmianie. Tak, i to było w tym czasie już wiele milionów lat …