389 Shares 3898 views

Beznadziejna sytuacja i problem z wyborem

Weź najlepsze rozwiązanie – to nie jest to samo, tylko podjąć decyzję w całości. Czy uważasz, że to nie wystarczy, aby wyeliminować ten problem, i konieczne jest, aby rozwiązać sytuację najlepszy sposób? Zapraszamy do perfekcjonistów kolejkowania neurotyczny. Ale poważnie, to każdy od czasu do czasu w życiu jeden dowiaduje się o koncepcji „rozpaczliwych sytuacjach.” I musimy zdobyć doświadczenie interakcji z nimi.


dwa warunki

W rzeczywistości, nawet sam termin jest dość kontrowersyjna. Jaka jest sytuacja beznadziejna? Jest to sytuacja, w której konieczne są pewne działania, i oni, i tylko oni mogą pomóc zrobić różnicę. Przypuszcza się jedyną słuszną decyzję i nie może być uchylone przez decyzję.

Sprzęt łatwiejsze życie

Jak widać, istnieją dwa warunki. Pierwszy warunek jest spełniony dla ogromnej liczby sytuacji, w systemach technicznych. Czyli w sytuacjach, w których wszystko jest uproszczone przez człowieka (i system techniczny jest celowo prosta), okazuje się, że rozwiązanie jest unikalne i poprawne. To jest pierwsze kryterium z rozpaczliwej sytuacji.

Wystarczy bezczynność

Ale z drugiej trudniejsze. Nie obserwuje się prawie nigdy – więc nie ma beznadziejne sytuacje. Tak więc, w niemal każdej sytuacji można zrezygnować z akcji. Tak, to będzie też pewne trudności, ale jest to opcja numer dwa rozwiązania. Tak, sytuacja nie jest beznadziejna.

Opanowany?

Można by pomyśleć, że jeśli problem ma jednego rozwiązania, nie można przypisać mu omawia cechy. Ale należy pamiętać, że sytuacje zdesperowani nazywane tak nie z powodu braku rozwiązań, ale z powodu braku wolności w procesie stara się poprawić sytuację. Okazuje się, że przypisanie statusu tego stanu rzeczy trochę skomplikowane. Taka jest sytuacja w ogóle bez sytuację z nieuniknionym działaniem w jednym projekcie – beznadziejnej sytuacji.

emocje przeszkadzają

Jednak musimy pamiętać, że ocena ludzkich problemów jest często trudno mieć negatywne postrzeganie emocjonalnego. Na przykład stwierdzono, że biedni ludzie mają tendencję do najgorszych decyzji finansowych w razie konieczności podjąć decyzję o nieplanowanej wydatków pieniędzy. Negatywna emocjonalne postrzeganie pogarszająca się sytuacja kilka razy. I inteligencja jest decydenci spaść o kilkadziesiąt pozycji. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się pracować z emocjami w trudnych sytuacjach.

Subiektywizm trudne do zrozumienia

Upewnij się również, trzeba mieć świadomość, że nie można zobaczyć sytuację dookoła. I to jest całkiem możliwe, że bez uprzedzenia dodatkowej pojemności wyjściowej. Dlatego też, jeśli są zbyt częste „beznadziejna sytuacja”, konieczne jest, aby uzyskać kilka znajomych, które mogą pomóc w analizie sytuacji.

Nieco bardziej psychologia

I pamiętaj, że kurs akcji zaczyna się „w głowie”. Dlatego też nie jest tak łatwe do rozwiązania problemu, jeśli już psychicznie pokonany. Oczywiście, nie oznacza to, że trzeba budować metody bajki pozytywnego myślenia i starają się w to wierzyć. Zostaw to łatwowierny kochanków ezoteryzmu. Ale nie poddawaj się zbyt szybko. Według statystyk, w trudnych sytuacjach często jest wywołane trzecim lub czwartym rozwiązaniem, pod warunkiem, że dana osoba nie zrezygnować. Ale żeby to zrobić, nie przestają aktywnych operacji!