563 Shares 2282 views

Kominek elektryczny z efektem płomienia. Rodzaje, charakterystyka i opis

Wybór systemu ogrzewania domu to zawsze koncentruje się na możliwości zapewniając wysoki transfer ciepła i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Bojler i piec sprzęt nadal istotne w tej niszy, a jego producenci oferują coraz bardziej atrakcyjne rozwiązania. Produkt jednego z tych pomysłów stać kominek elektryczny z efektem płomienia, przy czym zwiększone bezpieczeństwo i ergonomiczna obsługa. Jednocześnie to działa i niezależny obiekt wnętrza, przynosząc dekoracyjny cień w atmosferze.


Zasada działania ognia z efektem płomienia

Jednostki rozwojowe, zdając sobie sprawę, efekt płomienia, są obecnie wykorzystywane innowacyjne systemy. Ale po pierwsze, warto zastanowić się, jak te problemy zostały rozwiązane wcześniej. Jeżeli nowoczesny kominek elektryczny z efektem płomienia jest zdolny do wykonywania wielu funkcji, większość podobnych systemów poprzednich pokoleń tylko symulowany ogień pali wizualnie. Klasycznym przykładem – ramę metalu, wewnątrz której umieszczone są na podobieństwo pieca. Płomienie natychmiast odtworzony nacięcia tkanek, które są doprowadzane do fanów ruchowych.

W nowoczesnej wersji, problem ten jest rozwiązany zupełnie inaczej. Symulacja prowadzi się przez odparowanie wody, która jest oświetlony przez lampy halogenowe. Innymi słowy, kominek elektryczny z efektem płomienia wytwarza parę wodną i jednocześnie nim odbite wiązki świetlnej. Zmieniając moc lampy jest osiągnięty i paroispareniya niepowtarzalny efekt tego spalania.

Różnorodność modeli

Istnieje kilka klasyfikacji takich instalacji. Przede wszystkim różnią się one od typu. Wyposażyć mieszkanie, na przykład, jest powszechnie używany wbudowany elektryczny kominek z żywym efekt płomienia, który praktycznie nie ma miejsca w pomieszczeniu. Jednak oddzielne modele mają przewagę – są estetycznie atrakcyjny i bardziej nadaje się do symulowania funkcji klasycznego kominka.

Kolejna zasada separacji kruszyw ze wzoru formularza. Na rynku można znaleźć prostokątny, kwadratowy, a nawet cylindryczny model. Ale najbardziej efektywne rozwiązanie do małych pomieszczeń będzie ponownie rogu kominek elektryczny efekt płomienia, i tych, którzy szukają sposobu, aby zbliżyć się do tradycyjnego stylu, pożądane jest, aby odnosić się do całej długości prostokątnego kształtu.

Kluczowe cechy

Do podstawowych cech należą parametry wielkości i mocy. Muszę powiedzieć, że dane te są ze sobą powiązane. Standardowy format jest uważany za 90 cm szerokości 70-90 cm i głębokość 30 cm. Oczywiście, mogą być odchylenia od tej wielkości. Niektóre firmy oferują również możliwość opracowania kominek na poszczególne projekty. W stosunku do władzy, średni ogień elektryczne z efektem płomienia zapewnia moc grzewczą w zakresie 1,5-2 kW. Dla prywatnych domach można znaleźć ogromną strukturę, może pomieścić 3-5 kW. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę to, że elektryczne ogrzewanie metoda jest najbardziej kosztowne, nie tylko w piece i kominki. Ale w tym przypadku zużycie energii w sieci 220 i przejść bezpośrednio do treści ciepłym pomieszczeniu, a lampy oświetleniowe zasilane par.

Niuanse instalacji

działania instalacji można podzielić na dwie części. Najpierw sprawdza okablowanie. Zwłaszcza, jeśli kominek jest obliczana na pełnym ogrzewaniu, linia powinna być starannie chronione. Następnie można przystąpić do „brudne” prace. Jeśli planowane jest użycie wbudowanego projektu, jest przygotowanie odpowiedniego portal w ścianie. Wgłębienie umożliwiające integrację wewnątrz dysponuje płyt gipsowo-kartonowych lub drewna – z tego materiału będzie nadal bezpośredni kontakt z płomieniem kominka mocą elektryczną. meblościanka musi być dodatkowo stały łącznik. To zwykle obejmują narożniki, które ubezpieczają strukturę przed wypadnięciem z niszy lub specjalnych wsporników, wprowadzonego w ramie kominka.

Jak wybrać grzejnik elektryczny?

Aby poruszać się po wybór następujących funkcji na kominku. Faktem jest, że istnieją modele przeznaczone do symulacji dekoracyjny zadanie płomienia, jak również ustawienie wielofunkcyjny, wdrażanie i ogrzewanie. W obu przypadkach, zdeterminowany i stylistyczną zgodność wygląd przestrzeni projektowanie konstrukcji. Oczywiście, ważne jest, aby wziąć pod uwagę i jak specyficzny pożar elektryczne z efektem płomienia może być technicznie wpisany w zamierzonym obszarze usług. Jeśli wybrany modyfikacji funkcji systemu grzewczego, należy obliczyć i wyjściowego. Większy obszar pomieszczenia, tym większa powinna być potencjał mocy cieplnej. W przypadku małych mieszkań, przykładowo, o powierzchni 40 m2, jest wystarczająco mocy 1,5 kW.

Plusy i minusy ognia z efektem płomienia

Awaria przy kominku z naturalnym ogniem na rzecz sztucznych kilku powodów. Możliwe jest korzystanie z urządzenia bez kanału konstrukcja komina, nie ma potrzeby zakupu paliwa w sposób regularny, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto, elektryczny kominek z efektem płomienia nie jest tak daleko od walory estetyczne płomienia. Jak zauważył użytkowników, parę światła daje inny, ale wciąż niepowtarzalny i przyciągający wzrok efekt dekoracyjny. Jeśli chodzi o minusy, to w przeciwieństwie do kominków ciekłych paliw i spalania drewna, modeli elektrycznych ze sztucznymi płomieniami bardziej kosztowne pod względem treści.

Cena emisyjna

Koszt tych kominków jest określona przez moc, wydajność strukturalnej, wielkości i funkcji. Większość dostępnych opcji można kupić za 15-20 tys. RUB. Są to małe instalacje, które wymagają mniej energii, ale także efekt żywego ognia na nich mniej zauważalny. Segment środkowy zawiera efekt elektryczny ogień, którego cena wynosi 25-40 tys. Jest to struktura podpis schludny, w którym znajduje się sprzęt zaawansowany optyczny farsz i przetwarzanie oznacza odbicie wizualne grając improwizowanych promienie parowych piec. Modele Premium może kosztować 100-150 tysięcy. Z reguły ich cechą jest wielkość i dekoracja, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jak dla najlepszych producentów, najbardziej popularne marki Dimplex (Irlandia), Planika (Australia-Polska), prawdziwych płomieni (Chiny), Jøtul (Norwegia), Austroflamm (Austria), Spartherm (Niemcy).

wniosek

Przy zakupie kominek elektryczny ze sztuczną płomień nie powinien zapomnieć o problemach bezpośrednich strukturach pieca. Model bez funkcji grzania będzie odgrywać tylko rolę dekoracyjną, więc ten aspekt nie jest tak ważne w tym przypadku. Ponadto w tej grupie można znaleźć bardzo tanie, ale wysokiej jakości kominek elektryczny z efektem płomienia, których cena będzie w przedziale od 20 tys. Wynika to z faktu, że elementy grzejne są całkowicie nieobecne w urządzeniu takich zespołów. Ale jeśli nie ma problemu z zakupem wzorów, które będą również wykonywać i funkcja ogrzewania, ważne jest, aby podjąć odpowiedzialne podejście do inspekcji systemu grzewczego. Jako eksperci doradzają, należy preferować do jednostek, w których funkcje płomień generacji i ogrzewania są oddzielone.