580 Shares 1137 views

Akwarium pterigopliht ryby brokat – właściwy wybór

Pterigopliht brocaded występuje z rodziny sumów łańcuch. Ta ryba jest świetna do przechowywania w zbiorniku: jest bezpretensjonalny w opiece, nieczytelne w żywności, spokojny, a jego efekt dekoracyjny – jest poza pochwały.


pojawienie brokat

ciało ryby spłaszczone, długie. Wąsy tylko jedną parę. Gębowego – ssanie, w pobliżu dna. Ale główną cechą wyglądu – ogromny żagiel żebro na plecach. Nie skąpy charakter i kolor: istnieje wiele odmian, malowane wszelkiego rodzaju wzorów. Pterigopliht brokat jest pomalowane w spokojnych szaro-brązowej kolorystyce, ale to jest ozdobione bogatymi spoty leopard. Istnieje również odmiana albinos.

A teraz o wielkości. Catfish akwarium pterigopliht mogą dorastać do pół metra, jeśli to jest żyć w wielkim akwarium. Średnia długość ryby – 19-22 cm.

Tlenu w wodzie i powietrzu

Każdy wie, że ryby otrzymać tlen z wody. Ale niektóre rodzaje sum są w stanie dostać się i na powietrzu. Wśród nich jest pterigopliht sum. On może połknąć pęcherzyk powietrza i rozpuścić go w moim jelicie, importowanie tlenu stamtąd bezpośrednio do krwiobiegu. Funkcja ta pozwala na ryby, które przetrwać okresy suszy, zakopane w mule rzeki.

Zawartość brokatem sum

Głównym wymaganiem – nie mniejsza niż 150 litrów wody na jednostkę. Wymaga to potężne soms napowietrzania. Są wymagający i warunki temperaturowe, chociaż wahania 22 do 30 stopni do nich nie lada problemem spowodować, ale odchylenie poza te granice mogą powodować szkody. konieczna jest również filtrowanie, w przeciwnym razie będziemy musieli zmienić tygodnik wody.

zachowanie

Catfish pterigopliht brokat jest aktywny w nocy i podczas zmroku, ale preferuje się ukryć w ciągu dnia w schroniskach. Przynieść szczęście do swojego zwierzaka, akwarium, które można umieścić parę ceramicznych i naturalnych (gotowanych) zaczepy brzozy lub osiki. Jeszcze te ryby lubią być zbierane w ziemi. Może to spowodować uszkodzenie roślin i ich korzenie są więc najlepiej kamienie obkladyvat lub związać z ciężarami.
Pokojowo współistnieć, te sumy są tylko małe ryby, ale z dużym pokaz agresji, walki. Dwa mężczyźni w jednym akwarium zawierać również niepożądane – będą nieustannie walczyć.

Charakterystyka diety i sum karmienia

Pterigoplihtu musi dieta składająca się z produktów roślinnych, a częściowo dlatego, że białka zwierzęcego. Można go karmić rośliny: mniszek lekarski, sałata, groszek zielony, pokrzywa, kapusta, szpinak. Odpowiednie do podawania i zwierząt: Bloodworms zamrożone niszczonych kałamarnicy krewetki szlifowane. Czasami może to być podane małe kawałki mrożonych ryb , a nawet kurczaka.
Zaczepów również odgrywać rolę w żywieniu – one gryźć sum, ssanie składników odżywczych. Podczas karmienia, należy pamiętać, że powolne sum można wziąć jedzenie zwinne sąsiadów. Należy zachować ostrożność tak, że jedzenie ma wszystko i pterigopliht brokat głodu.

Powielanie brokat sum

demorfizm seksualne ryby te wymawiane: mężczyźni są większe i jaśniejsze niż samic, a ich wąsy i płetwy większe i bardziej wyraziste. Brodawki narządów płciowych samochki blisko ciała, a u mężczyzn – jest wyraźnie widoczne. Powielanie brokat mężczyzna w warunkach akwariowych jest mało prawdopodobne, ponieważ wymaga bardzo głęboką dziurę tarła. Tak, i dojrzewania jest niezwykle rzadkie.