309 Shares 3278 views

Ser Suluguni: jaki rodzaj sera i jak jest przygotowany?

Ten ser – jeden z darów świat Gruzji słonecznej i gościnnej. To właśnie w tym kraju został wynaleziony przez teraz tradycyjnej Ser Suluguni receptury. Jaki produkt jest? Odnosi się on do kategorii serów solankowych i ceniony w swojej ojczyźnie, a także we wszystkich innych krajach specjalny, bez względu na to, co nie lubią słony smak i aromat. Dziś można łatwo kupić w supermarkecie lub na rynku, ale nadal prawdziwy smak tego sera tylko wie, kto próbował go w Gruzji, w domu tej rodziny gruzińskiej.


Nazwa sera brzmi jak piosenka – „Ser Suluguni” … Co to znaczy? Język gruziński są dwa bardzo piękne słowa: „serce” – „Suli” – „dusza” i „Ghouls” To tłumaczenie wyraża istotę produktu, który odsłania serce i duszę narodu Gruzji, jest uosobieniem tradycji kulinarnych, historii i kultury.

Jest jeszcze inny założenie o nazwie sera. Tak więc, w Osetii dialekcie „Sulu” znaczy „serum” i „pistolet” – „jest wykonany z”. Czyli „Ser Suluguni” – ser wytwarzany z serwatki. Tak więc stopniowo przejść do Skład i proces produkcyjny tego wspaniałego produktu. Jak się przygotować?

W porządku, że możemy cieszyć się wspaniały smak gruzińskiego sera, przy użyciu najlepszych i najświeższych mleka: krowiego, koziego i nawet buffalo. Czasami robi mieszaninę dwóch lub więcej gatunków – tylko ten smak wygrywa. W zależności od składu sera może być krystalicznie białego lub mają lekkie żółte zabarwienie. To ostatnie jest szczególnie cenione i jest znacznie bardziej kosztowne. W każdym razie można powiedzieć o obecnej Ser Suluguni że jest zawsze czyste i całkowicie naturalny produkt. Oprócz mleka zawiera drożdże i preparat enzymatyczny, więc smak wyraźny, bez obcych smaków i kolorów.

Ser Suluguni w wyglądzie mogą być bardzo różne. Co do zasady, jego konsystencji gęstej i elastycznej, lekko warstw. Kolor – od białego do jasnożółtego. Słony smak (stężenie soli aż do 7%), i ma przyjemny cierpkość „solanki” zapach. Ser w żadnym wypadku nie powinna rozpadać, a tym bardziej gorzki. Dziś na półkach widać Ser Suluguni jak warkocze, cienkich włókien i serem wędzonym (półka zwiększa życia, a smak jest szczególnie poignancy). W Gruzji, można spróbować Ser Suluguni domu, który jest przygotowany z serem przetargu domkami i napełniania mięty, ale sprzedaż produktu, aby znaleźć się mało prawdopodobne.

Jeśli smaku sera, a chcesz, aby wypróbować wersję domową, a następnie przygotować własną Ser Suluguni. przepis nie jest tak skomplikowane jak to jest trwałe. Dlatego, być cierpliwym, a wtedy wszystko wyjdzie. Produktów trzeba będzie:

  • 5 litrów mleka;
  • 0.5 g pepsyny (dostępny w handlu) farmacji;
  • pół szklanki mleka fermentować.

Przygotowanie:

  1. Rozpuścić pół szklanki ciepłego mleka pepsyny. Reszta mleka szczepem przez gazę i ogrzać do 30 ° C, dodanie zakwasu i umieścić w cieple przez pół godziny.
  2. Ponownie podgrzać mleko na małym ogniu – zostanie wycofane. Jakie będą rozdzielone, trzeba starannie „wziąć” do ścianek naczynia. Następnie zebrać masy zwinięty w kłębek i umieścić w cedzidło (zawiesić w gazie), tak że nadmiar płynu odprowadzona. Teraz ser powinien „wędrować” w ciepłym miejscu na kilka godzin.
  3. W następnym etapie przygotowania: Cut sera w paski o grubości 2 cm. Woda w rondlu rozgrzać do 90 stopni i zanurzyć przyszłego Ser Suluguni. Cook, mieszając, w jednym kierunku, aż zostanie stopiony. Następnie zbierać ser i bryłę z wody. Nadać mu pożądany kształt (koła) i przechowywać w lodówce, zanurzano w zimnej wodzie.

Tu i gotowy Ser Suluguni. Co to jest, jeśli nie niebiańsko pyszny ser na domowe wino? Może być również dodane do farszu do pasztecików Osetyjsko w świetle surówka i podawać z krakersami śniadanie do filiżanki czarnej kawy.