159 Shares 1800 views

Ostrokrzew kolczasty. Holly zwyczajne lub ostrokrzewu

Na rozległym terenie największego kontynentu – Eurasia – więcej niż inni w pełni, można zobaczyć przejaw prawa planetarnego geograficznego krajobrazu stref. Pomimo faktu, że granica między Europą a Azją jest wystarczająco długi, tworzenie gleby obejmuje przebiegała inaczej. Dlatego tak różnorodna flora Eurazji. Różne rośliny istnieje tak wiele, że trudno zliczyć. Nazwy drzew ozdobnych i owocowych upraw kontynent tak liczne, że stanowią ważkie objętości. Weźmiemy pod uwagę tylko jedną dość ciekawą roślinę.


ostrokrzew

Zdjęcia reprezentatywnych fauny naszego kontynentu jest znane każdemu. Jego gałązki spięte z jemioły i Rowan szczotki nad wejściem do domu, nasi przodkowie oddestylowano złych duchów długo zanim Rzym był zasadny. Nazwa ozdobnych drzew Hollies rodziny znaleziono w Celticu, Bałtyk, skandynawskie i literatury słowiańskiej.

Opis gatunków

Holly, której zdjęcia często można znaleźć na kartach świątecznych, należy do rodziny o tej samej nazwie. Ma około czterystu gatunków, rozproszonych w regionach o klimacie umiarkowanym i tropikalnym. Niewiele osób wie, że wszystkich jego formach – to roślina trująca. Zdjęcia i nazwy ich ma żadnych korzyści dla produkcji roślinnej.

To wiecznie zielone krzewy lub drzewa z kolczastych, zębate, czasami gładkich krawędziach liści. Wszyscy przedstawiciele małych dwupiennych pachowych, kwiatów i owoców berry podobne – drupe, co jest bardzo apetycznie wyglądają, ale niejadalne: Oni wszyscy – rośliny trujące.

Zdjęcia i nazwy odmian ostrokrzewu

przedstawiciel gatunek Eurazji flory dużo. Na przykład, karbowany, określany również jako japoński subsp – wiecznie zielone rośliny, której wysokość sięga tylko dwa i pół metra. To małe i zaokrąglone liście.

Kolejny gatunek – holly Meserve – hybrydowy mający wiele gatunków o bardzo ciemnych liści niebiesko-zielony. Czysto „męski» Blui Książę jest uważany za doskonały zapylacz dla swoich «braci». Tej samej płci są również złoto-niebieskie i księżniczka. Niektóre odmiany, w tym Błękitnego Meid są na jednej roślinie i żeńskich i męskich kwiatów. Zwykle mają zielone liście nie jest tak spektakularne, jak, na przykład, Blyu Angela, jak pozbawiony charakterystycznego metalicznym połysku.

Większość odmian czerwonych owoców, choć niektórzy, na przykład, Złota księżniczka, są pomalowane na żółto.

Wielu wierzy, że jedynymi Hollies są wiecznie zielone, ale tak nie jest. W tej samej rodziny są podgatunki liściastych. Szczególnie interesująca jest pozornie whorled dekoracyjne Holly. Pochodzi z regionów północno-wschodniej części Ameryki Północnej. On dobrze dogaduje się z innymi gatunkami liściastymi. Meet Holly whorled tylko na glebach wilgotnych, takich jak bagna czy wzdłuż brzegów cieków wodnych.

Ilex aquifolia

To, co nazywa się w języku łacińskim najpopularniejszy gatunek – Ostrokrzew kolczasty. Jego wartość dla połysku skórzaste liście – ciemnozielone lub dwukolorowe – jak jasność owoców przykuwa oko jest czerwone lub żółte, białe lub czarne, a nawet pomarańczowe.

Holly holly (lub zwykły) na zewnątrz wygląda jak prawdziwe choinki. Osiąga wysokość dziewięciu i maksymalną szerokość – do sześciu metrów. Ma stożek (jak w osobniki dorosłe lekko zaokrąglone na górze) formy. Małe małe białe i silnie pachnące kwiaty pojawiają się w czerwcu lub lipcu, w zależności od regionu. Pozostają na gałęziach tylko dwa tygodnie. Następnie zostają zastąpione przez jasnoczerwony wynika z jagód, sięgające polusantimetra. To Holly – roślina, z której wywodzi wiele odmian.

Opis gatunków

Ten zimozielony ze szpiczastym kształcie stożka, ażurowej formie rośnie dość wolno. Holly oddział, ostrokrzew rosną bardzo grube, a dolne gałęzie boczne są opadające. Są gęsto rozmieszczone, jajowate liście z falistym marginesie, sinuate. Holly – roślina jest dwupienne.

Ma głęboki system korzeniowy. boczne gałęzie są szeroko rozpowszechnione. Mogą one stanowić odrostów korzeniowych. Ostrokrzew kolczasty dobrze rośnie w żyznej neutralnym gruncie. Preferuje półcień lub pełnym cieniu. Młode rośliny mogą cierpieć z powodu mrozu. Niemniej jednak, holly ostrokrzew – drzewo, doskonale odporne na dym ze skażeniem gazu w powietrzu. Rozmnaża przez sadzonki.

rozpiętość

Holly jest powszechnie uprawiana w Europie Zachodniej. Jego rosnące w strefie środkowej Rosji jest dość trudne ze względu na niską zimotrwalosc młodej. Ale to może być bezpiecznie sadzone w ogrodach na Kaukazie i na wybrzeżu Morza Czarnego. Holly dobrze nadaje się jako roślina uprawnego pristanovochnoy: prześwietlenie w zimie zimno w zimnych obszarach o niskiej temperaturze, ale pozytywne. Nie rozwija się tylko na dobrze osuszone, ale także w ogóle dla wszystkich, nie jest zbyt ubogi, w tym na umiarkowanie suche, wilgotne, gleby próchnicy. W tym przypadku stosunkowo wilgotne gleby to krzew miłość światła. W hodowli należy pamiętać, że Holly często umierają z oparzeniami słonecznymi.

pielęgnacja

Holly – roślina, która znajduje się w ogrodzie nie wymaga większej uwagi. Można bezpiecznie się korzenie i piasku i gleb ilastych, ale pod warunkiem że ich wysoką przepuszczalność wody, w obecności próchnicy. Ostrokrzew kolczasty odporna na suszę. Formacyjne przycinanie krzewów najlepiej wykonać po owocowania.

Sadząc w ogrodzie należy zauważyć, że Ostrokrzew kolczasty wymaga zapylenia krzyżowego. Dlatego dla obfitego owocowania na miejscu trzeba mieć kilka roślin, można nawet połączyć te dwie odmiany, sadzenie drzew męskie i żeńskie są daleko od siebie.

Czasami Holly dotknięte przez zarazę, która prowadzi do rozpadu kłącza i całkowitego zniszczenia rośliny. Dlatego też, po wykryciu drzewa choroby, roślin powinny być natychmiast zniszczone i dezynfekcji gleby wokół.

W przypadku przedłużającej się suszy, rośliny należy podlewać bardzo obfite, szczególnie młodych lub uprawiane w doniczkach egzemplarzy. Każda sprężyna Holly Holly należy górną opatrunek płynnego nawozu rozcieńczonego z szybkością trzydziestu mililitrów na wiadrze wody.

W biblijnej opowieści

Jedna z legend głosi, że gdy wszedł na ziemi Zbawiciela kiełkujących Holly krzaki. Są nawet zdjęcia gdzie kolor Chrystusa, zamiast cierni, noszenie wieniec z ciernia powodu Holly.

Według legendy biblijnej, gdy jagody tej rośliny zostały bielone, ale zaczerwieniona, poplamione krwią Zbawiciela.

„Magiczne” siła

Na Ostrokrzew kolczasty (lub zwykły) ludzie zauważyli długo przed nadejściem chrześcijaństwa. Mieszkańcy wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego, gdzie rośnie krzew dzikiej, od czasów starożytnych czcili go, dając moc magiczną.

To witalność roślin jest w stanie przetrwać nawet w głębokim cieniu lasu, tam gdzie nie wzrośnie nasienie. Wchodzi on w szczycie swojej dekoracji późną jesienią i zimą przeżywa zimozielonych ozdobione liśćmi i owocami, uzbrojony w ich krwistoczerwone trujące jagody, które dają ochronę ludzi.

Wierzono, że z niego możemy różdżką i włócznia z wałem jego drewna przyniesie wspaniałe zwycięstwo nad siłami zła. I nawet dzisiaj uważa się, że obfity plon owoców Holly jest zwiastunem ostrej zimy.

owoc

Ostrokrzew kolczasty Jagody dojrzewają jesienią. Mieli świetny Zima w drzewo. Roślina ta jest jednym z najbardziej ulubionych i najbardziej wyrazistych symboli Bożego Narodzenia. W chrześcijaństwie, Ostrokrzew kolczasty, którego zdjęcia są nawet w literaturze biblijnej jest wyrazem cierpienia. Jej czerwone jagody symbolizować krew. Ale w ogóle, roślina reprezentuje życie wieczne i odrodzenia.

Holly jagody wiekami były wykorzystywane w leczeniu gorączki i innych chorób. Istnieją dowody na to, że nie tylko pomóc epidemia ospy wyrwanie się w Europie.

Tradycyjnych uzdrowicieli są świadomi, że owoce i liście ostrokrzewu platanoides choć mają przeciwgorączkowe i niektóre inne właściwości lecznicze, ale muszą być stosowane z dużą ostrożnością. Leki wytworzone z nich są bardzo niebezpieczne ze względu na zawartość takich substancji wysoce toksycznych jak ilitsin.

Tylko piętnaście czy dwadzieścia jagody będą wystarczające, aby po zjedzeniu dorosły człowiek uzyskać silniejszą zatrucie. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że liczba zgonów w historii nie wiadomo tyle. Niemieccy lekarze mówią zatruty, trzeba wybić „podobne leczy się”: wystarczy ocierają bagażniku pierwszy napotkał Holly bush przyjść niemal natychmiastowego uzdrowienia.

Holly-Holly w projektowaniu krajobrazu

Ta piękna roślina jest doskonała aplikacja, jak również inne krzewy naturalny ogród. Zapewnia ptaki paszy w okresie zimowym ze względu na jego owoców, które są przechowywane na gałęziach faktycznie przed następnym kwitnienia. I dzięki dla ptaków i ostrokrzewu reprodukcja występuje w środowisku naturalnym: jeść jagody, słali nasiona zawarte w nich praktycznie wszędzie.

Ogrodnicy wiedzą, że młode pędy rośliny – najbardziej uciążliwych chwastów. Ostrokrzew kolczasty doskonale podatny Topiary. Dlatego projektanci często używają go, aby uzyskać piękną topiary. Miłośnicy bonsai również uwielbiają pracować z tą szczotką.

W ogrodzie

Z praktycznego punktu Holly (Holly lub zwykła) jest przedmiotem zainteresowania jako parawany, nadające się do lądowania na wybrzeżu ze względu na wysoką odporność na sól. Ponadto, daje bardzo niezawodne zabezpieczenia. Niezwykle kolczaste liście Hollies sadzone w pobliżu zakładów – niezawodna ochrona przed niepożądanymi gośćmi ogrodowych. A dekoracyjne kompozycje wykonane z ostrokrzewu na tej Narodzenia i Nowego Roku, aby ten kultura jeszcze bardziej atrakcyjna.

W domu,

Ze względu na fakt, że Holly jest bardzo piękny, wiele osób woli rozwijać go w doniczkach. W domu, powinny być przesadzane co dwa lata (na wiosnę) w pojemniku większej niż prawdziwy. Podłoże dla hodowli w naczyniu jako mieszaninę żyznej gleby torfu darni i piasku w równych ilościach, zaprawiony złożonych nawozów.