727 Shares 6278 views

„Arla Natura” sera: zawartość kalorii, pożądane właściwości. Duński ser Arla Natura

Sery – obowiązkowym produktem w diecie człowieka, jeśli chce pozostać zdrowym. Odmiany tego sfermentowanego produktu mlecznego nie mogą liczyć. W tym eseju będziemy patrzeć na produkt o nazwie „Arla Natura”. Ser sprzedawany w rosyjskich sklepach, ale czy jest to produkt całkowicie domowy? A jeśli on – importowany, czy odpowiada ona w tym przypadku wymogi GOST?

Wszelkie ser – to wiadomo, fermentowany produkt mleczny. Można spróbować „Arla Natura” tych, którzy są uczuleni na laktozę? Włoska pasta przyprawa, uważają, że wiele z serem nie dzieje. Ale wiele osób chce zachować osy talii i chcą wiedzieć, jaka jest kaloryczność produktu? A gourmet zainteresowany jego właściwości kulinarne. W tym artykule postaramy się udzielić najbardziej wszechstronną analizę sera „Arla Natura”.

Kto jest producentem

Marka należy do duńskiej firmy. Producent reklamy twierdzi, że „natura” Arla – ser produkowany z mleka krów, które pasą się na pięknych łąk nawadnianych zimna rosa Jutlandii. Świeża morska bryza daje lekki słony smak produktu.

Czy Rosjanie mogą sobie pozwolić na podobny produkt w dość przystępnej cenie? Nie schlebia sam! Spróbuj duński prawdziwy produkt może być do lutego 2014 r. Ale to kosztuje wtedy bardzo drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Trzy lata temu, rosyjski holding „Molinvest” podpisał z największych w Skandynawii, szwedzko-duński producent mleczarski „Arla” porozumienie w sprawie wykorzystania marki Arla Natura.

Rosyjska firma

zakłady produkcyjne zlokalizowane są w rejonie Woroneża, w miejscowości kalach. Czy to oznacza, że w warsztatach miejscowej mleczarni doing zwykły ser, ale dać go na duńskim? Nie, formułowania i techniki wytwarzania są ściśle kontrolowane przez przedstawicieli firmy „Arla”. Duńscy eksperci sprawdzić jakość produktu, przed wysłaniem go do sklepów. Tym samym surowym przechodzi sterowania i surowców. dostarczać mleko najlepszych rosyjskich gospodarstw.

"Arla Natura" (ser): Wskaźniki gastronomiczne

Ten produkt jest sprzedawany w Przygotowane w ciasnym film „beczki”. Opakowanie hermetyczne pozwala zachować świeżość produktów do szesnastu tygodni, a końcowy okres trwałości wygaśnie po dziewięciu miesiącach od chwili wystawienia. Sery powinny być przechowywane w lodówce na górnej półce. Po utracie szczelności opakowań produkt musi być spożywane w ciągu kilku dni.

Ser „Arla Natura” – kremowy, półstałe. Ma on elastyczny i jednorodną strukturę. „Oczy” tego popularnego sera. Produkt idealnie wyciąć. W tym przypadku, ser nie kruszy się, nie przykleja się do noża. Produkt waha się w kolorze od kremowego do mleka i beżu. Smak sera „Arla Natura” delikatny. Kwaśny lekki, ledwo zauważalne. Aromat świeżych, naturalnych śmietany znajduje się produkt wysokiej jakości, „Arla Natura”. Wykończenie jest krótki, ale bardzo słodki i kremowy.

Użyj gotowania sfermentowanego produktu mlecznego „Arla Natura”

Ten ser półtwardy. Może być używany do gotowania zapiekanek, makaronów. Dzięki półpłynnej strukturze drobno ser ściera. Jest to także wielki stopiony w piecu, tworząc wyśmienite kremowe „cap” z pełnym słońcu. Ale jego bardzo istotne lokalizacja – na kromce chleba. Serem, którego zawartość kalorii waha się od 200 do 270 jednostek (w zależności od obecności zbóż i oleju) jest doskonała w tym przekąski, oprócz długo zachowaniu świeżości.

Smakosze mówią, że ser Arla Natura zbyt proste, aby służyć na talerzu serów wykwintne wina. Jest to raczej jedzenie „na co dzień”, ale dość dobre. Jego walory smakowe serów najlepiej ujawnić po to stał przez kwadrans w temperaturze pokojowej. Ale lepiej jest nie do wykupienia z góry opakowania. Więc produkt nie jest już otworzyć swoje właściwości.

Rodzaje sera „Arla Natura”

Pod tą marką Kalacheevsky zakładu w regionie Woroneża produkuje mleko pasteryzowane i masło. Dodatkowo, w tym samym przedsiębiorstwie produkującym mozzarella „Arla Apetina” i kremowa śmietana wyrobów kulinarnych „Arla szef Beyk'n roll”.

Jak dla produktu opisanego przez nas, to jest w dwóch formach. To jest – żółty ser i niskotłuszczowe analog „Arla Natura Krem Światło”. Oba typy są sprzedawane w różnych pakietach. Dostępne i cięcia 150 gramów, a bary w jednej, dwóch i czterech i pół kilograma. Konsument szczególnie popularny „beczki”. Mogą one wynosić 200, 400, 1000 one wygodne do pakowania, że produkt z „lufą” pozostaje świeże przez dłuższy czas i nie zavetrivaetsya przy usuwaniu górną warstwę. Istnieją również rodzaje i smakowe nadzienia – na przykład z zielonej cebuli i koperkiem.

Korzyści i szkód z żółtym serem śmietankowym „Arla Natura”

Wiele osób ma odmówić sobie przyjemności jedzenia fermentowanych produktów mlecznych z powodu alergii na laktozę. Ale ser „Arla Natura Cream” mogą jeść bez obaw. Producent zapewnia usunięcie produktu w całym laktozy. I to miało żadnego wpływu na serek delikatnym smaku.

Jak wiecie, wszystkie produkty mleczne zawierają wapń. Dlatego są one wymagane do jedzenia dzieci, których kości są budowane i wzmacniane. Sto gramów twarogiem „Arla Natura” 73% są w stanie zaspokoić dzienną stawkę wapnia dla osoby dorosłej. Ponadto produkt nie zawiera żadnych barwników i konserwantów. Jego długotrwałe przechowywanie powodu tylko w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Uszkodzenie tego sera nie może być. Równie dobrze może konsumować alergie. Jednakże, zmniejszenie masy ciała powinien uwzględniać wartość odżywczą produktu, która wynosi 330 kcal na sto gramów.

Ser „Cream Light”: korzyści i szkody

Produkt zawiera naturalny (bez mutacji), białka mleka. A zatem, może powodować reakcje alergiczne u osób, które nie tolerują laktozy. Ale „Cream Light” ser z „Arla Natura” obniżona zawartość tłuszczu mlecznego, co wpływa na jej wartość odżywczą – tylko 260 kcal na sto gramów produktu. Ci, którzy oglądają swoje dane, mogą bez obaw przygotować na śniadanie kanapkę z serem. Kaloryczny kanapa nie powinna przekraczać 150 kcal. Producent twierdzi, że ten rodzaj sera łatwiej przyswajalny wapń niż jego odpowiedniki „tłuszcz”.

struktura

Stu gramów produktu, napełnia 86% dziennego zapotrzebowania na dorosłego osobnika tego minerału. Na opakowaniu każdego sera, możemy odczytać jego skład. To całkiem proste. Ser zawierał standardową pasteryzowanego mleka, sól, zaczyn mezofilnych bakterii kwasu mlekowego krzepnięcia enzym jest pochodzenia bakteryjnego. Ostatnim składnikiem jest używany zamiast tradycyjnej torbie podpuszczkowych pozwala na wykorzystanie tego sera dla wegetarian, które w innych przypadkach takie produkty mleczne nie jedzą.

Ekspercki komitet oceniający Roskontrolya

Kremowy półtwardy ser wytwarzany według GOST R 52686-2006. Komisja stwierdziła, że produkt spełnia jego wymogi, a jego skład spełnia deklarowanych składników na opakowaniu. Ser zawiera tłuszcze roślinne, stabilizatory, skrobia, sztuczne barwniki i emulgatory.

Została przeprowadzona i konsument degustacji produktu. Jej wynikiem był wynik 4,2 punktów na pięć możliwych. Ten ser, choć proste, ale bardzo smaczne. Dobre topi, może być łatwo zetrzeć, co pozwala na stosowanie produktu w gotowaniu dania gorące i sałatki.

cena

Duński koszt sera w sklepach są dość drogie. Ponieważ jest on produkowany w Rosji, jego cena stała się bardziej demokratyczna. Teraz można ją kupić we wszystkich większych supermarketach. Bardziej ekonomiczne kupić bar na kilogram masy lub więcej. Ale pod warunkiem, że masz miejsce jego przechowywania. Tak więc, jeśli cena sera będzie 430 rubli za 1 kg. Ale jeśli kupisz cięcie, ponad 150 gramów będzie musiał zapłacić 110 rubli. Konsumenci z wyższym ceniony ser o smaku (zwłaszcza z koperkiem). Najbardziej przystępna cena – 400 g „beczka” z dwustu dziesięciu rubli.