401 Shares 7022 views

Charakterystyka Ostap (Nikołaj Gogol, "Taras Bulba"). Cechy porównawcze Ostap Andriy

Gogola „Taras Bulba” – dzieło niejednoznaczne. Z jednej strony, śpiewa jak niepojętej mocy ducha rosyjskiego, z drugiej – przeraża współczesnego czytelnika starożytnych opisów okrucieństwa. Możemy być wdzięczni za to, że nie trzeba żyć w tych ciężkich czasach tylko.


Wszystkie wartości Kozaków, ich środki osiągania celów i stylu życia dzisiaj wyglądać dzikość bezbożne.

rodzina spotkanie Bulba

Działka będzie pamiętał wszystko jeszcze w szkole: stary pułkownik Taras Bulba, czekając z kijowskiego Akademii swoich dwóch synów – starszy Ostap i junior Andria, zostaje wysłany wraz z nimi w Sicz, za jego stosunek do tego wszystkiego „Primer i filozofii” sceptyczny. Prawdziwa nauka znajdzie starą Kozak najgorętszą bitwę tak męski koleżeństwa.

Jego synowie – dwóch zdrowych, pięknych chłopców wiek „przez dwadzieścia lat.” Mają one inny charakter: charakterystyczna Ostap zaczyna wyczyścić od pierwszej strony. Jak najszybciej po powrocie do domu, wchodzi do walki z własnym ojcem, nie pozwalając na siebie żartować (stary Bulba wydawało śmieszne synowskie „zwoje”). Musimy oddać hołd pułkownika na najstarszego syna nie gniewać, ale wręcz przeciwnie: był zachwycony i chciał walczyć z młodszym. Ale ten materiał jest wykonany z innego materiału, a mój ojciec natychmiast wydrukować dodatkowo: „Och, tak ty mazunchik widzę!”.

Młoda Osobowość Ostap

Tożsamość swoich bohaterów Gogola opisuje kilka, ale wyraziste zwroty i Ostap charakterystykę kilku innych meaner. Człowieku, to jest proste, wierny towarzysz, nigdy nie zdradza swoich wspólników na seminarium objazdów.

Dla naukowców najstarszy syn Tarasa obojętna – tylko groźba dwudziestu lat w klasztorze sługi być ogłoszone przez ojca, co zmusza go do podjęcia nauki. A tu okazuje się, że zdolność on nie jest gorszy od innych, ale wszystkie takie same Ostap prawie nigdy nie myśleć o niczym innym niż „Wojna i rozbrykany ucztowanie”.

W tym samym czasie, a dobroć nie jest obca jego serca (choć z zastrzeżeniami na „rufie” i silnego charakteru i tej samej epoki). nieszczęśliwa matka łzy najstarszy syn przykro i opuszcza dom, niestety skłonił głowę.

Cherchez la femme

Drugi syn Bulba różni się od pierworodnego: charakterystyki porównawczej Ostap Andriy natychmiast dostępne dla czytelnika. Młodszy brat nie jest tak niemiły temperament – był bardziej skłonny do nauki, a także wszelkiego rodzaju uczuć. Marząc o wyczynów broni, on jednak myśli, i wiele więcej. Co ciekawe, kierownictwo Akademii pokazał Andrzej, często odwiedzając przywódcą różne figle i zaradność i czujność czasami uratował go od kary. W tym sensie, charakterystyczny Ostap przeciwnie: aby kierownictwo nie spróbować, nie uznają to za konieczne, aby się usprawiedliwić. Zrobił zasłużoną karę cicho i potulnie, który mówi o braku sztuczek i obecności dumy.

Główną różnicą, która mówi czytelnikowi uprzejmy funkcji może Ostap i Andrij, – miejsce kobiety w duszy każdego z nich. Jeśli starszy brat o tym i nie myśleć młodszy dowiedział wcześnie na potrzebie miłości, jak tylko zdał osiemnaście.

Taras Bulba nastawienie do słabej połowy ludzkości więcej niż pogardy. „Kazak nie coś, żeby poeksperymentować z kobietami” – jest stanowczy Taras charakterystyczne. Ostap, najwyraźniej, jego ojciec był w stanie wnieść w „prawo” ducha. Z młodszy nie działa: podczas studiów poznał w Kijowie „Piękna polska dziewczyna” córka wizyty sędziów i zakochuje się w niej śmiertelnie. To uczucie i doprowadzić do jego śmierci.

Naukowcy w walce

Przybywając na Sicz, Bulba starszy natychmiast przewieziony do ubić ataman wojnę patrol (synów nyuhnuli prochu). Został odrzucony, stary pułkownik wybucha gniewną tyradę, którego znaczenie jest to, że życie bez wojny – nie ma sensu.

Ostatecznie Taras wreszcie „szczęście”. Kozak Kosh jest złą wiadomością, że na Ukrainie Polaków gnębić ludzi prawosławnych, a nawet kościoły są obecnie własnością Żydów – „Żydów” służyć usługę trzeba zapłacić Zabić małe dzieci Izraela w sąsiedztwie Sich Kozaków działać dzielnego kampanię i przyjść do warownego miasta Dubno, którego mieszkańcy są gotowi walczyć do ostatniego, ale nie do poddania się wojsk Zaporoża. Nie możemy powiedzieć, że to stanowisko jest błędne: opis wyczynów ramionach Kozaków nie sugeruje przejawionego miłosierdzia, w którym znajduje się: wszędzie byli dzielni wojownicy, spalili, zabity, okradziony i torturowany – takie powtarza Gogol były zwyczaje czasie okrutnej ,

Powód i namiętność

Tak, Dubno nie zrezygnować, ale jego mieszkańcy są w trudnej sytuacji: jedzenie w mieście, okolicznych wsi splądrowany i Kozacy camped przed murami, chcąc utrzymać oblężenie dopóki głód nie będzie robić to, co nie mogło broni.

Podczas walk w końcu staje się jasne, co starszy syn Tarasa – Ostap Bulba: typowe, podane mu przez ojca, najbardziej pochlebne: „To będzie dobre w czasie, pułkowniku, ale tak, że pas i tata zamknął”. Najstarszy z braci, mimo stosunkowo młodego wieku (miał dwadzieścia dwa), objawia się jako człowiek, stworzony „do administrowania sprawami walki.” Jest odważny, zimnokrwistych, obliczanie w walce, w stanie sensownie ocenić ich sytuację i siły wroga. Jego umysł jest zajęty przez zwycięstwo – a on znajdzie sposób, aby osiągnąć pożądany, nawet tymczasowo wycofał.

Wtedy ostatecznie określona przez różnicę między braćmi: charakterystyka Andria i Ostap nie są sprzeczne, co już o nich wiadomo, a wręcz przeciwnie – jest uzupełniona nowymi faktami.

Młodszy syn Tarasa widzi walkę „mad błogości i ekstazy.” On nie jest podatna na wstępnych szacunków lub odbicia: to charakter raczej namiętna i zmysłowa, niż spokojny i rozsądny. Czasami jeden szturm desperackiej odwagi udaje mu się dokonać niemożliwego, a następnie ojciec zatwierdza jego syna, jeszcze preferując starsze, „A to jest dobry zawodnik …! Nie Ostap, a dobry, miły i wojownik”.

zdrada Andria

Zgodnie z oblężonego miasta Kozaków trud sztuczek nuda, pić, bawić. Gogol opisane Zaporoże dyscyplina byłaby przerażona ekspert wojskowy: cały obóz spał, a dopiero Andrij wędruje step z bólu serca – nic, ale przeczucie swego losu. I rzeczywiście, że ukradł komuś mroczna postać. Oszołomiony, uczy swoją pokojówkę Kijów znajomy: Tatar, że dostał przejście podziemne z oblężonego miasta, przyszedł prosić o jego chleb Andria Pannochki.

Zachowanie bohaterów w trakcie kolejnych zdarzeń koordynowane z osobowości każdego z nich. Można powiedzieć, że cechy Taras Bulba, Ostap, Andria zakończony – może tylko zrozumieć, jak wartości moralne są w stanie określić los.

Najmłodszy członek rodziny, zmysłowym i chętny do przyjemności, traci głowę. Idąc do pięknej polskiej dziewczyny z chleba, Andre zapomina swój obowiązek i ojczyznę. „Moja Ojczyzna – ty” – mówi kochanie, i pozostaje w oblężonym mieście, przechodząc na stronę wroga.

Wiadomość o zdradzie swojego syna, przyniósł Żyd Jankiel, bolesne rany Tarasa. Daremna próba, aby go pocieszyć: zapamiętaj starą pułkowniku, że „wielka moc słabej kobiety … że plastyczny charakter tej stronie Andria”.

synowie śmierć

Niemniej jednak świadomość synowskiej słabości nie zachęca Bulba do przebaczenia – jest uparty, okrutny i bezwzględny w swoich zasadach: wabiąc młodszego syna w lesie w czasie bitwy, ojciec zabija syna ze słowami, przez długi czas stały skrzydlate: „Kocham cię urodziła, kocham cię i zabić!”.

Po utracie jednego syna, ojciec całej swojej miłości i dumy daje do drugiego. Brutalnie zaatakowana przez hakerów w walce, żyjący przez cud, wyrusza w samej Warszawie, aby spróbować uratować z niewoli Ostap – ale, niestety, nie można zrobić. Ojciec nie był w stanie zobaczyć swojego syna, i (nie tylko ze względu na temperament Tarasa, który udało się znieść obelg strażników, którzy próbowali przekupić pochlebne wypowiedzi i sztuk złota znane nam Jankiel).

Porzućcie nadzieję, stary Bulba jest obecna w miejscu, gdzie więźniowie są wykonywane i charakterystyki Ostap, to wcześniej, jeszcze potwierdzone. Torturami, nie emituje żadnego dźwięku, nie wyzwolić „heretyków” -polyakam kozachi przyjemność usłyszeć jęki. Jego dusza załamał się tylko raz, gdy najbardziej okrutnej agonii, a następnie uległ słabości (prawdopodobnie jedyny czas w swoim krótkim życiu) Ostap krzyknęła z bólu duszy: „Batko! Gdzie jesteś! Słyszysz?! „I wyróżniać się wśród gapiów on wspomnianych Bulba kochał swojego syna,” Słyszę cię!”.