649 Shares 2662 views

Velikiy Mikelandzhelo: obrazy i biografia

W 1475 roku w biednej rodzinie, ale szlachetny florencki szlachcic Lodovico Buonarroti urodziła chłopca, który miał stać się największym rzeźbiarzem w historii ludzkości. Ojciec „na polecenie wyższych władz,” nazywa syna Michelangelo. Obrazy i rzeźby stworzone przez jego ręce, prawdziwie boski, jak jego nazwa.


Początki twórczości

Większość dzieciństwa spędził w wiejskiego chłopca z pielęgniarką, gdzie nauczył się pracować z gliny i dłutem, a które przyczyniły się do identyfikacji swoich wyjątkowych umiejętności. Widząc to, Lodovico Buonarroti dał synowi pracowni artysty Domenico Ghirlandaio na szkolenia, a rok później – słynny rzeźbiarz Bertoldo Di Dzhovanni. To tutaj, że praca z młodymi zawiadomień talent i docenia Wawrzyniec Wspaniały. On zaprasza go do swego pałacu. W ciągu trzech lat, Michelangelo mieszka i pracuje dla Wawrzyńca Wspaniałego, gdzie poznał wielu malarzy i rzeźbiarzy, a także miłośników sztuki.

w Rzymie

Wkrótce jego praca zaczęła być zainteresowany w wyższych szeregach duchowych, a on został zaproszony do Rzymu, gdzie wykonuje rozkazy kardynał Raffaele Riario, a następnie papieża Juliusza II, który na zlecenie Michelangelo przez cztery lata, malowany sufit Kaplicy Sykstyńskiej. Zgodnie z planem, miał to być ponad 300 prac na tematy biblijne, a wraz z nimi doskonale opanowane przez Michelangelo. obrazy te stały się najbardziej dokładne reprodukcje historie biblijne: .. „Stworzenie Niebo i Ziemia”, „Oddzielenie światła od ciemności”, „Stworzenie Adama”, „Stworzenie Ewy”, „Upadek”, „The Flood”, itd. Pomimo faktu, że charakter jego talentu Michelangelo Buonarroti był przede wszystkim rzeźbiarzem, ale jego najbardziej ambitne plany zostały zrealizowane dokładnie w malarstwie. Dowodem na to jest przez ściany i sufit Chapel Sykstynskiej.

Niektóre zdjęcia z nazwiskami Michelangelo

„Sąd Ostateczny”

Obraz ten został zlecony przez papieża Pawła III do siedmiu lat (1534-1541). Stało się najmocniejszy w fresk w historii sztuki światowej. Michał Anioł namalował go na ogromnej białej ścianie ołtarzowej. Miał 60 lat, był chory, niedołężny, i to było bardzo trudne dla niej pisać. Niemniej jednak, to było dokładnie to, co później zasłynął wieku nazwa Michelangelo. Zdjęcia tej wielkości jest zazwyczaj napisane wielu panom na raz, ale w podeszłym wieku artysta sam poradził sobie z tej pracy. Ci, którzy widzieli go raz, nigdy nie zapomnę.

„Męki św Antoniego”

Aż do 2008 roku, obraz został uznany za dzieło nieznanego włoskiego artysty, a właśnie w tym roku została uznana za dzieło Michelangelo Buonarroti. Nawiasem mówiąc, jest to najwcześniejszy jego zachowanych dzieł.

malarstwo Michała Anioła „Stworzenie Adama”

Ten fresk wielki malarz pisał w 1511 r. Jest jednym z dziewięciu centralnych kompozycji pokazanych na grzbiecie Sykstyńskiej i jest uważana za jedną z najlepszych prac Michelangelo. Obrazy, które zdobią sufit, jedno i wszystkie są po prostu wspaniałe. Jednak są one w wystarczającej wysokości, a ich badanie starannie, trzeba przechylić głowę do tyłu, co nie jest bardzo wygodne. Dlatego też, przy wejściu do kaplicy, a także w wielu księgarniach we Włoszech, można kupić prace album Michelangelo, w tym reprodukcje dzieł wielkiego artysty.