378 Shares 2112 views

Jaki jest obudowa rura?

W chwili obecnej przemysł produkuje kilka rodzajów rur. W pierwszej kolejności, z których trzeba przeznaczyć dwa: rdzeniowego i obudowy. Obudowa służy do zwiększenia odwiertów naftowych i gazowych podczas wiercenia i rozwoju.


Obudowa do otworu wiertniczego, mogą składać się z całkowicie różnych materiałów: z żelaza, stali, tworzywa sztucznego, azbest, itd.

Logiczne jest, że w ostatnich latach najczęściej stosowany jest z tworzywa sztucznego, ponieważ materiał ten jest wykonany z osłonek do studni ma wystarczająco długą żywotność.

Warto zauważyć, i wysoka wydajność plastikowy.

Naturalnie, przychodzi na myśl odporność na korozję, która nie może mieć metal. Jeśli rury metalowe woda popłynie, to najbardziej negatywny wpływ na jego jakość. Podczas korzystania z rur stalowych w wodzie często pojawia się nieprzyjemny metaliczny posmak.

Ponadto, rura z tworzywa sztucznego obudowę oraz zanurzania w wodzie i wystarczająco odporne na brud i kamienia na osad. Jest również w stanie wytrzymać stosunkowo wysokich obciążeń (do 5 m), trwałość i wytrzymałość jest różna. Należy zwrócić uwagę na wysoką osobno wewnętrzną powierzchnię rury, a tym samym zmniejszenie jego rezystancji przepływu. Oprócz wszystkich ich zalet ma on zdolność do sprawnego montażu rurociągów o mniejszych średnicach.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że obudowa rur powinny być wykonane zgodnie z wszystkich ustalonych norm. W tym przypadku, nawet drobne odchylenia nie są dozwolone. Pomimo różnic w parametrach owalności rury i w żadnym wypadku nie powinny wykraczać poza zestawu parametrów średnicy i grubości ścianki. To samo odnosi się do jej wyrównania. Na metr rury maksymalnej dopuszczalnej niewspółosiowości jednego milimetra. Ponadto, tylko w przypadku, kiedy dochodzi do rur o dużej średnicy (powyżej 89 mm), wykonane ze zwykłymi precyzją.

Podczas wytwarzania rur ze zwiększoną dokładnością, więc nawet niewielkie różnice są niedopuszczalne parametrów (maksymalnie 0,5 mm na metr). Mówiąc rur o małych średnicach (33,5-89 mm), w pierwszym przypadku dopuszczalnej odchyłki 0,7 mm, a w drugim – 0,3 mm.

Taka rura jest opuszczany do otworu wiertniczego, w celu zapobiegania strzępieniu luźnych formacjach ziemnych. W każdej sytuacji, rura obudowa powinna być możliwa do przywierania do ścianek samego odwiertu. Dlatego tak wiele opcji dla średnicy gotowego produktu.

Zwykle między orurowaniem i ściany otworu jest wypełniona betonem. Jest to konieczne dla bardziej sztywnego mocowania. A następnie w trakcie już są rury o mniejszej średnicy. Są one potrzebne do dalszego wiercenia lub bezpośredniego wykorzystania studni. Należy podkreślić ponownie, że rura powinna zawsze mieć określoną średnicę i określoną rozdzielczość. W przeciwnym razie, proces wiercenia mogą być o wiele bardziej skomplikowane, co jest bardzo niepożądane.