646 Shares 7886 views

olej słonecznikowy, olej rzepakowy: korzyści i szkód dla ludzkiego ciała, właściwości i zastosowania w kuchni

Olej rzepakowy, jak słonecznik, staje się niezbędny dla konsumenta, poważne o własne zdrowie. Poniżej rozważyć i przeanalizować zarówno pozytywne, jak i szkodliwych właściwości olejów roślinnych i ustalić, czy użytecznej rzepakowy, olej słonecznikowy. Naukowcy doszli do wniosku, że lepiej jest połączyć olej w gotowaniu.


O olejów roślinnych i ich przydatność

Ważne jest, aby wiedzieć, że oleje roślinne zawierają dużo więcej fosfolipidy niż tłuszcze zwierzęce. I że – substancje biologicznie czynne, które przyczyniają się do rozkładu tłuszczów i obniżają poziom cholesterolu we krwi. A ten zapobiega rozwojowi miażdżycy.

Dlatego każdy człowiek powinien zmieniać się wraz z wiekiem zwierząt w stosunku do żywności i tłuszczów roślinnych, zwiększając objętość tego ostatniego.

Według większości dietetyków, cały olej roślinny (olej słonecznikowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, kukurydzy, bawełny, itd.) Muszą być zawarte w diecie każdego człowieka. Ponadto powinny one wynosić około 1/3 wszystkich spożywanych tłuszczów.

Szczególnie dobre olej z roślin, w postaci surowej, na przykład, do napełniania różnych sałatek. Nienasycone kwasy tłuszczowe, pod wpływem wysokiej temperatury i utlenionych odpowiednio tracone właściwości użytkowe.

Dary natury: olej słonecznikowy, rzepakowy

Są powszechnie stosowane przez ludzi, oleje roślinne, takie jak oliwa, słonecznik, aw ostatnich latach powszechnego stosowania oleju rzepakowego.

Kolebką nasion słonecznika, które są wykorzystywane do produkcji jednego z najbardziej popularnych olejów roślinnych, jest Ameryka. W Rosji to roślina słoneczna jest trafiony przez wielkiego Piotra I. Przyniósł on to egzotyczne cud Holandii.

Olej słonecznikowy jest również nazywany chude jak to może być spożywane podczas pości prawosławnych.

Jest złożoność przetwarzania oleju rzepakowego. Jest to związane z wyciągania z niej fosfolipidy, chlorofile, kwasów tłuszczowych i siarki.

Olej rzepakowy – jest stosunkowo nowy. Teraz jest coraz częściej w margarynach i spready są dodawane zamiast oleju palmowego, co czyni je najbardziej nieszkodliwe, a nawet korzystne.

Metoda hodowlana w Kanadzie wyświetlane postać rzepaku (Canola) z powodu braku substancji, które mogą powodować pewne szkody dla organizmu człowieka. można zastosować nowy zakład bez przetworzenia.

Olej słonecznikowy, rzepakowy mają pewne charakterystyczne cechy, które można znaleźć poniżej.

Korzyści z oleju rzepakowego

Surowiec – nasiona roślin rzepaku. To jedzenie ma dużo jednonienasyconych kwasu oleinowego. Zawiera ona również niewielkie ilości di- i tri-nienasycone kwasy, które mogą zmniejszać utlenianie i zwiększenia jej trwałości.

Przez jego zapach przypomina olej z orzechów włoskich, kolor – żółty lub brązowy. Zgodnie z jej właściwości, takie jak oliwa z oliwek północnej.

Wiadomym jest, że im bardziej użyteczne i nieszkodliwe właściwości oleju słonecznikowego. Rzepakowy stosować również mądrzej.

Jego prawidłowa aplikacja jest w stanie poprawić i odświeżyć skórę, paznokcie i włosy. Najważniejszą rzeczą – jest w stanie zapobiec powstawaniu miażdżycy, wzmacnia system odpornościowy i poprawia stan układu nerwowego.

Wykryto olej rzepakowy substancję o nazwie estradiolu. Jest to żeński hormon, który pomaga regulować działania układu rozrodczego i innych procesów. Jest to jedna z głównych cech oleju – przydatnych w rozwiązywaniu problemu niepłodności kobiet.

Kwasy omega-3 w oleju rzepakowego 10 razy więcej nawet niż w oliwie. Ponadto, jest to dobre źródło witamin A i E

Co odróżnia olej rzepakowy ze słonecznika

Ten produkt zawiera mniej niezdrowych tłuszczów nasyconych niż w oleju słonecznikowym. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe są również znacznie mniej.

Nieco mniejszy i korzystny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w porównaniu z olejem słonecznikowym.

Skład oleju rzepakowego znajduje się szkodliwe dla człowieka kwasu erukowego. Substancja ta jest słabo przetwarzane przez organizm, co przyczynia się do jego akumulacji, co może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji związanych ze zdrowiem człowieka:

  • Usterka układu sercowo-naczyniowego;
  • opóźnienie wzrostu i zaburzenia funkcji reprodukcyjnych;
  • rozwijać poważnej choroby wątroby.

Jak wspomniano powyżej, możliwe jest, w przypadkowy analfabetek użytkowania produktu. W związku z tym, najlepiej i najbezpieczniej jest użyć, aby dodać go do innych olejów. Ten ostatni jest obecnie powszechnie praktykowane. Mieszanina oleju rzepakowego i słonecznikowego – najlepszym rozwiązaniem.

olej roślinny w gotowaniu

Nie jest tajemnicą, że olej słonecznikowy jest powszechnie stosowany w kuchni. W ostatnich latach, więc jest olej rzepakowy.

Jest to ważne dla kucharzy, że olej rzepakowy, bogate w witaminy, ma dość przyjemny orzechowy smak (jak orzeszki ziemne). Ze względu na te właściwości jest chętnie stosowany w restauracji, aby dodać rozmaite sałatki i potrawy.

Stosowanie tego oleju jest jeszcze w tym, że jest to długi czas, nawet w porównaniu z tym samym słonecznika, zachowuje kolor i przejrzystość. Kaloryczność produktu (899 kcal na 100 gramów) kalorii pokrywa się ziarna słonecznika.

Jak wybrać odpowiedni olej

Wszystkie oleje są sprzedawane w sklepach są przeznaczone do spożycia przez ludzi. Jedyną różnicą jest cena i producent. Coraz częściej sklepy znajdują się olej rzepakowy, olej słonecznikowy, „Anny”. Ma dość niską cenę i doskonałą jakość. Zwykle jest bezwonny i zamrożono, i pozwala się jako dodatek do sałatek i przekąski na zimno i poddaje się obróbce cieplnej vysokogradusnoy.

Aby korzystać i uniknąć szkody, konieczne jest, aby umiejętnie podejść do kwestii doboru oleju. Jest niewybredny i wyrafinowane. Pierwszy typ jest zwykle ciemniejsze odcienie z bogatym smaku i aromacie. Może być stosowany tylko do napełniania naczyń. Drugi powinien być jasny kolor (słoma) i słaby zapach. Nadaje się do obróbki termicznej.

Olej rzepakowy należy podjąć wytwarzany tylko według GOST. Ponadto, etykieta musi być określona zawartość kwasu erukowego. To nie powinna przekraczać 5%.

„Anny” olej: Opinie

Dobra jakość są rzepakowy, olej słonecznikowy, „Anny”. Opinii na temat tego produktu w dużej mierze pozytywne.

Duży i ważną zaletą producenta – rozsądne ceny produktów. Ponadto, konsument ma sens nieobecność środków konserwujących, różne dodatki chemiczne i utrzymywanie przez dłuższy czas swoją początkową barwę i przejrzystość.

wniosek

Każdy wie, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż ją leczyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku raka.

W San Francisco, to przeprowadził badanie populacji, w której stwierdzenia, że kobiety, które przygotowują i spożywają żywność z oleju z rzepaku, ryzyko zachorowań na raka piersi są niższe niż reszta.

Ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy i omega-3,6 olej zapobiega dalszemu i cukrzyca, oraz chorób serca, a także spowolnienie procesu starzenia.