435 Shares 7046 views

Hanapi Ebekkuev – autor poezji w stylu ultraminimalizma

Hanapi Ebekkuev – ostatnio pojawiły nazwę w polu literackim. Jego informacje biografia jest znikoma. Niektórzy uważają nawet, że nazwa ukrywa więcej niż jednej osoby, ale grupę entuzjastów.


Ebekkuev Hanapi Magomedovich. biografia

Oto co wiemy o autorze. Urodzony Ebekkuev Hanapi Magomedovich 1 listopada 1956 roku w mieście Cherkessk, Karaczajewo-Cherkessia i tam zmarł w 2010 roku. Otworzył nowy kierunek w poezji rosyjskiej – ultraminimalizm. Kaukaski nie jest wykształcony poeta, to wentylator, który napisał niewygodnych ale szczere wiersze w języku rosyjskim. Plotka głosi, że jego praca na wypadek regały obrażeń. Niektórzy z jego przyjaciół wziął dowcip jego kreacji do wydawcy.

Zeskanowane strony z wersetów natychmiast pojawiły się w Internecie. Ich stanowisko, blogerów w „Live Journal”. Dyskutowaliśmy i szukał ukrytego znaczenia.

Wielu ludzi jak jego prosty niewyszukany styl. Ebekkuev Hanapi jest autorem 11 książek poetyckich. Najbardziej znany spośród nich to:

  • „W życiu wszystko może się zdarzyć”;
  • "Love";
  • „Jestem z grupą, aby przyjść.”

Trochę o ultraminimalizme

W tym artykule będziemy mówić o tym mało znany sposób. Słownictwo używane podczas pisania poezji bardzo słaba. Zazwyczaj to:

  • czasowniki;
  • Słowo – kategoria państwa.

Rzadziej stosowane zaimki, przymiotniki, rzeczowniki. Są one stosowane tylko do opisania abstrakcję, a często dla wyrażenia jakości lub istotnych pojęć.

Wiersze struktura

Ultraminimalizm niszczy poetyckie kanonów. Ale to nie jest kompletna, ale tylko w dół do najniższego poziomu „przedszkole”. Tu jest zniszczenie poetyckiego słowa, łamiąc wszelkie kanony poezji. W wersetach złamany rytm, a jeśli jakimś cudem pojawia się melodia, to jest prawdopodobne, znaczki i zwyczajne zdanie. Hanapi I nie za dużo myślał o tym, jak będzie brzmieć wers. Był romantyczny poeta, który na swój sposób stara się uczynić ten świat lepszym miejscem.

Ebekkuev Hanapi Magomedovich. poezja

Język rosyjski nie jest natywny dla poety. Niektóre z jego wierszy brzmieć dziwnie. Wydaje się, że są one napisane z dzieckiem pięciu słów. Jednocześnie Ebekueva Hanapi Magomedovich wielu fanów. Pisze o prostych rzeczy w życiu. O miłości do kraju, do natury, do swojej kobiety, do dzieci.

W Hanapi źle własnym rymu, to trochę zgodność z prawem pisania poezji. Autor ten wygrał drugi – jest on w stanie tworzyć obrazy i przekazują nastrój.

„Odnogolosy polifonia”

W pracy Ebekkueva Hanapi Magomedovich znajdziesz swoje krótkie wiersze, które przypominają fragmenty osobistym dzienniku: notatki, spostrzeżenia, uczucia fragmenty myśli. Nacisk w kolekcji kładzie się na piśmie osobie lub liryczny. Trochę dziwne, że w wierszach pisze w imieniu ludzi i na rzecz kobiet. Najczęściej podłoga bohatera lirycznego jest trudna do określenia. można złapać tylko swoje doświadczenia i swój wewnętrzny świat.

Bohater liryczny w pracach – mieszkaniec Federacji Rosyjskiej. On nie ma określonej narodowości, ale on uważa, że Rosja powinna być niepodzielna. Obraz świata Ebekueva nie ma miejsca na religię. Jeśli wziąć wszystkie książki autora, to jest tylko jeden produkt mówimy o potrzebie budowy świątyni w pewnym mieście. Dla lirycznej Boga – zbyt tajemniczy i skomplikowany charakter. Unika pisanie o nim. Bohaterem może być każdy adept wiara lub być ateistą.

poezja patriotyczna

Bohater liryczny w książkach jest obywatelem Rosji, w najszerszym tego słowa znaczeniu. Autor celebruje piękno rosyjskich kobiet, opowiada się za rząd uważa, że uprawnienia, które należy wiedzieć lepiej, jak uruchomić ten kraj na rzecz niepodzielności Federacji Rosyjskiej.

Tematem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w książkach

Jest oczywiste, że Hanapi Ebbekueva tematu pielęgnacja pamięci żołnierzy, którzy bronili ojczyzny przed nazistami. W swoich wierszach potępił to odnosi się do tych, którzy zapominają o strasznych wydarzeniach. Pisze autor wojnie głównie Klisze.

Opis przyrody w poezji

wiersze scenerii wyrażone przez ludzkie zmysły. To nawet trudno nazwać klasyczną opis rodzaju: wszystko jest bardzo prymitywne, z wieloma znaczków. Autor nie opisuje naturalne piękno lub zjawisko, pisze o zmieniających się pór roku i zjawisk naturalnych.

Niemal natychmiast po uderzeniu wiersze w Internecie nie było masę naśladowców Hanapi. Jokers przylgnąć do zeskanowanego arkusza z książki portretu poety innego mężczyzny lub kobiety, i pisać w tym samym stylu.

Obrońcy poezji Hanapi Ebekkueva powiedzieć, że jeśli taka praca jest napisane „The konceptualista Moskwa”, takich jak Gelman lub Prigov, fani przyjęli kreatywności jako postmodernistyczną, prymitywizmu, sarkazmu czy groteski.

Ludzie, którzy śmieją się z poetą Kaukazu, powinni zrozumieć, że nie pisze w swoim własnym języku. Oczywiście, jeśli rosyjski jest językiem ojczystym, a ty jesteś zaznajomiony ze sztuką poetycką, jest możliwe, aby napisać dobrą poezję, ale każdy z nich ma taką samą szczerość, niewinność i duszy, zarówno w wersecie Hanapi Ebekkueva?