233 Shares 6466 views

Różne rodzaje piwa

Dawno już minęły czasy, kiedy nasi przodkowie pili tylko „Ziguli” piwa. Do tej pory sprzedaż można zobaczyć wiele różnych odmian napoju. Jakie rodzaje piwa są popularne w dzisiejszym świecie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć trochę w procesie produkcji napoju. Brzeczki do piwa każda firma przygotowuje się do tradycyjnych receptur. Po obróbce, tak zwanej Zacier wytworzono z suszonego ekstraktu słodowego, słodkawy niego przezroczystą ciecz, znane jako brzeczki. Ona pompowana w ogromnych kotłach i przetwarzane wraz z szyszek chmielowych. Wskoczył brzeczki wlewa się do chłodnicy, a następnie – do zbiornika fermentacyjnego. Nie drożdże piwne konwertować maltoza na dwutlenek węgla i alkohol. Nadmiar gazu wydzielającego się podczas fermentacji jest przechowywana w specjalnych zbiornikach. Następnie jest on dodawany do gotowego piwa. Napój poddano wyjaśnienia i dojrzewania. Piwo może dojrzewać przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. W tym czasie, jest ponownie poddawany fermentacji. Produkt końcowy może być poddawany koksowaniu (mocowana pennost) Klarowność (usuwanie zanieczyszczeń) sterylizacji.


piwa

Jednym z najbardziej popularnych napojów tego typu jest niskokaloryczna lekkie piwo. Kaloryczne jest to około 100 kcal / 350 ml. W Europie są bardzo popularne piwa typu porter, piwo i stout. Porter początkowo jako mieszaninę starego ale, silnego i świeżym (nie dojrzewaniu piwa). Napój ten stał się tak popularny, że piwowarzy zaczęli warzyć piwo specjalne, posiadające charakterystyczny smak stout. El jest najbardziej popularnym typem w Wielkiej Brytanii. Początkowo tytułowy miał napoju słodowego, której aromatyzujących, stosowanych ziół (rozmaryn, tymianek). Teraz jest to nazwa przypisana do wszystkich złotymi brązowy ciemny piw fermentowanych o wysokiej zawartości alkoholu. Gruby – wskoczył produkowanego piwa po fermentacji z bardzo ciemnym zabarwieniu, o wysokiej lepkości i silnym zapachu palonego słodu. Istnieją 2 rodzaje: słodki stout (słód i karmel z niewielkim dodatkiem chmielu) i gorzki (z dużą liczbą przeskoków). W USA 90% napoju jest lager. Po fermentacji głównej, to utrzymuje się fermentację brzeczki z dodatkiem w obniżonych temperaturach. Napój ten ma wyraźny chmielowy aromat. Wszystkie browary produkują różne rodzaje i odmiany tego napoju, z jego własnych cech. W niektórych krajach neyachmenny zaparzonego napoju z różnych zbóż (kukurydza, proso, pszenica, sorgo, ryż).

Piwo „Guinness” – popularny irlandzki napój

Wszystkie rodzaje piwa to tylko niektóre z jego cech. Więc Guinness od dawna najbardziej znany napój z Irlandii. Założycielem tej marki Arthur Guinness warzonego piwa normalnego w małej miejscowości. Po przeprowadzce do Dublina, otworzył browar, gdzie w 1799 roku po raz pierwszy warzone ciemne piwo z puszystą, kremową pianę. Sprawa kontynuował jego przodek kilka pokoleń tej rodziny. Dziś firma Guinness jest najpopularniejszą marką. Wszystkie rodzaje piwa tej marki jest zawsze duże zapotrzebowanie wśród miłośników piwa.