446 Shares 7798 views

Akustyka audio Monitor: przegląd typów, funkcji i opinie właścicieli

akustyka wybór zależy od potrzeb użytkownika. Jeśli szukasz na zakup kina domowego lub głośników przenośnych, konieczne jest, aby rozważyć różne opcje. Ale jeśli już zdecydowaliśmy się na wybór producenta, a następnie rozważyć, że połowa zadanie. Uważamy akustyki audio monitora.


producent

Monitor Audio Firma została założona w 1972 roku. Brytyjska firma, która specjalizuje się w projektowaniu i rozwoju systemów audio. Firma najpierw rozpoczął pracę w małym zakładzie niedaleko Cambridge, ponieważ zmienił lokalizacji kilka razy. Firma stała się znane dzięki swoim doskonałym modeli akustycznych, których będziemy sprawdzać dalej.

akustyka

Przed mamy do czynienia z akustyki audio monitora, trzeba zrozumieć, co to jest. Ogólnie, termin ten jest z greckiego oznacza „słyszeć”. Jest to nauka o dźwięku, która bada naturę fizyki dźwięku, jego problemów, ich pochodzenia, dystrybucji, percepcji i oddziaływania. Jeśli wrócimy do tematu tego artykułu, mówimy o głośniku.

W tym przypadku, głośniki prezentowane urządzenie, które odtwarza dźwięk, który jest zbudowany na konstrukcji akustycznej i wybija zamontowany.

typy

Głośniki mogą być zupełnie odmienne. Tak więc, oprócz parametrów technicznych, warto zwrócić uwagę na rodzaje. Home wspólne odkryte głośniki, regał i przenośne.

Podłoga jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą stworzyć system z potężnym dźwiękiem. Wszystko to za sprawą pary głośników i wysokiej jakości źródła dźwięku. Wszystko to może być uzupełniony z dobrym wzmacniaczem, który stara się stworzyć bogaty stereostseny lub tworzy przednią falę na podstawie systemu wielokanałowego. Jeśli chcesz, aby scena utworzona brzmiał tak dobrze, jak to możliwe, dodać kilka sygnalizatora.

typ podłogi charakteryzuje się dużymi rozmiarami i grubości ścian drewnianych. Taka konstrukcja tworzy nagranie dużych obszarach. Jedyną wadą takiego układu – rezonansową głośnika wibracji dla Klapa Nadaje przedziałów Wzmocniona konstrukcja i specjalne podwozia antyrezonansowe.

System regałów jest najbardziej wygodne dla tych, którzy nie chcą, aby stworzyć kino domowe, ale lubi słuchać muzyki. Audiophiles nabycia tego typu, w celu skompensowania wielkości małego pokoju. Użytkownicy umieścić głośniki na półkach, które wynika z tytułem. Lub nabyć dodatkowy pasek antywibracyjny. Tak więc, system regałów – idealny do mini-systemów i stacje dokujące.

Akustyka audio monitora mogą być przenośne. Tak, już od jakiegoś czasu stało się popularne jakości kompaktowe głośniki, które nie tylko mogą być podjęte na ulicę lub zabrać ze sobą w podróż, ale do wykorzystania w życiu codziennym.

ekskluzywny

Następnie bierzemy pod uwagę kilka modeli dla każdego rodzaju głośnika. Natychmiast należy powiedzieć, że nie jest to ocena, ponieważ jest zazwyczaj konieczne do modelowania różnych producentów. Jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję danej firmy, to najlepiej wybrać najpopularniejsze opcje. Odkryty głośniki audio Monitor obsługuje wiele modeli w swoim arsenale. Rozważmy kilka najbardziej interesujące.

Srebrny 8 – Głośniki trójdrożny, który jest wykonany z bardzo drogich i jakości materiałów. Sprzęt ten jest uważany za premii. Chociaż koszt 2000 dolarów nie są wygórowane, ale nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego głośnika.

System wygląda tak drogie, jak koszty. Ma wiele opcji wykończeniowych, takich jak dąb, czarny orzech czerwony, biały lakier fortepianowy i tak dalej. Wykończenie fornirem uzupełnione przez głośniki z metalicznym połyskiem. Ukrywając membrana kopułkowa calowy tweeter siatka otrzymała. Nie stosuje się stop aluminium, ceramikę.

Każdy pasek ma cztery głośniki, karoseria fazoinvertnogo posiada dwa porty i technologii ula II. Pasmo częstotliwości wartości blisko 32 Hz – 35 kHz. Czułość nawet o 90 dB. Nominalna impedancja 4 omy. Całkowita moc wynosi 200 watów.

modelu low-end

Innym ciekawym wariantem głośników podłogowych – Monitor Audio Silver 6. Ten mniejszy wersją poprzedniego modelu. Ale to jest również przeznaczone do instalacji kina domowego. Konfiguracja 2,5 drogi, wyposażona w dwie midbass. Markowe dyfuzory jeszcze wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowy w połączeniu z ceramiki.

Impedancja 6 omów osiągnięty, więc czułość oscyluje wokół 88-90 dB. Pasmo przenoszenia 38 Hz – 31 kHz. Obejmowały specjalne głośniki, dokumentacji, kontroli i siatkę.

opinie

Takie modele zazwyczaj znaleźć pozytywną odpowiedź ze strony klientów. Są to wysokiej jakości, przemyślane i zarazem proste. W połączeniu z dobrym odtwarzaczem daje wspaniały dźwięk i pokazać pełny zakres częstotliwości. Oprócz wszystkich zalet technicznych, stanowią one doskonały wygląd i dodać wnętrze wysoki koszt.

na półce

głośniki półkowe audio monitora jest reprezentowana przez model Bronze IN1. Oba głośniki wyglądają świetnie, niemal doskonały. Mają dobre materiały na ciało, silny, o wysokiej jakości i trwałe. Na wysokości sprzętu otrzymała łącznie 35 centymetrów.

Jak zwykle, jest tam duży wybór wykończeń, urządzenie może idealnie pasować do wnętrza pomieszczenia. Z tyłu ma parę zacisków, nowe technologie są wykorzystywane, Głośnik wysokotonowy, średniotonowy i niskotonowy.

W zależności od pewnych gatunków głośnika wyjścia dźwięku. W niektórych przypadkach ten pulsujący bas, mocny niskiej częstotliwości lub zakresu czyste i przestronne. Łatwo traci rytmy. Aby ta opcja w pełni realizować się, lepiej kupić dobry wzmacniacz do niego.

opinie klientów

Model ten był doskonałym wyborem dla melomanów i tych, którzy pozbawieni są przestronne pokoje. tyle z głową małym pomieszczeniu dźwięku. On rozprzestrzenia się łatwo i równomiernie „opętany” każdy kąt pokoju. Ich wielkość – to jest ich zaletą. Uczestnicy zapoznali się z ładny design, czyste tony średnie, głębokie basy i skalę. Skargi dotyczyły szczegółów. Mimo to, jeśli audiofile to skomplikowane rytmy słychać pewne nieścisłości.

złoto

W ubiegłym roku wyszło na jaw, przenośne głośniki Monitor Audio AIRSTREAM S150. Złoty nie ma to wiele pozytywnych opinii, jak wyglądał bardzo atrakcyjne. Wyjście z tego modelu było przypomnieć fanom producent trzydziestą rocznicę wysokotonowym Złote kopuły.

Kolumna ta jest dostarczany w połączeniu z grilla węgiel czarny, w którym ukrywa dynamiki. Po obu stronach były 3-calowy głośnik niskotonowy, i ukryłem się słynny Złoty Dome pomiędzy. Istnieje D wzmacniacz, który pozwala stworzyć dźwięk o łącznej mocy 40 watów.

Tylko 150 funtów pierwszy brytyjski mogli wypróbować nowy produkt. Bezprzewodowe głośniki, jak zwykle, praca z USB, przeznaczone do ładowania gadżetów. Było gniazdo 3,5 mm sprzęt synchronizacja z innego typu. W razie potrzeby można było powiesić głośniki na ścianie.

seria

Seria akustyka audio monitora MR jest również popularny wśród użytkowników. Na przykład, jednym z najbardziej popularnych wśród nich był model MR2. Ten głośnik, który jest najlepiej objawia się, gdy zainstalowane na stojaku. opcja niedrogie, która podobała ci, którzy długo przechowywane oko na producenta, ale nie mógł sobie pozwolić na swoje produkty.

Często ta seria w porównaniu z BR, które w tym samym czasie został uznany niedrogie. Opcja ta stała się jeszcze tańsze. Miał zmodyfikowane niektóre nieścisłości. Zwiększona wielkość, wyposażony w pewnych innowacji technologicznych. Model MR2 – to najbardziej dostępne z dostępnych modeli. Został on zaprojektowany, aby pokazać styl i klasę. Obudowa została nieco zaokrąglona, ma wykończenie winylu na wybór orzech czy dąb.

Jak wspomniano wcześniej, najlepsze uczucie na trybunach niż na półkach. Ale nawet bez tego odtwarza dźwięk wysokiej jakości, szczegółowy, zrównoważony i czyste.

Informacje zwrotne od właścicieli

Seria jako całość otrzymało pozytywną opinię. Głównie ze względu na fakt, że nie może sobie pozwolić wielu nabywców. Członkowie zauważyć, dokładność i szybkość pracy, atrakcyjny design, udany projekt. Właściciele mówią odpowiedzialności melodii i dźwięk, ale aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku, która jest możliwa do uzyskania, konieczne jest przegrzanie kolumnę.

brąz

Monitor Audio Bronze akustyka też jest popularny na całym świecie iw Rosji. Powrót w 1998 roku, świat zobaczył trzy popularne serie z brązu, srebra i złota. Tylko o brąz i porozmawiamy. Wszystkie modele z tej opcji dużo. Tak, to dobry wybór akustyki świeżym powietrzu stał się wzorem Bronze BX5. karoseria – wentylowane. Dostępny w kilku kolorach.

Nominalna impedancja 8 omów czułości 90 dB. Ilość głośników – trzy. Maksymalna moc wynosi 150 watów, system podłogi, oczywiście, niskim rysunku. Ale to nadal będzie na tyle duże dla przeciętnego głośnika. Zakres częstotliwości 36 Hz – 30 kHz. Są wszystkie niezbędne złącza i gniazda.

odkrycia

Akustyka audio monitor stał się kultowy w swoim czasie i nadal zachwycać fanów z ich produktów. Firma nie zwalnia tak wiele modeli, podobnie jak wielu innych producentów, ale kiedy prezentuje nowość, zawsze trafia w dziesiątkę. A przed nami jest to doskonały produkt, który jest odpowiedni dla każdego użytkownika.

Firma dba nie tylko o uszy melomanów i audiofilów. Istnieje wiele konwencjonalnych modeli, które są przeznaczone dla systemów podłogowych jak również półki. Ostatnio coraz bardziej starają się rozwijać swoje możliwości i dokonać głośniki dostępne dla wszystkich kupujących. Ale przede wszystkim wciąż odnosi się do kosztownych systemów z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i wysokiej wydajności dźwięku.

Na przykład, właściciele akustyki audio monitor są dobre, szczegółowe, potężny dźwięk. I prawie nie zmienia się w stosunku do kosztów. Cena może mieć wpływ niewielkich różnic w zakresie częstotliwości, w zakresie impedancji i mocy całkowitej. Ponadto, czasami duża rola w wycenie konkretnego modelu odgrywa jego wygląd i dobór materiałów.