151 Shares 2692 views

Marmolada Gruszka: proste przepisy w domu

Marmolada, który jest sprzedawany w sklepach, tylko w części mogą być nazywane użyteczne. Środki konserwujące, barwniki, substancje smakowe, które producenci często wykorzystywane w procesie produkcji, często powodują reakcje alergiczne u dzieci. Marmolada pyszne gruszki w domu może być gotowane bardzo szybko i najbardziej przystępne cenowo produkty. Taki przysmak pewien przydatny będzie cieszył przez dorosłych i dzieci.


Miękkie marmolada gruszka: przepis w piekarniku

W celu uzyskania pożądanej konsystencji jako zagęszczacz dodaje się do domu jujube żelatyny, pektyny lub agar. Jednakże, struktura zwykłego marmolady mogą być również osiągnięte przez suszenie w piecu, gruszki puree.

gruszki marmolady w piecu gotowane w następującej kolejności:

 1. Gruszki przemyto oczyszczone z rdzenia, są układane na płytkę szklaną i wysyłane do pieczenia w piecu w temperaturze 170 ° przez 20 minut.
 2. Gotowy strzępi gruszka przecier przez sito, ponownie rozplanowane w naczyniu do pieczenia i pozostawić w piekarniku przez kolejne pół godziny. Ważne jest, aby nie zapominać, od czasu do czasu mieszać sos, więc to nie jest spalony.
 3. Grube gruszki puree pieca zmieniać się w określonym arkusza pergaminu i suszy w temperaturze 60 ° w piecu przez jedną godzinę, aż do uzyskania pożądanej konsystencji.
 4. Gotowy marmolada pokroić na kawałki a la carte, i wlać cukru lub sproszkowane.

Pyszne domowe marmolady wykonane z jabłek i gruszek

Łatwe do przygotowania, ale bardzo smaczne marmolady mogą być gotowane prosto z gruszka i jabłko na bazie pektyny.

Dla marmolady muszą wstępnie przygotowane jabłka i gruszki puree w równych ilościach (500 g), która jest wypełniona cukrem (0,3 kg) i gotowano w niskiej temperaturze do gęstej konsystencji. Następnie dodaje się takie same masy do pektyny (15 g), miesza się z małą ilością cukru. Spawane marmolada gruszki i jabłka rozłożone na pergamin do pieczenia i pozostawia na noc w temperaturze pokojowej. Dzień później przewrócił warstwę na drugiej stronie na czystym pergaminu i ponownie suszono na stole przez 24 godzin.

Gotowy marmolada pokroić na kawałki i miesza się z cukrem. Przechowywać w suchym szklanym słoju na dwa tygodnie.

Gruszki marmolada żelatyny

Pyszne miękkie marmolada dojrzałych gruszek można przygotować na bazie żelatyny. Rezultatem jest deser podobny do bardzo smaczne galaretki, puree gruszkowym, które mogą być składane nawet na świąteczny stół.

Marmolada żelatyny gruszki podstawie sporządza się następująco:

 1. Gruszki (1 kg), przemyto z zimną wodą, usunięciu nasion oraz trzonu, tnie się na duże kawałki, są przesunięte na patelnię i woda przelewa się.
 2. W małej miski wylewa żelatyny (15 g) i wypełniona zimną wodą (1 łyżka.).
 3. Plastry gruszki gotuje się aż wykonane, a następnie przesunięte w sicie lub w kielichu miksera i strzępienia (bit) do puree.
 4. Gotowane gruszki puree z powrotem do garnka i bezpośrednio na płycie w jego opuchniętą żelatyny wprowadza.
 5. Gdy masa zaczyna gęstnieć dodaje się go do cukru (0,4 kg, albo smaku).
 6. Gruby przesunięcie gruszki puree w prostokątnej formy szklanej i pozostawić do ostygnięcia na stole. Jeżeli nie istnieje żadna forma dżemu, nie można przesunąć w prawo i zostawić na patelni.
 7. Po ochłodzeniu do temperatury pokój marmolada gruszki przesyłanych w lodówce na dzień.
 8. Po określonym czasie bezpośrednio w postaci marmolady pokroić na małe kawałki, wlać cukru i podawane na stole.

Oto pyszna marmolada wykonane z naturalnych produktów mogą być wykonane w domu.

Przepis marmolada gruszka z agar-agar

Aby przygotować gruszki marmolada potrzebę tego przepisu: (. 2 łyżeczki) gotowy puree owoce (200 g), cukier (1 łyżka.) I agar. Pożądane jest, aby podstawą marmolady (puree) był dostatecznie płynna konsystencja. Dlatego muszą być soczyste gruszki. Jeśli tak nie jest, w zacierze lepiej dodanie 30-50 ml soku (jabłko, pomarańcza).

Agar-agar rozpuszcza się w wodzie (1 godzina. Łyżka się 80 ml wody). Połowa zakończyła prawo mash na patelni do wymieszać z agar-agar i umieścić na wolnym ogniu. Gotowanie przez 1 minutę, ciągle mieszając, a następnie dodać pozostałe puree. Gotować przez 1 minutę, a następnie wlać marmolady na miseczkach i odejść od stołu, aby wlać.

Marmolada z gruszką w zimie

Gruszka marmolada, gotowane w tym przepisie jest bardzo podobna do gęstej konsystencji dżemu. To może być dostarczany do herbaty lub dodane jako nadzienie w ciast. Ale smak tej delikatności, jak w większości marmolady, miękkie, miękkie i bardzo aromatyczne. Ponadto, jego przygotowanie – jest kolejnym sposobem dysponowania perespevshie owoców, jak utrzymać je przez dłuższy czas jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Marmolada z gruszką w domu przygotowuje się w następującej kolejności:

 1. Dojrzałe i soczyste dojrzałych owoców odmiany gruszki myte, oczyszczone z łodygi i nasion, pocięte dowolnych elementów bezpośrednio do miski z grubym dnie i jest wypełniona wodą nad poziomem owocowych 2 cm.
 2. Pot z gruszkami umieszczone na piecu, doprowadzić wodę do wrzenia z gruszkami, zmniejszyć ogień i gotować na niskie plasterki owoców około pół godziny, dopóki nie są bardzo miękkie.
 3. Spawane gruszki rozciera się przez sito lub filtr siatkowy.
 4. Przygotowane powrotu gruszki przecieru szalce z grubą dołu, umieszczonym na małym ogniu i gotuje do gęstej konsystencji.
 5. Grubą puree dodać cukier w stosunku 2: 1 (2 kg gruszek trzeba wziąć 1 kg cukru). Następnie wymieszać marmolady i nadal gotować przez kolejne 7 minut, stale mieszając, aby uniknąć spalonego.
 6. Gotowy marmolada nanosi się na wstępnie wysterylizowane słoików, przykryć pokrywami i rolki otwieracz.

Po schłodzeniu marmolada dostaje gęstą konsystencję i dobrze pokroić na kawałki.