289 Shares 6445 views

Amazon Parrot: przeglądy właścicieli i subtelności treści

Ciekawy, spokojny, zabawny, inteligentny – wszystko papuga Amazon. Opinie właścicieli powiedzieć, że ten egzotyczny ptak może być zwierzę dla całej rodziny. Ale, jak z każdym zwierzęciem, trzeba znać charakterystykę treści, więc nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.


Amazonki na wolności

Amazon papugi są pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, wolą żyć w sawannach i wilgotnych lasów tropikalnych. Te stadne ptaki trzymane w małej grupie zwarta. I tylko w okresie godowym jest podzielony na parach.

Amazonki w naturze większość czasu na wysokich gałęzi, drzewa jeść pędy, liście, kwiaty, nasiona, orzechy i owoce. Podobnie jak wszystkie ptaki, papugi obudzić się wcześnie, o wschodzie słońca. Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić po przebudzeniu Amazonki – używając krzyczy przekazują sobie nawzajem wiadomości ostatniej nocy. Większość dnia zaangażowany w poszukiwaniu pożywienia i wody.

Jak papuga Amazon rasy

Amazon wielkość jednego z największych papug. ich długość może osiągnąć ciała od 25 do 45 centymetrów. Amazony może ważyć do 700 gramów. To wszystko zależy od gatunku.

Te ptaki egzotyczne krępy wykonania, krótkie i zaokrąglone ogon. Amazon papuga dziób potężny, więc wstać dla siebie, może, choć jego charakteru i spokój.

Podstawowym kolorem jest kolor zielony, który jest uzupełniony przez drobin innych kolorach: żółty, czerwony, niebieski i fioletowy. Zazwyczaj są one rozrzucone na głowie, z tyłu głowy, szyi, ogona i skrzydeł. Jest na kolor tych plam rozróżnić rodzaje papug amazońskich.

Rodzaje Amazonki papugi

Do tej pory istnieje około 30 gatunków amazońskich papug. Spośród nich 2 są uważane za wymarłe i 18 są zagrożone i wymienione w Czerwonej Księdze. Podajemy tylko te gatunki, które są najczęściej sprzedawane do aresztu domowego. Z nich jest wybór zwierzaka.

  • Zheltoloby.
  • Krasnoloby.
  • Białoczelna.
  • Sineloby.
  • Sinescheky.
  • Zheltosheyny.
  • Mealy Amazon.
  • Kubańczyk.
  • Gala (festiwal) papuga.
  • Pomarańczowo-Winged Amazon.

Cechy charakteru Amazon papuga

Zazwyczaj pierwszy ptactwa zwierzę do domu staje się Budgie. Ludzie z różnych powodów boją się zacząć duża egzotyczne ptaki. Chociaż wszystkie obawy nie są uzasadnione. Amazon – jest to ptak, który nie zepsuje się pierwsze wrażenie.

Papugi tej rasy są spokojne, nie mściwy, przejdź do kontaktu, przyjazny wobec ludzi i kochają swoich panów. Amazon papugi – idealnym towarzyszem. Wyróżniają się one aktywności, ciekawości i, jak wspomniano w kreskówce „Alicja i tajemnica trzeciej planety”, inteligencji i dowcipu. Jeśli tak Amazon będzie przywiązany do osoby, jest ona rzadko odmawiają uczucia i „pochesonov”.

Zmienność nastroju – szczególnie natura tego egzotycznego ptaka. Oto tylko śpiew papuga i wskoczył na słupie, a teraz siedzi obrażony, odwrócił się do ściany. Przez takie zachowanie po prostu trzeba się przyzwyczaić. Taka cecha czyni tu dziwne Amazon papuga.

Recenzje właścicieli mówić również o wadach tych ptaków. Amazonki arogancki i bardzo wymagający uwagi. Jeśli oni się nudzą, upewnij się zawiadomić krzyk. Może zachowywać się bezczelnie, akty wandalizmu i boi się niczego. Tak więc od pierwszych dniach domu wys szczególną uwagę należy zwrócić na jego edukację. Gdy papuga przyzwyczaić się do nowego miejsca, można nauczyć go zasad postępowania. Amazonki są inteligentne, szybko zrozumieć, co się dzieje i jakie zasady powinny być przestrzegane.

Musisz być w stanie odróżnić wymagającego wołanie o uwagę od porannych i wieczornych rytuałów. Jak w naturze, te ptaki w domu w godzinach porannych odbędzie się głośny roll. A wieczorami śpiewać głośno kocha papuga Amazon. Liczba posiadaczy tych ptaków sugeruje, że istnieje wiele wart oddanie się to zachowanie i traktować ze zrozumieniem dla ptaków zwierzę. W ciągu dnia, Amazon także nie będzie milczał. Papugi w zasadzie lubią śpiewać, tak, że Twój dom będzie zawsze słyszał i nie bardzo melodyjny tryl.

zdolności intelektualne Amazonki

Zazwyczaj właściciele papug zastanawiać, czy mogą nauczyć się mówić. Amazonki w tym zakresie jest bardzo zdolny ptaków. Można je łatwo przechowywać do pięćdziesięciu słów, wierszy i piosenek ćwiczyć. Oczywiście, budowa zwrotów te papugi nie można nazwać idealnym, w naśladowaniu mowy ludzkiej, często sprawiają, śmieszne błędy. Ale Amazonki utalentowany kopia inne dźwięki: śmiech, kaszel, dzwonek, sygnał wybierania telefon, miauczenie kotów, itp …

Co jeszcze ciekawe Amazon papuga? Opinie właścicieli powiedzieć, że ptak ten może być prawdziwy cyrk wykonawca. Naucz psa, aby zbliżyć się do rozmowy, obrót, taniec, a nawet grać w koszykówkę! sztuczki Razuchivaya z ptaków domowych, zabawy i dostanie papugę, a właściciel.

Niuanse określania wieku i płci

Jeśli mówimy o wadach Amazonek, nie może jednak wpływać na trudności w określeniu płci. Dopiero badania laboratoryjne daje doskonały wynik, ale nie są one smaczne. Lub trzeba czekać na sezon godowy i obserwować zachowanie kilku ptaków. W zasadzie pół papuga ważne, jeśli w przyszłości chcesz stworzyć parę i rozpocząć hodowlę. Jeśli masz Amazon do duszy, to nie ma żadnej różnicy, chłopiec czy dziewczynka będzie. Są równie zdolny i inteligentny.

Z definicji wiekowej nie jest tak źle. Panienka może zostać zidentyfikowany przez dirty-szare tęczówki. A oto jak Amazon będzie dwa lub trzy lata, a tęczówka staje się kolor czerwony, trudno będzie powiedzieć, że dojrzały lub starszy przed wami papuga Amazon. Właściciele opinie potwierdzają, że tylko prawdziwy hodowca ujawnia prawdziwy wiek ptaków.

Cechy energetyczne

Kompletna i zbilansowana dieta – jest kluczem do dobrego zdrowia, aktywności i dobrego humoru papuga.

Podstawą diety (30-40%) – jakość zernosmes, które powinny obejmować proso, owies, mozgi i pszenicy. Z wielką przyjemnością Amazony jeść namoczone w wodzie. 60-70% diety powinny być owoce, warzywa, owoce i zioła. Podawanie mineralny należy zawsze klatkach papugi.

Ważne jest, aby raz na tydzień lub dwa, aby wprowadzać dodatkowego nawożenia. Ten przegotowanej wody zbóż (bez oleju) i soli i wykiełkowanych nasion (pszenica, owies, proso, kukurydza, i inne).

Spośród różnych składników diety (oprócz suchej karmy) można zrobić zacier i zaoferować swoje ptaki. Wystarczy wymieszać składniki w płycie tych, którzy są zadowoleni zjeść papuga Amazon. Zdjęcie pokazuje przykład może wyglądać zacieru z kiełkujących ziaren, owoców i zielonych.

Orzechy i nasiona są bardzo dużo kalorii, więc można im papugę rzadkie i po trochu jako uczta.

Amazonki są dopuszczone do owoców, warzyw i owoców. Gruszki, jabłka, owoce cytrusowe, banany, dynia, marchew, kapusta, truskawki, truskawka, malina, wiśnia, wiśnie, agrest, porzeczki, żurawiny, borówki i żurawiny.

Zabrania się Amazonek żywności. Awokado, mango, papaja, ziemniaki, chleb, cebula, czosnek, mięso, przyprawy.

Woda – to życie!

Najważniejszą rzeczą – aby zmieniać wodę codziennie. W czasie upałów, to lepiej zrobić dwa razy dziennie. Zaleca się wodę mineralną (bez gazu), lub rozmieszczone przepływu. Okresowo picia, można dodać kroplę soku z cytryny. Gotowane i filtrowana woda dać nie warto, nie ma nic przydać.

Clean – gwarancja zdrowia. Terminowo (co najmniej dwa razy w tygodniu), czysta klatka, w której życie swojej papuga Amazon. Zawartość zanieczyszczeń prowadzi do pojawienia się różnych chorób i pasożytów.

Papugi są bardzo lubił kąpieli, zwłaszcza w okresie letnim. Przynajmniej raz w tygodniu, oferują swoje zwierzę do podjęcia zabiegów wodnych. Oczywiście, jeśli nie chcesz, to nie musisz zrobić. Niektórzy wolą kupalki i łaźnię, z drugiej – z prysznicem natryskowego, a niektóre szczęśliwym przelewanie pod sączyć z kranu. Po kąpieli papugi często pić, więc woda powinna być świeża i czysta.

Temperaturę i wilgotność na Amazon

Amazonki warunki przetrzymywania powinien być zbliżony do deszczu. Umiarkowanie ciepła (około 25 stopni) i wilgotności (60-90%). Nie wygodne dla temperatury Amazon jest poniżej 18 stopni.

W chłodnej porze roku jest szczególnie istotne nawilżania pytanie. Pomaga się prostą sztuczkę: utrzymać stale na baterie mokre prześcieradła i ręczniki i często oferują papuga pływać. Na wyjściu ktoś będzie zakup nawilżacza.

Niespełnienie tych warunków może prowadzić do przedwczesnego linienia i przewlekłe.

Cage – dom czy więzienie?

„Mieszkanie było” do Amazonii jest również ważne, ponieważ w nim będzie spędzał większość swojego czasu. Przestronne apartamenty są, tym lepiej. Minimalne wymiary komórek dla papug Amazonkach – miernik. Prawdę mówiąc, jest to kosztowne. Ale uratować budżet rodzina pomoże self-made design.

Idealny komórkowych – prostokątny z wielkim długości i szerokości. Papugi często latać z grzędy do grzędy, aby rozciągnąć skrzydła. okrągłe komórki nie są wygodne i skomplikowana konstrukcja z wieloma kątami po prostu zmniejszenie użytecznej przestrzeni.

Jednak bez względu na to, jak duży był ani klatka, w pełni skrzydła tam razomnesh. W związku z tym, że pokój jest bardzo ważne misje do Amazonii. Im dłużej, tym lepiej. Amazon uczynić dojść bardziej interesujące, można użyć statywu gry. To koszt umieścić lwią zabawek, huśtawki i drabinki do pomocy swojego zwierzaka do opracowania w akrobacji i akrobatyki.

Amazon może być prawdziwym przyjacielem i towarzyszem, który będzie rozjaśnić szare dni i wypełnić ten dom melodyjny śpiew.