732 Shares 4269 views

Grupa Kukryniksy: biografia i dyskografia

Grupa Kukryniksy jest znanym rosyjskim zespołem rockowym, stałym liderem i założycielem, który jest Aleksiej Juryevich Gorshenev, a także Yagoda, przydomek, który sam wymyślił, co oznacza: "Jestem Gorshenev". Jest młodszym bratem Mikhail Gorshenev, liderem zespołu "Król i Jester".


Skąd się wzięła nazwa "Kukryniksy"?

Jako nazwa grupy użyto pseudonimu trio radzieckich artystów animowanych. Wśród nich byli: Mikhail Kupriyanov, Kryłow Porfiry i Nikolai Sokolov. Właściwie, zgodnie z pierwszą sylabą nazwisk dwóch członków trio i imię trzeciego, powstał wspólny pseudonim. Ta grupa artystów znana jest ze swoich aktualnych, sarkastycznych, satyrycznych i patriotycznych karykatur.

Uczestnicy tego samego zespołu rockowego twierdzą, że nazwa pojawiła się przypadkiem, po prostu pojawiła się jako pseudonim satyrycznej postawy wobec tego, co się dzieje i do życia w ogóle. W historii zbiorowej, napisanej przez lidera i założyciela Kukryniksiego Aleksego Gorsheniewa, mówi się, że wymyślił imię i że teraz nie ryzykowałby tego. Nazwa ta pojawiła się jako nazwa tymczasowa, ale została złapana i skonsolidowana w grupie. A grupa przyjęła godne miejsce na krajowej scenie rockowej. Nawiasem mówiąc, podczas nagrywania drugiego albumu, Alex nalegał na zmianę nazwy na wersję "Natura", ale członkowie zespołu zniechęcali go. Teraz trudno byłoby wyobrazić sobie tę grupę o innej nazwie.

Grupa Kukryniksy: styl, kierunek

Styl muzyki zespołu został przekształcony w czasie, ale zawsze pasuje do muzyki rockowej. Na początku istnienia zespół grał w stylu punk rocka, co można było wyraźnie usłyszeć na swoich pierwszych albumach. Później grupa rockowa "Kukryniksy" nieco się oddalała od tego stylu. W kolejnych albumach muzycznych nadal wpływa wpływ punku punk.

Pierwszy występ na scenie

Pierwszy koncert grupy Kukryniksów odbył się 28 maja 1997 roku w kultowym klubie "Polygon", który już został zamknięty. Właściwie od tej ważnej daty oficjalny odliczanie czasu istnienia zbiorowości muzycznej. Już na tym pierwszym prawym koncercie zespół interesował się przedstawicielami firmy nagraniowej Manchester Files. To trwa około roku, a zespół ma pierwszy album, który, zgodnie ze starą tradycją, rozpoczął się od obcych rockerów, został nazwany po grupie. Album zawierał tylko 12 piosenek. Dwa z nich natychmiast zyskały popularność – jest to "żołnierz smutku" i "nie jest problemem", które do dziś są muzycznymi "wizytami" grupy. W nagraniu albumu wziął udział: solista grupy "Kukryniksy" Alexei Gorshenev; Alexander "Renegat" Leontiev (później opuścił zespół i dołączył do grupy "King and Jester", gdzie był do 1 stycznia 2014 r., Teraz jego grupa nazywa się "Northern Fleet"); Dmitrij Gusiew i Maxim Voitow (przeniósł się do grupy "Kreskówki").

Udział w "Kinoprobes"

Rok 2000 został oznaczony dla grupy poprzez udział w "Kinoprobach" – hołd grupy "Kino". Wykonano i nagrał dwie piosenki Victora Tsoi: "Wkrótce lato się skończy" i "Smutek". Początkowo, gdy projekt został zaplanowany jako "Kinoproby 45", tzn. Tylko utwory z albumu "45", "Kukryniksy" (wówczas skład zespołu był taki sam) planowane było podjęcie piosenki "Bezdelnik". Ale gdy wybór się rozwinął, wybrano inne piosenki. Alexei zauważa, że on sam jest "fanem filmu" i dobrze zna wszystkie utwory, ale bardziej nadają się dla ich grupy w stylu i nastroju.

"Inwazja"

Najważniejszym wydarzeniem w historii grupy jest pierwszy występ zespołu na legendarnym festiwalu rockowym "Invasion" w Ramenskoye w 2001 roku. Dla młodych grup, zaczynających wspinać się po muzycznych szczytach, był to poważny przełom. Od 2001 roku zespół regularnie uczestniczy w festiwalu, z wyjątkiem koncertów w 2009 i 2010 roku.

Popularność

Szybko i pewnie grupa Kukryniksy zdobywa publiczność, coraz więcej fanów czeka na nowe albumy. W 2002 roku na świecie pojawił się drugi album "Kukryniksy" zatytułowany "The Painted Soul", który fani oczekiwali. Podstawą albumu jest muzyka gitarowa, która jest wyjątkową cechą tego utworu. "Gitara Rock" Kukrynikow "szybko zyskał popęd. Drugi album został nagrany w nieco innej kompozycji niż pierwsza. Maxim Voitov i Renegat (Alexander Leontiev) pojawiają się w albumie wyłącznie w utworach bonusowych, które są pobierane z poprzednio nagranego materiału. Skład grupy jest uzupełniany przez Dmitrija Ohanyana, Viktora Bastrakowa, który wkrótce opuści grupę, a Ilya Levakov (także w przyszłości opuści zespół).

Klip "The Painted Soul" został nagrany na tytule utworu albumu. Ten klip staje się drugim w historii Kukryniksiego. Pierwszy został stworzony do piosenki "To nie jest problem". Obie klipy zyskują sukces z fanami zespołu.

Trzeci album

W 2003 roku nagrano trzeci album grupy. W tym samym roku muzycy planują ją zwolnić. W 2003 r. Kolekcja oficjalnie gratuluje Nowego Roku z całej grupy Kukryniksiego (znajduje się w niej grupa). Na tej płycie solista Alexei mówi, że zespół ma nadzieję w nowym roku wydać album "Collision". Ale rekord jest opóźniony. A rekord sprzedaje się dopiero wiosną 2004 roku. W tym albumie zespół zyskuje zupełnie nowy dźwięk, którego członkowie zespołu szukają tak długo. Zostanie wyświetlony utwór instrumentalny "Czas". Jest to zupełnie nowa grupa, na albumach lub na scenie nie było takich doświadczeń.

To właśnie po nagraniu tego materiału, że zespół staje się prawdziwą rodziną muzyczną, skład grupy nie zmienia się do 2008 roku. Uczestnicy: Alexei Gorshenev (wokal, autor tekstów, gitara rytmiczna), Dmitrij Gusiew (gitara, muzyka), Dmitrij Ohanyan (gitara basowa, wokal), Roman Nikolayev (perkusista), Stanislav Mayorov (dźwięk, programowanie).

Prezentacja płyty

Po oficjalnym wydaniu albumu w Sankt Petersburgu 15 maja 2004 roku w klubie "Stary dom" jest jego prezentacja. Ten koncert został nagrany w licznych kamerach wideo klubu, a jesienią 2004 r. Po odpowiedniej instalacji pojawi się DVD "Collision Live". Na płycie znajdują się nagrania albumu koncertowo-prezentacyjnego, 3 klipy z Kukryniksy oraz klip "Pops" z projektu "Rock Band", w którym uczestniczyli muzycy.

W utworze "Know" z nowego albumu kręcono film. Przebywał w regionie leningradzkim. Ten klip nie cieszy się dużą popularnością w telewizji krajowej, znacznie przerażającej grupie Kukryniksów.

Nowy album

Ponadto muzycy aktywnie pracują nad materiałem na kolejny album "The Favorite of the Sun". Ten album został wydany 25 listopada 2004 roku. Album zawiera 11 utworów, w tym kompozycję instrumentalną i piosenkę na wersjach Yesenina. Płyta jest nagrana w studio "DDT".

W studiu grupa Kukryniksy rejestruje tylko wokal i bas, a reszta jest napisana w domu. Dla nich staje się rodzajem tradycji.

Pod koniec listopada, pełen wydarzeń, w 2004 roku zespół brał udział w nagraniu projektu noworocznego "Płytkie światło 2", gdzie śpiewa piosenkę ślubu "Ślub" muzułmańskiego Magomayeva wraz z piosenkarką pop Aleną Apiną.

Może być w filmie …

W 2005 roku słynny reżyser Fiodor Bondarczuk proponuje Aleksiejowi Gorshenevowi napisanie ścieżki dźwiękowej do jego nowego utworu. Alexei akceptuje ofertę, w krótkim czasie jest piosenka "9 firm". Planowano, że będzie on używany do kredytów w filmie, ale, niestety, nigdy nie wszedł do filmu. Ale piosenka aktywnie zajmuje stanowisko w "Our Radio" i dostaje słuchaczy. I Bondarczuk w długu nie pozostaje i dostarcza grupie materiałów "9 firm", aby utworzyć nowy film do piosenki "Star". Klip zyskuje szeroką popularność na kanałach muzycznych, a nawet zajmuje pierwsze miejsce w głosowaniu SMS na kanale MTV.

Szaman

W kwietniu 2006 roku pojawił się kolejny album – "Shaman". Album zawiera 12 kompozycji muzycznych, w tym piosenkę "Phoenix", którą napisał Dmitry Ohanyan, występował również w albumie.

W 2010 roku grupa odpowiada na propozycję wzięcia udziału w muzycznym projekcie "Sol". W ramach projektu zespół nagrywa piosenkę "Black Crow", która znajduje się na liście utworów nowego albumu zespołu "Riders of the World".

We wrześniu 2010 r. Ukazuje się nowy projekt grupy wraz z amerykańską piosenkarką Stephanie Starr, która nazywa się K Republic. W ramach projektu wydano album, który w języku angielskim nazywa się "Wszystko, co zostawiłem za sobą". 30 marca 2012 pojawi się album Myself.

Piosenki grupy Kukryńskich są bliskie i zrozumiałe nie tylko dla koneserów muzyki rockowej, więc kolektyw może być bezpiecznie nazywany jednym z najwybitniejszych na scenie rosyjskiej.