621 Shares 2965 views

Lek „Alerzin”: Instrukcja obsługi, skład, opis i opinie

W naszych czasach, ogromna liczba ludzi cierpi z powodu alergii. Mogą pojawić się w bardzo różny sposób. Ktoś zaczyna długą nieżyt nosa, ktoś cierpi wysypka na całym ciele, a ktoś nie może sobie poradzić z jego kaszel. Leki przeciwko tej chorobie, istnieje wiele, wszystkie one mają swoje własne cechy aplikacji i wskazań do stosowania. Jeden z tych leków jest „Alerzin”. Instrukcja przyłączone do niego, zawiera szczegółowy opis wskazań i przeciwwskazań.


lek

„Alerzin” jest dostępny w dwóch postaciach dawkowania jak tabletki i krople. Jeśli weźmiemy pod uwagę spadek, a następnie 1 ml leku obejmują:

 • 5 mg lewocetyryzyny – jest głównym składnikiem aktywnym.
 • Ponieważ substancje pomocnicze są następujące: 85% glicerol, sól sodowa sacharyny, glikol propylenowy, trihydrat octanu sodu, parahydroksybenzoesan propylu, lodowaty kwas octowy, parahydroksybenzoesan metylu, wodę oczyszczoną.

1 tabletka zawiera 5 mg substancji czynnej, i są zawarte jako dodatkowe składniki:

 • Krzemu, mikrokrystaliczna celuloza.
 • Laktoza jednowodna.
 • Nisko podstawioną hydroksypropylocelulozę.
 • stearynian magnezu.

Kropelek produkowanych w fiolkach 20 ml i tabletek – w stos przedmiotów 7-14.

Farmakologiczne działanie i farmakodynamiki

Według jego właściwości związanych z leków przeciwhistaminowych lek. Główny składnik aktywny, rozpatrując „Alerzin” (krople), instrukcja obsługi opisano zarówno w stanie zablokowania receptorów histaminy.

Wpływ leku jest możliwe dzięki:

 • Zmniejszenie przepuszczalności naczyniowej.
 • Zmniejszenie migracji eozynofilów.
 • Ograniczenie uwalnianie mediatorów zapalnych.

Substancją czynną w preparacie nie pozwala na rozwój reakcje alergiczne ze względu na fakt, że ma następujące właściwości:

 • Antiekssudativnoe.
 • Przeciwzapalne.
 • Przeciwświądowe.

Lek vnutrprivodit jej szybkie wchłanianie do krwiobiegu, a proces ten jest niemal niezależny od przyjmowania pokarmu. Biodostępność leku wynosi 100%.

Wydajność przedstawiono w niektórych pacjentów po 12-15 minutach od podania, w większości – pół godziny lub godziny. Dokładne informacje na temat rozkładu materii nie jest dostępny w tkankach organizmu.

Wskazania do stosowania leku

Stosunkowo oznacza „Alerzin” instrukcja zawiera informacje na temat wskazań do stosowania. Zwykle zaleca się w następujących sytuacjach:

 1. Leczeniu objawów u pacjentów, którzy cierpią z powodu przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
 2. Jako lek na nieżyt nosa wywołane przez alergeny.

Kierunki Jest mały, zgodnie z informacjami, aby raporty „Alerzin” oznacza dyspozycję. Odpowiedzi o nim są wystarczająco dobre, jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza użycia.

Kto nie powinien brać „Alerzin”

Nieważne jak dobry preparat był on zdecydowanie przeciwwskazane. W „Alerzina” są:

 1. Nie należy przyjmować leku u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
 2. W okresie karmienia piersią nie przepisywać lek.
 3. Jeśli istnieje idiosyncrasy ze składników leku.
 4. Podczas ciąży.
 5. W obecności niedoboru laktozy.
 6. Nie nietolerancją galaktozy lub nieprawidłowości w procesie asymilacji glukozy i galaktozy, ale to odnosi się tylko do postaci tabletek.
 7. Szczególną ostrożność zachować przy podawaniu pacjentom w podeszłym wieku.

„Alerzin”: instrukcje użytkowania

Biorąc pod uwagę różne formy uwalniania leku, dawki i reżim leczenia będzie się zmieniać. Dane te muszą być sprawdzone z lekarzem.

Jeśli rozładowany „Alerzin” (krople), instrukcja zaleca biorąc je do środka, nie licząc posiłków. Lek może być wykorzystana zarówno w postaci czystej lub rozcieńczonej w wodzie. Nie przechowywać rozwodnionego krople, muszą one być spożywane natychmiast.

Dawkowania wybrane lekarza, ale zwykle jest to 5 mg na dobę.

Jeśli apteka są oferowane „Alerzin” (tabletki), instrukcja zaleca biorąc je w całości, popijając wodą. Dawkowanie jest również 5 mg lub 1 tabletka dziennie.

Czas trwania leczenia

Jeśli alergiczny nieżyt nosa występuje okresowo i trwa od 4 dni do kilku miesięcy, „Alerzinom” terapia niekoniecznie zgadzają się z cechami wystąpieniem choroby. Często, kiedy zniknięcie objawów mogą być traktowane, aby zatrzymać, a kiedy one występują – ponownie, aby wznowić.

Jeśli alergiczny nieżyt nosa trwa dłużej niż miesiąc, w wyniku stałej ekspozycji na alergen, terapia może być trwałe. W przewlekłej pokrzywki i leczenia nieżytu nosa „Alerzinom” może trwać przez około rok.

Skutki uboczne leku

Nie wszyscy pacjenci tolerują ekspozycji na lek. Każdy człowiek jest inny, więc można spodziewać się działań niepożądanych, które mogą mieć wpływ na wiele narządów:

1. Ze strony układu oddechowego może pojawić się duszność.

2. System nerwowy może reagować z następującymi objawami:

 • zaburzenia snu.
 • Ból głowy.
 • Zmęczenie.
 • Zwiększone pobudzenie.
 • Słabością.
 • Osłabienie.
 • Drgawki.
 • Zawroty głowy, aż do omdlenia.
 • drżenie kończyn.
 • Halucynacje.

3. Ze strony układu sercowo-naczyniowego można zaobserwować palpitacje serca i tachykardia.

4. Układ moczowy pokaże jego awarię jako zatrzymanie moczu, trudności w oddawaniu moczu.

5. Nie może być upośledzenie.

6. zaburzenia przewodu pokarmowego takie jak nudności, biegunka, zaparcie, suchość w jamie ustnej, zapalenie wątroby.

7. bóle mięśni.

8. skóry może pojawić się wysypka, świąd zmartwień, w niektórych przypadkach – obrzęk naczynioruchowy.

9. Od czasu do czasu mogą wystąpić obrzęk, zwiększenie apetytu, zwiększenie masy ciała.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych podczas leczenia „Alerzinom” powinien skontaktować się z lekarzem i omówić z nim dalsze leczenie.

Przyjmowanie dużych dawek leku

Niektórzy błędnie uważają, że zwiększona dawka szybko będzie miała pozytywny skutek i wyższe niż tempo przyjmowania leku. To prowadzi do przedawkowania substancji czynnej w organizmie, które mogą powodować:

 • Senność.
 • Zwiększona drażliwość.
 • Trema.

Wszystkie te objawy zależą od ilości leku podjętej ponad normę. W przypadku przedawkowania, należy usunąć żołądek, a następnie wyeliminować pojawiają się objawy.

Interakcje z innymi lekami

Dokonaliśmy przeglądu lek „Alerzin” Instrukcja, cena za to jest całkiem do przyjęcia, ale konieczne jest, aby przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem kombinacji leków z innymi lekami, jeśli używasz tych.

Długoterminowe badania laboratoryjne wykazały, że jednoczesne podawanie „Alerzina” i „środki zmniejszające palność”, „glipizyd”, „Erytromycyna”, „Diazepam” nie daje niekorzystnych skutków.

Jeśli połączyć lek i leczenie „rytonawir”, a następnie podział ten ostatni w organizmie zmniejsza się o 10-12%.

Połączone zastosowanie „teofiliny” zmniejsza klirens lewocetyryzyny, ale kinetyka „teofiliny” nie zmienia się. Podczas leczenia „Alerzinom” odbiornik uspokajające nie jest zalecane, choć wzmocnienie ich działania nie obserwowano w stosowaniu dawek terapeutycznych.

Niektóre wskazania podczas leczenia „Alerzinom”

Lekarz przed przypisać żadnego leku, należy przeprowadzić dokładną analizę pacjenta. Odnosi się to również do bardzo bezpiecznych środków, które mogą być przypisane do „Alerzin”. W obecności współistniejących chorób i Reżim dawkowania musi być dostosowany.

Ostrożnie lek stosować u pacjentów z patologiami układu wydalniczego, zwłaszcza dla starszych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.

Po wykryciu zranienia pacjenta rdzenia kręgowego, gruczolak gruczołu krokowego konieczne dostosowanie dawki leku, ponieważ może to spowodować zatrzymanie moczu.

Niektóre składniki „Alerzina” może powodować reakcje alergiczne, dlatego pacjenci cierpiący na nadmierną wrażliwość na różne czynniki, które należy rozważyć w leczeniu ostrożnością.

Stosowanie leku u dzieci

Używany do leczenia alergicznego nieżytu nosa i pokrzywki u dzieci powinny być tylko po konsultacji z lekarzem „Alerzin”. Instrukcje dla dzieci nie zaleca stosowania go w leczeniu dzieci poniżej 6 miesięcy.

Dawkowanie kropli zależy od wieku dziecka:

 • Od 6 do 12 miesięcy może być przyjmowana raz dziennie 5 kropli leku.
 • Od lat 1 roku do 6 „Alerzin” (spada) pouczenie dla dzieci zalecanych dać 5 kropli 2 razy dziennie.
 • Dzieciom w wieku ponad 6 lat, dawka wynosi 1 ml 5 razy dziennie.

Tabletki dla dzieci w wieku poniżej 6 lat są zabronione. Po 6 lat dziennej dawce 5 mg, co stanowi 1 tabletka.

Użycie „Alerzina” podczas ciąży i laktacji

Kobiety są w interesującym położeniu praktycznie mianowany „Alerzin” instrukcja nie zawiera prawdziwych faktów na temat bezpieczeństwa lewocetyryzyny dla rozwoju płodu.

Jeśli istnieje potrzeba stosowania leku w okresie karmienia piersią, konieczne jest, aby zatrzymać.

analogi narkotyków

W „Alerzina” nie jest wystarczająco duża liczba odpowiedników, mają ten sam efekt terapeutyczny, więc jeśli istnieją przeciwwskazania do jego stosowania, należy omówić to z lekarzem.

Wśród analogów są następujące:

 • "Allertek".
 • "ZESTRIL".
 • "Zodak".
 • "Zyrtec".
 • "Rolinoz".
 • "Tsetrin".
 • "Tsetirinaks".

W przypadku przeciwwskazań do „Alerzina” No, trzeba omówić z lekarzem, czy można zastąpić jego analog. W niektórych przypadkach lepiej jest stosować leku, który został już przetestowany i mieć pozytywny wpływ.

Recenzje przygotowania

Już szczegółowo omówione „Alerzin” (krople), instrukcja. Cena leku jest stosunkowo małe (około 330 rubli), więc większość pacjentów może sobie pozwolić, aby go kupić. Recenzje leczenia uzależnień dane pozytywne działanie zostało wyjaśnione przez szybki, łatwy w użyciu i wysokiej sprawności.

Niektórzy pacjenci, którzy korzystają z leku sporadycznie, np jedną wadę – jest to niewielka okres trwałości po otwarciu fiolki kropli.

Alergia jest dość nieprzyjemne objawy, z których chcesz się pozbyć szybko. Półki aptek pełne są leki przeciwhistaminowe, ale wybór leków najlepiej pozostawić profesjonalistom, a nie do samoleczenia, a następnie zostaną zagwarantowane efekt.